Kõik ekskavaatoritest

Viiekümnendate populaarsed Ameerika ekskavaatorid

1950ndatel olid Ameerikas moes ühekopalised mehaanilised ekskavaatorid, nii mehaanilised pöördkoppekskavaatorid kui ka mehaanilised pärikoppekskavaatorid. Tuntud tootjad olid Bucyrus-Erie, Harnishfeger/P&H, Link-Belt, Lorain, ManitowocMarion, Northwest ja Unit. 

Manitowoc 3000, 1,9m3 mehaaniline pärikoppekskavaator:

Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

Mehaaniline pärikoppekskavaator

Mehaaniline pärikoppekskavaator (pärikopp, otsekoppekskavaator, otsekopp, face shovel, shovel, cable shovel, rope shovel, mechanical shovel, power shovel) on mehaaniline ekskavaator mille kopp on avatud ekskavaatorist pärisuunas, e. ekskavaatorist eemale.
Mehhaaniline pärikoppekskavaator (karjääriekskavaator, e. laadimisekskavaator):
From Ekskavaatorid
Mehhaaniline pärikoppekskavaator (paljandusekskavaator, e. katendiekskavaator):
From Ekskavaatorid

Esimesed suured, kiired Saksamaa ekskavaatorid

1956. aastal tegi Menck & Hambrock mehaanilise pärikoppekskavaatori DN3, millel oli 4 kuupmeetrine kopp, kuid mille tsükliaeg oli vaid 12 sekundit. Seetõttu oli ekskavaatori tootlikkus1000 tonni raskelteksaveeritavat kaevist tunnis. Samas nõudis kiire töö kolme juhti, kellest igaüks suutis töötada maksimumvõimsusel 20 minutit järjest.Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

  Viiekümnendate mitmeotstarbelised ekskavaatorid

  1950ndatel hakati tegema mitmeotstarbelisi ekskavaatoreid, mille baasmasin oli sama, kuid nooltvõi alusvankrit muutes sai koostada erineva ekskavaatori - draglainihaardkoppekskavaatori võipöördkoppekskavaatori

  Pildil on O&K L651, 46,5 tonnine 15 meetrise noolega 1,6 kuupmeetrise kopaga draglain, mis laadib Euclid TS-24 traktorskreeperit  Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs


  Ratasekskavaator

  Ratasekskavaator on ratasvankril (ratastel alusvanker) liikuv ekskavaator. Ratasekskavaator on liikuvam, kergem, nõrgem kui roomikvankril ekskavaator. Veeremi järgi klassifitseerimist kasutatakse juhul, kui see on oluline - kui oluline on näiteks ekskavaatori liikumine asfaldil ja roomikekskavaator asfaldit lõhuks. Kui rõhutatakse tööoperatsiooni e. ekskaveerimist, siis kasutatakse tööorganipõhist klassifitseerimist - pöördkoppekskavaatorgreiferkoppekskavaator jt.   Ratasekskavaatorid:


  1956. aastal ehitas Fuchs ratasekskavaatori Fuchs 301 Universal-Autoexcavator, mis leidis laialdast kasutamist ja järgijaid. Sellele ekskavaatorile sai lisada üle 40 tööorgani või seadme. Pildil on Fuchs 301 mehaanilise pöördkoppekskavaatorina:


  Mäendusõpik - mi.ttu.ee/opik: Esimene ratasekskavaator: 1947. aastal nimetati ratasekskavaatorit tulevikuekskavaatoriks. Uuendusena oli kõrvaldatud kallis veoauto raam, eraldiseisev mootor ja v...

  American General 105 "tulevikuekskavaator":

  1895. aastal konstrueeris Richard Thew esimese ekskavaatori, mis ei vajanud liikumiseks rööbasteed. Ekskavaator valmistati Clevelandis, Variety Iron Works tehases. Seejärel rajati ekskavaatorite tootmiseks Thew Automatic Shovel Co., millest sai Lorain - kuni 1920. aastani maailma suurim pöördkoppekskavaatorite tootja maailmas. 

  From Earthmoving


  Esimene legendaarne Saksamaa ratasekskavaator

  1956. aastal ehitas Fuchs ratasekskavaatori Fuchs 301 Universal-Autoexcavator, mis leidis laialdast kasutamist ja järgijaid. Sellele ekskavaatorile sai lisada üle 40 tööorgani või seadme. Pildil on Fuchs 301 mehaanilise pöördkoppekskavaatorina:
  Mehaaniline pöördkoppekskavaator

  Mehaaniline pöördkoppekskavaator on pöördasetusega kopaga, mehaanilise noole ja kopa ajamigaekskavaator. Noolt, koppa ja kopavart liigutatakse mehaaniliselt, e. trosside, kettide, hammasrataste või hammaslattide abil. Seejuures võib ekskavaatori mootor ja ajam olla erinev -auru-elektri-diisel-hüdro-, pneumo- vm. Kuna mehaaniline jõuülekanne on pöördkoppekskavaatori puhul suhteliselt keeruline ja ebaefektiivne, siis mehaanilisi pöördkoppekskavaatoreid tänapäeval enam ei valmistata. Need on asendunud hüdrauliliste pöördkoppekskavaatoritega. 

  Mehaaniline roomikutega (roomikvankril) pöördkoppekskavaator:


  Aurumootoriga pöördkoppekskavaator:
     

  Esimesed Ida-Saksamaa miniekskavaatorid

  Saksamaa esimese miniekskavaatori eeskujule järgnesid paljud masinatootjad Lääne-Sakamaalt: Bünger, Demag, Dortmunder Union (P&H ekskavaatorite tootja), Fuchs, Gottwald, Gross, Wilhelm Hagenkamp (Wilhag), Kasper Lochner, Lohmann, Malzbender (Wittener Baggerfabrik), O&K, Nilsson&Korte ja Weserhütte.

  1957. aastal ehitas Ida-Saksamaa masinaehitaja VEB Mähdrescherwerk Weimar esimeseminekskavaatori Weimarloader T170. Nii nagu ka teisi taolisi ekskavaatoreid, sai seda kasutada haaratsiga ja 0,25 kuumpeetrise greiferkopaga


  Platvormekskavaator

  Tõstetava platvormiga ekskavaatori peamisteks tööülesanneteks on madalas vees pinnase süvendamine ja kraavide rajamine. Tööorgan on vahetatav vastavalt tööülesandele. Platvormekskavaator on disainitud töötamaks madalas vees, kuni 4 meetri sügavusel.

  Tõstetava platvormiga ekskavaator:

  Ekskavaatorit juhitakse kabiinist või maismaalt kasutades GPS ja SONAR (veealune navigatsioon) tehnoloogial põhinevaid kaughaldussüsteeme.

  Tõstetava platvormiga ekskavaatori juhtimiskonsool:

  Merevees kaevandamiseks on masin kaetud paksu värvikihiga ja on kasutatud spetsiaalset õli, mis kaitseb ekskavaatorit soolase merevee poolt tekitatava rooste eest.

  Tõstetava platvormiga ekskavaator merevees:

  Autor: Kaupo Kuusemäe

  Kabiin

  Kabiin on ekskavaatori, kalluri ja muu masina juhtimisruum. Nähtavus peab olema hea, eriti kaevandamis- ja laadimismasinal, sest sellest sõltub tootlikkus. Kabiin koosneb erinevatest juhtimissüsteemidest, kangidest, näidikutest jms. Tänapäevased kabiinid on muudetud mugavateks ja lihtsustavad tööd märgatavalt. Lisaks ei pea paljudel mäemasinatel enam tööd kabiinist juhatama. GPS ja SONARil  põhinevad kaughaldussüsteemidega saab masina tööd juhtida otse kontorist.

  Miniekskavaator

  Miniekskavaator on võrreldes enamuse mäemasinatega miniatuurne. See kaalub 1 kuni 5 tonni ja kasutab 0,1 kuni 1 kuupmeetrist koppa. Peamine põhjus, miks minekskavaatoreid tehakse, on vajadus neid mugavalt objektilt objektile vedada. Kergemaid miniekskavaatoreid saab vedada sõiduauto järelhaagisel.

  Inglise keeles on kasutusel ka terminid - compact excavator ja midi excavatorCompact excavatortähistab nii mini- kui midiekskavaatoreid. Eesti keeles võiks neid mäemasinate mõistes nimetada miniekskavaatoriteks. Ehitusmasinate mõistes on aga oluline erinevus, kuna üle 1..2 tonniseid ekskavaatoreid tuleb vedada veoautoga ja vedu on seetõttu komplitseeritum ( nn. tellimustöö ) kui sõiduautoga vedamine. 

  Caterpillar 301.7D miniekskavaator BAUMAL:


  Minimasinate eelkäija oli Calfdozer

  JCB traktorekskavaatorite eelkäija oli Major Loader.

  JCB roomikutega kompakteksavaator JCB 8065 RTS:

  Esimesed suure tootlikkusega draglainid

  Esimese suure tootlikkusega draglaini tegi Manitowoc 1947. aastal. Uuendustena kasutati Manitowoc 4500 ekskavaatoril (3,8 m3, 150t) VICON ajamit, hüdrovintsi Link-Belt-Speeder ja hüdrosidureid. Seda ekskavaatorit sai monteerida ka pärikoppekskavaatoriks, kuid draglainina saavutas see paremad tulemused. 
  Esimesed operatiivekskavaatorid

  1948. aastal valitsesid veel Saksamaa turgu auruekskavaatorid. 17 tonnise auruekskavaatori lahti- ja kokkumonteerimine võttis liiga kaua ( 280 inimtundi). Kuna laiaulatuslikud ehitustööd nõudsid aga operatiivseid ekskavaatoreid, siis hakati USA-s neid massiliselt tootma. 

  The Michigan Power Shovel Company monteeris ekskavaatori TM-16 (draglaini) Ross Carrieri veoauto raamile, mis tehti spetsiaalselt ehitustöödeks. 

  Esimesed treilerid

  Pärast teist maailmasõda tuli hakata kasutama ekskavaatoreid operatiivselt taastamistöödel. Selleks leiutati esiteks kasutatavad suured rehvid ja tehti nii suure kandevõimega järelhaagised ehk treilerid kui ka sobivad veetavad ekskavaatorid. 

  Wilhag UR5 ekskavaator treileril:


  Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs
   Esimesed üldotstarbelised väikeekskavaatorid

   Esimesed üldotstarbelised väikeekskavaatorid tehti pärast teist maailmasõda. Nende all mõeldakse suhteliselt väikeseid, kiireid ja universaalseid masinaid ( Rapid excavators,haagisekskavaatorA350 ). Peamine nõue oli, et neid saaks hõlpsalt objektile vedada. Üldotstarbeliste ekskavaatorite vajadus kasvas Euroopas sõjahävingu korrastustööde vajaduse tõttu. 

   Rapieri 7,4 tonnine 0,28 m3 kopaga, hüdraulilise siduriga universaalekskavaator Model 410skimmerina (sai muuta operatiivselt nii pöördkoppekskavaatoriks kui kraanaks):


   Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

   Haagisekskavaator

   1947. aastal tõi Åkerman turule 4,8 tonnise haagisekskavaatori Åkerman 200D, mida sai vedada poolhaagisena traktori taga ja mis sai jõuülekande traktori kardaanist. See muutis ekskavaatori hinna ja kasutamise soodsaks. 


   Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs
   Demagi esimene paljandusekskavaator

   1941. aastal tegi Demag 5,5 m3 kopaga 15,5 m ammutuskõrgusega mehaanilisepärikoppekskavaatori U35. See kaalus 319,5 tonni ja liikus 1,5 m laiustel roomikutel. Ekskavaatorit käitas neli elektrimootorit. 8 m kõrguse astangu ja 120 kraadise pööramise korral saavutas seetootlikkuse 125..250 m3/h. 


   EŠ-15/90A

   EŠ (vene keeles экскаватор шагающий) on sammuva mehhanismiga draglain ehk paljandusekskavaator, mis on enimkasutatav mehhaaniline heitekoppekskavaator Eesti suurtes vaalkarjäärides.  
   Draglain seisab puur-lõhketöödega (PLT) kobestatud kõvade kivimite astangul ja teisaldab katendi kivimit sisepuistangusse. 
   Esimene narv pärast tähti näitab kopamahtu, milleks on 15 mja teine number näitab noolepikkust ehk 90 meetrit. Tähtsamatest parameetritest võib välja tuua ammutusraadiuse 66,5 m; ammutussügavuse 35 m; tühjendusraadiuse 66,5 ja tühjenduskõrguse 27,5 m.

   EŠ-15/90A:


   Autor: Raul Roots

   Esimene üle 20 kuupmeetrine pärikoppekskavaator

   1935. aastal ehitas Bucyrus-Erie 23 kuupmeetrise kopaga, kaheksa roomikuga pärikoppekskavaatori 950-B. Sellel oli sarnaselt kaevanduse tõstekongile vastukaal, mida tõsteti ja langetati ekskavaatori pööramise ajal. See vähendas tsükliaega ja ka elektrienergia kulu.
   From Earthmoving

   Viimase nädala populaarsed kirjed

   Viimase kuu populaarsed kirjed

   Kõigi aegade populaarseimad kirjed

   Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

   Top Week

   Top Month

   Top

   Labels

   Film (963) Video (954) YouTube (944) Mäeinstituut (864) Masinajaht (617) Photography (381) Põlevkivi (369) Mäeinstituudi nädalakiri (308) Ajalugu (297) Ekskavaator (293) Mining links (289) Turvas (240) Esimene (238) Nädalakiri (235) Oil Shale (221) Geotehnoloogia (215) Animals (197) Konkurss (195) Kallur (190) Seened (177) Pöördkoppekskavaator (174) Kopplaadur (165) World's most (165) Mining (163) kaevandamine (161) Traktor (147) Draglain (136) Konverents (134) tarkvara (129) Fosforiit (121) Buldooser (118) Kaart (116) Mäemuuseum (112) stipendium (111) Energia- ja geotehnika doktorikool II (109) Nature (105) Projekteerimine (101) Mäeõpik (97) Pinterest (94) mäendus (91) Projektid (90) Kaardid (88) Mining truck (85) Kaevandus (84) Pictures (83) Eesti (82) Maavara (82) Veekõrvaldus (82) Photos (80) Geoloogia (79) SOMP (79) doktorandid (76) Hydraulic Excavator (74) Publication (71) Interdistsiplinaarne mäenduse projekt (70) Karjäär (70) Funny (68) MI75 (68) Tagasi ülikooli (68) Doktorikool (67) Rock (67) 2013 (65) Bulldozer (64) Publikatsioon (64) Seminar (63) Välitöö (63) hüdrogeoloogia (63) Machine hunting (60) Seente määramine (60) MIN-NOVATION (59) Cooperation (57) Estonia (57) MGIS (57) doktorant (57) Lubjakivi (56) Lõhketööd (54) Images (53) Killavoor (53) Mäeinstituut 75 (53) Project (53) Tallinn Zoo (53) Chuck Norris (51) Dozer (51) ETP (51) Vastuvõtt (51) Puurvanker (50) Truck (50) Mäemuuseumi eksponaat (49) Pildid (49) Pump (49) Interesting (48) TTÜ (48) Drill (47) Mining Education (47) Drilling (46) Koostöö (46) Drilling machine (45) Heidi Soosalu (45) Kaitsmine (45) PLT (45) Artiklid (44) Projekt (44) Department of Mining (43) GIS (43) Greider (43) Panoraam (43) 2012 (42) Inseneeria (42) Artikkel (41) Maailma suurim kallur (41) Makett (41) Masinad (41) Places (41) Large (40) Meedia (40) Pärikoppekskavaator (40) ZOFO (40) 3D (39) Chuck Norris jokes (39) Chuck Norrise naljad (39) TalveAkadeemia (39) Täitmine (39) #avatudtalud (38) Avatud talude päev 2016 (38) Kivid (38) Kopp (38) Mall Orru (38) Mäemeedia (38) Research (38) Teenused (38) 2015 (37) Karjäärikallur (37) Mäemasin (37) Näitus (37) Wikipedia (37) Doktoritöö (36) Killustik (36) Minikopplaadur (36) Tööpakkumine (36) 2014 (35) Doctoral School of Energy and Geotechnology (35) Ettekanne (35) Kogumik (35) Mäeinsener (35) Praktika (35) Sünnipäev (35) Tallinn University of Technology (35) Ingo Valgma (34) Laboritööd (34) Muuseumiöö (34) Planning (34) Tractors (34) Tunnel (34) Varing (34) World largest trucks (34) sustainable mining (34) EGDK (33) Uudised (33) Akrediteeritud laboriteenused (32) GIS päev (32) Teehöövel (32) Allmaakaevandamine (31) Excavator (31) http://mi.ttu.ee/projekteerimine/ (31) Ain Anepaio (30) Eesti Energia (30) Lõhkamine (30) Publications (30) Doktorantuur (29) Enno Reinsalu (29) Koolitus (29) Rusikareegel (29) Saksamaa (29) Skreeper (29) veeseire (29) Design (28) Halb termin (28) Vibratsioon (28) Vilistlased (28) #mäeaarded (27) Mehaaniline pärikoppekskavaator (27) Sisseastujale (27) Vagonett (27) #mäeaardejaht (26) Ajakiri (26) ESRI (26) Eesti Energia Kaevandused AS (26) Hüdrovasar (26) LHD (26) Maardu (26) Meediakajastus (26) Mäeselts (26) Traktorekskavaator (26) Geoloogia sügiskool (25) Map (25) Traktorskreeper (25) Astangu (24) Doktoritöö kaitsmine (24) Eesti Energia AS (24) Muuseum (24) Põlevkivikaevandus (24) SOMP2010 (24) Seismika (24) Teadus (24) uuringud (24) Grader (23) Kruger National Park (23) Maavarad (23) Muuseumid (23) Mäejaht (23) Müra (23) Vivika Väizene (23) avatudtalud (23) Asfaldifrees (22) Backfilling (22) Flickr (22) Joke (22) Kaeveõõs (22) Liigendkallur (22) Liiv (22) Nafta (22) Raadio (22) Sadamakraana (22) Suurim (22) Ülo Sõstra (22) Aprillikonverents (21) Conference (21) Maailma sügavaim kaevandus (21) Mineraloogia (21) Nädalateema (21) TV (21) Välisõpe (21) intensiivkursus (21) AlphaGIS (20) Tehnoloogia (20) Vulkaan (20) lõpetamine (20) 2010 (19) Doktoriõpe (19) Ettekanded (19) Fotokonkurss (19) Kraana (19) Mäendusõpik (19) Mäering (19) Peeter Suur (19) Raamat (19) Rootsi (19) Vedu (19) Välisstipendium (19) Wirtgen (19) EMS (18) EUExNet (18) Lastele (18) Lily Mine Collapse (18) Merekindlus (18) Mäenduslik keskkonnakaitse (18) Paljukopaline kettekskavaator (18) Peeter Suure Merekindlus (18) Savi (18) Tennobert Haabu (18) VKG (18) 2011 (17) EEK (17) Eesti Põlevkivi (17) Eesti mäendus (17) Facebook (17) Freeskombain (17) Hüdrauliline ekskavaator (17) Kildagaas (17) Kukruse (17) Kvaliteedinäitaja (17) Maailma sügavaim kullakaevandus (17) Mining Publications (17) Mäenduslik geopeitus (17) Scraper (17) Surface mine (17) Wirtgenijaht (17) mäetudeng (17) Aerial (16) Buldooserkobesti (16) Dolokivi (16) EMC (16) Energeetika (16) Fotod (16) Kaardistamine (16) Karin Robam (16) Karinu (16) Kivim (16) Lintkonveier (16) Maailma suurim ekskavaator (16) Magistrantuur (16) Mäekonverents (16) Riho Iskül (16) Sildid (16) Suundpuurvanker (16) Uudiskiri (16) Water (16) atesteerimine (16) rlept (16) teadustöö (16) Avatud talude päev (15) DoRa (15) EP (15) Huvitav (15) Kaevandusvesi (15) Korrastamine (15) Kristallograafia (15) Maanteekallur (15) Mäeinstituudi töötajad (15) Mäemasinad (15) Mäenduslikud omadused (15) Oil Shale Symposium (15) Papers (15) Poola (15) Rakendusgeoloogia (15) SDIMI (15) Skeem - drawing (15) Vesi (15) bakalaureus (15) erasmus (15) ingovalgma (15) Aerofilm (14) Arengufond (14) Arengukava (14) Bauma (14) EGK (14) Julija Šommet (14) KIK (14) Kaevis (14) Loeng (14) Lõhkeaine (14) Maailma suurim hüdrauliline ekskavaator (14) MapInfo Professional (14) Mineraal (14) Praktikapakkumine (14) Puurimine (14) Põlevkivikarjäär (14) Pöördkoppeksavaator (14) Ratastraktor (14) Research Gate (14) Roomiktraktor (14) SOMP 2014 (14) Sotsiaalmeedia (14) Surpac Vision (14) Sõelur (14) Toestik (14) Train (14) Tudengid (14) Turba kaevandamine (14) Tööpakkumised (14) Veebiõpik (14) mi.ttu.ee (14) tudengitele (14) veetase (14) õppetöö (14) ENTA (13) GIF (13) Geodisaini kursus (13) Greiferkoppekskavaator (13) Guinnessi rekord (13) Haardkoppekskavaator (13) Kiviõli (13) Konveier (13) Käsiraamat (13) Lühendid (13) PKK (13) Pneumovasar (13) Purusti (13) Raimamine (13) Soome (13) Soonur (13) Veoauto (13) Virumaa Kolledž (13) Välissuhted (13) AIMS (12) Aidu karjäär (12) ArcGIS (12) Avatud uste päev (12) CD (12) Computers_Geosciences (12) EMK (12) EMTEL (12) ETF7499 (12) Freesturvas (12) Freiberg (12) Geoloogiasektsioon (12) Geoloogiline uuring (12) Influence of water discharging on water balance and quality in the Toolse river in Ubja oil shale mining region (12) Juubel (12) Jäätmed (12) Kivimite omadused (12) Konverentsid (12) Kruus (12) Labor (12) Lisa link (12) MapInfo (12) Mining Photos (12) Mäenduse sessioon (12) Oil (12) Pdf (12) Seen (12) Seenele (12) Traktor-ekskavaator (12) Tuulutus (12) Täienduskoolitus (12) Tööorgan (12) Vasalemma (12) korrastamisprojekt (12) magistriõpe (12) 1948 (11) Allmaakopplaadur (11) Google Plus (11) Kaadur (11) Kaevandamistehnoloogia (11) Kaevandusvaring (11) MGT (11) Maa-amet (11) Maailma suurim kopplaadur (11) Margit Kolats (11) Markšeideriasjandus (11) Mining machines (11) Mäekateeder (11) Mäetehnika (11) Norra (11) Näitused (11) Pargas (11) Punker (11) Puurauk (11) RLEPT8 (11) Ratasekskavaator (11) Risk (11) Soome lahe tunnel (11) TPI (11) TTÜ Mäeinstituut (11) Tolm (11) Tootajad (11) USA (11) Väliskülalised (11) 1947 (10) 1950 (10) 1953 (10) Aerial video (10) Aheraine (10) Aukkarjäär (10) Blasting (10) Caterpillar (10) Cave (10) China (10) Eesti Energia Kaevandused (10) Erik Väli (10) Failid (10) Filmid (10) Fotojaht (10) Helsinki - Tallinn tunnel (10) Information sheet (10) Island (10) Kaevurite päev (10) Karjääriekskavaator (10) Laavakombain (10) Machines with name (10) Masin (10) Masin muuseumis (10) Minerals Engineering (10) Modelleerimine (10) Mäemuuseumiöö (10) Nordkalk (10) Rekord (10) Stabiilsus (10) Toestamine (10) Tractor hunt (10) Tudengitööde konkurss (10) Täitematerjal (10) Tõste (10) Underground mine (10) Uuring (10) World's largest (10) keskkonnaseire (10) magistrant (10) paekonverents (10) Õpik (10) 1.1 (9) 1916 (9) 1938 (9) 1949 (9) 1954 (9) 1955 (9) 2008 (9) BCE (9) Bakalaureuse lõputöö (9) Betoonilaotur (9) Doctoral School (9) ESTGIS (9) EUExImp (9) Eesti maavarad ja nende kasutamine (9) Environment. Technology. Resources (9) FEL (9) Geomaatika (9) Kaevandamisala (9) Kombain (9) Küsitlus (9) Largest Machines (9) Lastele kaevandamisest (9) Legend (9) MPES (9) MSM (9) Maailma suurim draglain (9) Machinery accidents (9) Milos (9) Mäeinstituudi labor (9) Müüt (9) Nõlv (9) Online tarkvara (9) Paljandamine (9) Paul Vesiloo (9) Projects (9) Puistematerjalid (9) Pumbajaam (9) Põlevkivi kompetentsikeskus (9) Põlevkivimaa (9) Ripper (9) Software (9) Space (9) Tagasiside (9) Turbaväli (9) Tšiili (9) Valem (9) Varingujaht (9) Veejuhtivus (9) Ventilaator (9) ajakirjad (9) rahvusvaheline koostöö (9) 2016 (8) Academia.edu (8) Dotsent (8) EMA (8) ERR (8) Ehitusmess (8) Equipment (8) Gaas (8) Galerii (8) Geodisain (8) Geology (8) Graniit (8) Jägala juga (8) Jäätmekäitlemine mäetööstuses (8) Kaevandamise keskkonnamõju (8) Kaevandamisjäätmed (8) Kaevandusmuuseumid (8) Kunda (8) Külastused (8) Laadur (8) Lumemasinajaht (8) Miniekskavaator (8) Mudel (8) Mäemees (8) Mäenduslikud meened ja suveniirid (8) Nädala tegija (8) Panoraampilt (8) Pilt (8) Plakatid (8) Pruunsüsi (8) Rakke (8) Rikastamine (8) Selisoo (8) Sergei Sabanov (8) Stoll (8) TJA (8) Tahhümeeter (8) Teerull (8) Twitter (8) Ubja (8) Uudis (8) Vagun (8) Vasemaak (8) Vedur (8) Vertical Mapper (8) Välispraktika (8) blogs.station (8) energeetika üldkursus (8) maa all (8) töö (8) ÕIS (8) Õppimine (8) õppepäev (8) Šurf (8) 1939 (7) AGM (7) Andre Lüüde (7) Angela Notton (7) Aukkaevandamine (7) Auruekskavaator (7) BWE (7) Bakalaureuseõpe (7) Betoonipump (7) Bridge (7) Crane (7) EMK2009 (7) Edukad lõpetajad (7) Enn-Aavo Pirrus (7) FEMP (7) Geodeesia (7) Geodeet (7) Golden Software (7) Heavy Equipment (7) Hüdrauliline pöördkoppekskavaator (7) Info (7) Julia Gulevitš (7) KNT (7) Kamberkaevandamine (7) Karjäärid (7) Kategooriad (7) Katendi eemaldamine (7) Kraapkonveier (7) Kuld (7) Laavakaevandamine (7) Laboriteenused (7) Linkedin (7) Maa-alune (7) Maailma suurim buldooser (7) Maardla (7) Maavõngete mõõtmine (7) Magister (7) Mehaaniline pöördkoppekskavaator (7) Members Development Committee (7) Mine water (7) Monitoring (7) Moskva (7) My things (7) Mäemehed (7) Mäetööd (7) Mälestused (7) Mõõdistamine (7) Panoraamgalerii (7) Peat (7) Professor (7) Puurpink (7) Põlevkiviuuringud (7) RG (7) Rikastusvabrik (7) Rootorekskavaator (7) SOMP 2013 (7) SOMP 2015 (7) SOMP AGM (7) Symposium (7) Tallinn - Helsingi tunnel (7) Tallinn - Helsinki tunnel (7) Tarmo Tohver (7) Teadlaste öö (7) Technology (7) Teeviit (7) Tehnika ja masinad (7) Terminoloogia (7) Toru (7) Transport (7) Varingud (7) Veealune kaevandamine (7) Vibratsiooni mõõtmine (7) Võistlus (7) World largest excavators (7) doctoral students (7) lõpuaktus (7) Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss (7) Šaht (7) 1937 (6) 1943 (6) 1945 (6) 1946 (6) 1951 (6) 1952 (6) 1956 (6) 2007 (6) Allmaa- (6) Alo Adamson (6) Ankurtoestik (6) Astang (6) Auto (6) AutoCAD (6) Avakaevandamine (6) Calculator (6) EAS (6) EFEE (6) EGSN (6) ELUS (6) EURODOC (6) Edumine (6) Eesti maavarad (6) Eesti põlevkivi töötlemine (6) Energeetikateaduskond (6) Estonia kaevandus (6) Frontaallaadur (6) Füüsikalised väljad (6) GPS (6) Geodisain 2011 (6) Geodisaini kursus 2010 (6) Geojaht (6) Jordan International Oil Shale Symposium (6) Kaevandajad (6) Kaevandamine ja keskkond (6) Kaevandamisviis (6) Kaeveõõned (6) Kiltkivi (6) Kivisüsi (6) Kodukohakaevandaja (6) Kohtla Kaevanduspark-muuseum (6) Küsimus (6) Laadimine (6) Laadurijaht (6) Labidas (6) Laev (6) LapBiat (6) Lembit Uibopuu (6) Links - mining (6) Loom (6) Lõputööd (6) Maailma suurim mäeettevõte (6) Markšeideritööd (6) Mining Papers (6) Mootor (6) Mäeinstituudi artiklid (6) Mäenaised (6) Mäeöö2016 (6) Narva karjäär (6) Objektid (6) Ohutus (6) Online Tool (6) Paljukopaline ekskavaator (6) Pavandu karjäär (6) Pinnasepump (6) Piusa (6) Plokikivi (6) Põlevkivisümpoosion (6) Rataslaadur (6) Regio (6) Researchgate (6) Ruumiandmed (6) Rööbastee (6) SOMP AGM 2010 (6) Seire (6) Seismoloogia (6) Strekk (6) Suundpuur (6) TTÜ Muuseum (6) Tervik (6) Toolse (6) Tugevusteooriad (6) Tuhk (6) Turbatooted (6) Turbaõpik (6) Tuutoritund (6) Vaalkaevandamine (6) Veeb (6) Veekonverents (6) WMC (6) http://mi.ttu.ee/geotehnoloogia/ (6) infopäev (6) kõige (6) põlevkivipäev (6) tudeng (6) tudengitööd (6) välismaale (6) Õppejõud (6) Õppetegevus (6) 1919 (5) 1925 (5) Aidu põlevkivikarjäär (5) Aleksander Pototski (5) Aleksandr Safronov (5) Anton Timofejev (5) Aurumootor (5) Brussels (5) Bunker (5) Caves (5) Coal (5) Digitaalprojekteerimine (5) Diskussioon (5) Doctoral school of energy and geotechnology II (5) Doktorandiseminar (5) Draag (5) Dragline (5) Edetabel (5) Eesti Geoloogiakeskus (5) Elevaatorkonveier (5) Euroopa Maavarade Päev (5) Filtratsioonimoodul (5) Geoloog (5) Grant (5) Helirõhk (5) Häid pühi (5) IMCET (5) Jaan Poska (5) Jüri-Rivaldo Pastarus (5) Kaevandamine ja vesi (5) Kaevandamise projekt (5) Kaevandamisluba (5) Katend (5) Katenditegur (5) Keskkonnaministeerium (5) Kivimite füüsikalis-tehnilised omadused (5) Kurevere (5) Kutseomistamine (5) Käpplaadur (5) LMG (5) LUS geoloogiasektsioon (5) Laava (5) Lagi (5) Limestone (5) Lingi lisamine (5) Lokomobiil (5) Lumekoristusmasin (5) Lumemasinad (5) Lõhkevõrk (5) Lõputöö (5) Lühieekombain (5) MTÜ EMS (5) Maailma mäendus (5) Maailma suurim järelveetav traktorskreeper (5) Maailma suurim traktorskreeper (5) Maavarade komisjon (5) Maavärin (5) Mente et Manu (5) Merle Otsmaa (5) Mining Estonia (5) Mobiilne purusti (5) Mäeinstituudist (5) Mäenduslikud mänguasjad (5) Mäendustingimused (5) Mäendusuudised (5) Mäeosakond (5) Müra mõõtmine (5) Mürameeter (5) Niiduk (5) Noorgeograafide sügissümpoosion (5) Paekivi (5) Pakri poolsaar (5) Palju õnne (5) Paper (5) Phosphate rock (5) Plakat (5) Point Load Test (5) Projekteerija (5) Purustussõlm (5) Põhjavesi (5) Põllumajandusmuuseum (5) Quality (5) Rajoneerimine (5) Reinsalu (5) Ressurss (5) Riga (5) Rock truck (5) SOMP 2010 (5) Saksamaa2009 (5) Serbia (5) Soo (5) Sotsiaalvõrgud (5) St.Peterburg (5) Sulev Kasemetsa (5) Sustainable Mining Conditions in Estonia (5) Suvemängud (5) Süvend (5) TTÜ Virumaa Kolledž (5) Tabelid (5) Tallinn (5) Tallinna Reaalkool (5) Teaduskeele konverents (5) Teepinna stabiliseerija (5) Tihedus (5) Tootlikkus (5) Turbakoguja (5) Turbatööstus (5) Turbauuringud (5) Täistekstid (5) Underground (5) Uraan (5) Vaalkarjäär (5) Vanim (5) Veekõrvalduspuurauk (5) Vibration (5) Vikipeedia (5) Vilistalsed (5) Virtuaalne kaevandamine (5) Välitöö(d) (5) Väljavõte (5) Värsked geoetehnoloogid Mäeinstituudist (5) XVII Aprillikonverents (5) doktorantide assamblee (5) karjääriseminar (5) koopia (5) neljapäevak (5) rebased (5) sygiskool (5) töökoosolek (5) Õli (5) Ülepeakopplaadur (5) Ümarlaud (5) 1940 (4) 2004 (4) ADT (4) AGH (4) AMIREG (4) Abrasiivsus (4) Aire Västrik (4) Aktuaalne Kaamera (4) Allmaakäigud (4) Allmaarajatis (4) Andmed (4) Aru-Lõuna (4) Assistent (4) Autodesk (4) BEST (4) Balneoloogia (4) Blogi (4) Bucyrus (4) Carlson (4) Corel (4) Delicious (4) Detsember 2012 (4) EECS (4) EGU 2015 (4) EIL (4) EMK 2011 (4) ETV (4) Earthmoving equipment (4) Ee pass (4) Eesti Ehitab (4) Ehitusmaterjal (4) Ekskursioon (4) Elektromagnetilised omadused (4) Esi (4) Estonia põlevkivikaevandus (4) Euro Mine Expo (4) European Minerals Day (4) Excavators (4) Finland (4) GIS päev 2011 (4) Geodisain 2012 (4) Geoloogia alused (4) Geotagging (4) Gispäev (4) Hardi Torn (4) Helena Lind (4) Helsingi (4) Horizon 2020 (4) Hüdrauliline pärikoppekskavaator (4) ISW (4) Insener (4) Iru tunnelid (4) JKTech (4) JPI (4) Jaan-Mati Punning (4) John Deere (4) Jordaania (4) Journal (4) Julia Ljaš (4) Järve- ja meremuda (4) Järvelubi (4) Jõulud (4) KNC (4) KNT keskkonnapäev (4) Kaevandamistehnoloogiad (4) Kaeveväli (4) Kaevurite päev 2013 (4) Kaldenurk (4) Kamber (4) Karinu lubjakivikarjäär (4) Keerdpuur (4) Keskkond (4) Keskkonnaamet (4) Keskkonnapäev (4) Kivimi raimamine ja rikastamise valikmeetoditega (4) Kivimid (4) Kivimimassiiv (4) Klassifikatsioonisüsteemid (4) Kohtla (4) Komatsu (4) Koolide külastus (4) Kreeka (4) Kuhu minna õppima? (4) Kuivendamine (4) Kunda Nordic Tsemendi keskkonnapaev (4) Kurevere-Esivere (4) Kvaliteet (4) LIDAR (4) LNG (4) Laeng (4) Laenguauk (4) Lapimaa (4) Liikmelisus (4) Limestone quarry (4) Lingikogud (4) Lisavastuvõtt (4) Los Angelese meetod (4) Lubi (4) Läbindamine (4) Läbinduskilp (4) Läbinduskombain (4) MINEX (4) Maailma suurim konteinerlaev (4) Maailma suurim rootorekskavaator (4) Magistri lõputöö (4) Masinamudelid (4) Masinatootjad (4) Mehaaniline ekskavaator (4) MinExpo (4) Mine Closure (4) Mining museums (4) Minu suurim masin (4) Mis eriala valida? (4) Muuseumiöö 2016 (4) Mäeinstituudi kogumik (4) Mäeveeb (4) Mäeõpiku TOP10 (4) Märgistus (4) Nali (4) Nivelliir (4) Oil Shale Symposium - abstracts deadline 17.02.09 (4) Oilshale (4) Ojamaa (4) Open Cast (4) Operatsioon (4) Otsing (4) PERUMIN (4) Paekivitoodete Tehas OÜ (4) Paepõnnid (4) Pealmaakaevandamine (4) Plokkturvas (4) Poolvääriskivi (4) Protsess (4) Puistangusild (4) Puistematerjalide sõelanalüüs (4) Puur (4) Põlevkivi arengukava 2016-2030 (4) Põlevkivimaa 2011 (4) Põlevkivituhk (4) Põlevkiviõli (4) Püsivus (4) Quarry (4) RMR (4) RUDN (4) Raba (4) Ratasbuldooser (4) Raudtee (4) Rekordikatse (4) Reserve (4) Resource (4) Rezekne (4) Riia (4) SAK (4) SDIMI 2015 (4) SOMP photos (4) Savikivi (4) Seirefoorum (4) Seismomeeter (4) Settebassein (4) Shale Gas (4) Sisseastumine (4) South Africa (4) Suundpuurimine (4) Suvepraktika (4) Säästliku kaevandamise tingimused (4) Sõel (4) Sõelanalüüs (4) Sõnaraamat (4) Sügis (4) Sündmusaare (4) TTÜ doktorantide kogu (4) Tammiku kaevandus (4) Teaduste Akadeemia (4) Tehnika (4) Tektooniline konverents (4) Teleskooptõstuk (4) Tipikate Insenerivõistlus (4) Torutransport (4) Traktorijaht (4) Tsement (4) Turbaraba (4) Turkey (4) Tõstetorn (4) Tööotsijale (4) Töötuba (4) Tükkturvas (4) Utah (4) Uus töötaja (4) Varinguauk (4) Varistustoestik (4) Varu (4) Varud (4) Veekogur (4) Veekõrvaldustorud (4) Venemaa (4) Veok (4) Visual MODFLOW (4) Vulkaaninäitus (4) Vääna-Posti (4) Võti Tulevikku (4) digiõppematerjalid (4) energiafoorum (4) gümnaasium (4) http://mi.ttu.ee/geodisain/ (4) külastus (4) markšeider (4) mäenduse maine (4) personal (4) põlevkivimuuseum (4) rakendusgeoloogia assistent (4) täiendkoolitus (4) vestlus (4) Õppeained (4) Ü.Sõstra (4) Ülgase fosforiidikaevandus (4) Üritused (4) 1917 (3) 1921 (3) 1923 (3) 1936 (3) 1944 (3) 1970 (3) 1980 (3) 1989 (3) 1990 (3) 1995 (3) 1998 (3) 1999 (3) 28s Põlevkivi Sümpoosion (3) 29th Oil Shale Symposium (3) 70 (3) Aalto University (3) Academic research (3) Ader (3) Aktiivne tarbevaru (3) Alanduslehter (3) Allmaakaevandus (3) Allmaakaeveõõs (3) Allmaavagonett (3) Ammutamine (3) Andmebaas (3) Andmebaasid (3) Animatsioon (3) Archimedes (3) Articles (3) Artiklite võistlus (3) Aruanded (3) Arvuti (3) BAUMA2013 (3) Baltem (3) Belgia (3) Betoon (3) Big Loads (3) Biotiit (3) Cambridge Ülikool (3) Cleantech (3) Collaboration (3) Colorado School of Mines (3) Crusher (3) Defence (3) Digitark (3) Digiteavik (3) Digiõpik (3) Diigo (3) Discover (3) Doctoral Theses (3) Doctoral Thesis (3) Doktorantide seminar (3) Doktoritööd (3) Droon (3) Droonifilm (3) ECM (3) EIT Raw Materials (3) EIT Raw Minerals (3) EJ (3) EMD (3) ESRI konverents (3) ETF (3) Eesti põlevkivivaru hinnang (3) Eesti suurim kopp (3) Eile nägin ma Eestimaad (3) Ekspeditsioon (3) Encom (3) Encom Discover 3D (3) Encom Discovery (3) Energy (3) Eriala (3) Esimene kaevandus (3) Esimesed karjäärid (3) Ettevõtted (3) ExpoTunnel (3) Frontaalkombain (3) GI (3) GIS nädal (3) Gaia Grossfeldt (3) Gas and Energy (3) Geo Peidus (3) Geoloogilised uuringud (3) Geotehnika (3) Geotehnoloogia nädal (3) Geotehnoloogilised objektid (3) Geoterminid (3) Gneiss (3) Greifer (3) Haagis (3) Hammer and pick (3) Handbook (3) Horisont (3) Humala (3) Hõbe (3) IACMAG (3) IMWA (3) INSPIRE (3) Infiltratsioon (3) International Oil Shale Symposium (3) International Symposium on Energy Challenges and Mechanics (3) International Workshop on Geomechanics and Energy (3) Iru (3) JIOSS (3) JPI Water (3) Jaapan (3) Jordan (3) Jääk (3) Jõulukaart (3) Jüri Gümnaasium (3) KKK (3) Kaabliader (3) Kaal (3) Kaevandamine - delicious (3) Kaevandamiskoht (3) Kaevandamismoodus (3) Kaevandatud maa (3) Kaevandus 2 (3) Kaevandused (3) Kaevandusvaringud (3) Kaevur (3) Kaevurilamp (3) Kanal : Mäetehnika (3) Kaupo Kuusemäe (3) Kiiver (3) Kirka (3) Kivimimehaanika (3) Kivimimehhaanika (3) Kivimurd (3) Kiviõli kaevandus (3) Klassifikatsioonid (3) Kobestustegur (3) Kohtla Kaevanduspark (3) Kohtla Kaevanduspark - muuseum (3) Kohtla kaevandus (3) Kohtla karjäär (3) Kolu (3) Kombainilaava (3) Kong (3) Konks (3) Konveierigalerii (3) Koobas (3) Koonuspurusti (3) Kopp ees või kopa sees (3) Kraav (3) Kraavilõikaja (3) Kristalliinne ehituskivi (3) Kruusakarjäär (3) Kukruse Põlevkivimuuseum (3) Kunda Nordic Tsement (3) Kvaasistabiilne maa (3) Käigud (3) Käik (3) Käwa kaevandus (3) Küsimused doktorantidele (3) Küttejõu karjäär (3) Laadimismasin (3) Laboriseade (3) Lamam (3) Laserkaugusmõõtja (3) Lasum (3) Lasumustingimus (3) LatAm International Mining Conference (3) Liebherr Mining (3) Loodus (3) Lugu (3) Lumesahk (3) Läti (3) Lõpetaja (3) Lõugpurusti (3) Löökpurusti (3) MAAPÕUEKASUTUS ja KESKKONNAHOID (3) MKT (3) Maa-vara (3) Maagid (3) Maailma pikim kaarsild (3) Maailma suurim aukkarjäär (3) Maailma suurim greider (3) Maailma suurim laev (3) Maailma suurim mehhaaniline karjääri-pärikoppekskavaator (3) Maailma suurim pehme kivimi läbinduskilp (3) Maailma suurim pärikoppekskavaator (3) Maailma suurim rauamaagi aukkarjäär (3) Maailma suuruselt teine mäeettevõte (3) Maailma sügavaim plaatina kaevandus (3) Maanteemuuseum (3) Maavara kaevandamise luba (3) Machine hunt (3) Machines (3) Mahumass (3) Majandus (3) Martin Saarnak (3) MassMin (3) Mehaaniline raimamine (3) Mida õppida? (3) Millist eriala valida? (3) Mining Engineering (3) Mining videos (3) Mining waste (3) Minipöördkoppeksavaator (3) Modelling (3) Mootorgreider (3) Muda (3) Muuseumiöö 2012 (3) Muuseumiöö 2013 (3) Muuseumiöö 2014 (3) Mäeeraldis (3) Mäeettevõtted (3) Mäeinstituudi GIS nädal (3) Mäeinstituudi nädala tegija (3) Mäeinstituudi projekt (3) Mäeinstituudi uudiskiri (3) Mäeinstituudi vilistlased (3) Mäekombain (3) Mäekonverents 2011 (3) Mäekonverentsid Eestis (3) Mäemuuseumi muuseumiöö (3) Mäemuuseumid (3) Mäendusajakiri (3) Mäenduse ajalugu (3) Mäendustarkvara (3) Mäerõhk (3) Mäetöö (3) Mäeõpiku koopia (3) Märgala (3) Märgalade päev (3) Märgalade päeva seminar (3) Mõõtmine (3) Müratase (3) Nabala (3) Narva põlevkivikarjäär (3) Networks (3) Newsletter (3) Niiskus (3) Noise (3) Nonel juhe (3) Nool (3) Oherdi (3) Ojamaa põlevkivikaevandus (3) Oktoobri karjäär (3) Olavi Tammemäe (3) Ore Geology Reviews (3) Ortofoto (3) Outokumpu Mining Museum (3) PK_KTH (3) PVT (3) Pajatusi paekivist (3) Paleomagnetism (3) Paljand (3) Parts (3) Peterburi mäeinstituut (3) Pinnas (3) Poland (3) Portugal (3) Puistang (3) Purunemiskindluse määramine (3) Puurmasin (3) Põhi (3) Põlevkivi kadudeta ja keskkonnasäästlik kaevandamine (3) Põlevkivi ressurss (3) Põlevkivi varu (3) Põlevkivi varu uuringud (3) Põlevkivikaevandused (3) Põlevkivikonverents (3) Põlevmaavara (3) RG nädal Mäeinstituudis (3) RQD (3) RRR (3) Ramp (3) Rauamaak (3) Raudteeekskavaator (3) Raul Roots (3) Roomiklaadur (3) Roomikutega kopplaadur (3) Rootorpurusti (3) SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond (3) SOMP 2011 (3) SOMP AGM 2012 (3) SOMP Freiberg (3) Sahk (3) Saksa Keskkonnafond (3) Sankt-Peterburgi Mäeülikooli (3) Scooptram (3) Seade (3) Seadusandlus (3) Skimmer (3) Skipp (3) Sood (3) Sponsorluse pakett (3) Stability (3) Statistika (3) Stipendiumid (3) Surface Mining (3) Survetugevus (3) Sweden (3) Sügavaim kaevandus (3) Süvendamine (3) TBM (3) TTÜ veebileht (3) Tabasalu tunnel (3) TalveAkadeemia 2010 (3) TalveAkadeemia 2011 (3) Teadusmeedia konverents (3) Teedeehitus (3) Teemad (3) Teesid (3) Tehas (3) Telli uudised (3) The Mining Magazine Congress (3) Tihendamine (3) Tina (3) Toober (3) Topical Issues of Rational Use of Natural Resources (3) Topics (3) Tranšee (3) Tsentrifugaalpump (3) Tsükkel (3) Tsükliaeg (3) Tudengikonverents (3) Turbaaunataja (3) Turbalõikaja (3) Turbanädal (3) Tuulutusšurf (3) Tõnu Tomberg (3) Tõsteseade (3) Tööstusmüra (3) Töötajad (3) Universities (3) Uuendused (3) VKG keskkonnapäev (3) VTZ (3) Vahearuanne (3) Valikväljamine (3) Valtspurusti (3) Vanatehnika (3) Vask (3) Veebileht (3) Veekraav (3) Ventilatsioon (3) Veomasin (3) Vermeer (3) Vibromeeter (3) Viivikonna (3) Vikerraadio (3) Vilistlaste mälestused (3) Vints (3) Viru kaevandus (3) Vladimiri Traktoritehas (3) Voglers (3) Volvo (3) Vulkaanid (3) Võitjad (3) World Mining Congress (3) World Mining Data (3) XVIII Aprillikonverents (3) XXIV Aprillikonverents (3) direktor (3) e-kursus (3) g+ (3) geostatistika (3) http://maetehnika.blogspot.com/ (3) http://mi.ttu.ee/uudiskiri/ (3) http://mi.ttu.ee/varing/ (3) kontakt (3) lasteaed (3) mitmes oled? (3) reclamation (3) survey (3) wipfrag (3) Õlitehas (3) Õpe (3) Õpiobjekt (3) Üleriigilise tähsusega maardla (3) Ülevaade (3) Ülgase (3) Üliõpilased (3) Ülo Tambet (3) -3000 (2) -8000 (2) 12 (2) 1929 (2) 1932 (2) 1933 (2) 1957 (2) 1958 (2) 1959 (2) 1977 (2) 1991 (2) 1_1 (2) 2000 (2) 2003 (2) 2006 (2) 24th International Baltic Conference on the History of Science (2) 31th Oil Shale Symposium (2) 3D laserskanner (2) 3D laserskänner (2) 437 (2) 90 (2) AFC (2) AGA (2) AK (2) AKM0263 (2) ALLU (2) ANFO (2) ANGA (2) Aachen (2) Aardejaht (2) Aatrium (2) Abandoned (2) Aerofoto (2) Agricola (2) Aherainepuistang (2) Aherdumine (2) Ain Sarv (2) Ajavaod (2) Akrediteerimine (2) Akrediteeritud labor (2) Alaplokid (2) Album (2) Alfred Nobel (2) Alfred Reier (2) Allmaa (2) Allmaakallur (2) Altkaevandatud maa (2) Ameerika (2) Amfibool (2) Andres Leht (2) Aprillikonverents 2015 (2) AquaChem (2) Asfaldilaotur (2) Austria (2) Automining (2) Avalik loeng (2) Avamusjoon (2) Avatud ülikool (2) BAPT (2) BAT (2) BAUMA 2013 (2) BalRock OÜ (2) Balkanmine (2) Baltech (2) Bilanss (2) Brikett (2) Brüssel (2) CO2 (2) CadnaA (2) Canada (2) Carlson Software (2) Cement and Concrete Science Conference (2) Collapse (2) Colorado (2) Continuous Surface Mining (2) CostMine (2) Czech Republic (2) DMTUT (2) Defense (2) Dekaan (2) Deklaratsioon (2) Delegatsioon (2) Delfi (2) Developments in Mining Education in ASEAN COUNTRIES (2) Digitaliseerimine (2) Diktüonaamakilt (2) Diktüoneemakilt (2) Discovery (2) Docstoc (2) Doktoritöö eelkaitmine (2) Draglaini kopp (2) Dredging (2) Dredž (2) Dünamiit (2) EASL (2) ECM2 (2) EGEA-Tartu (2) EGEC (2) EMEC (2) EMK2008 (2) EMK2010 (2) EMK2011 (2) EMMEP (2) EMPS (2) EMR (2) EMR2012 (2) EMÜ (2) EPB (2) ETAg (2) ETL (2) EUMICON (2) EUROCK 2010 (2) EVG (2) EVG3565 (2) EXTEMIN (2) Earth-Science Reviews (2) Earthworks in Europe (2) Eelkaitsmine (2) Eesti Fosforiit (2) Eesti Geoloogia Seltsi Fotokonkurss 2013 (2) Eesti Looduse Fond (2) Eesti Mäendus II (2) Eesti Veeühing (2) Eesti kaevandused (2) Eesti maavarade kaevandamine (2) Eesti maavarade kasutamine (2) Eesti põlevkivimaardla (2) Eesti suurim kallur (2) Ehitusliiv (2) Ekskavaatorkobesti (2) Elektri hind (2) Elektrijuhtivus (2) Elu (2) Energeetikateaduskonna nõukogu (2) Energia- ja geotehnika doktorikool (2) Energia-ja geotehnika doktorikool II (2) Energiaagentuur (2) Energy Sources (2) Enermin (2) Engineering (2) Environment (2) Environment and Mineral Processing (2) Environmental and Climate Technologies (2) Environmental and Climate Technologies (2) Eripreemia (2) EuroMinExpo (2) Euroopa Mineraalide Päev (2) European Seismological Commission (2) Event Cache (2) Events (2) Exhibitions (2) Exlibris (2) Explosives (2) EÜN (2) Failinädal (2) Ferropolis (2) Filtratsioon (2) Forms (2) Fosforiidi kaevandamine (2) Fosforiidikaevandus (2) Frakkimine (2) Fraktsioon (2) Freesimine (2) Full text (2) GIS juubelinädal (2) GIS päev 2009 (2) GIS õpik (2) Gallery (2) Gecamin (2) Gemcom (2) General Mining Schools (2) Geodesign Summit (2) Geodesign Summit Europe (2) Geograafia õpetaja (2) Geoloogia Seltsi vestlusõhtu (2) Geoloogia õppepraktika (2) Geotehnoloogia tootmispraktika (2) Geotehnoloogia õppepraktika (2) Geoterminite korrastamine (2) Germany 2009 (2) GigaPan (2) Global Energy Developments (2) Gold (2) Google + (2) Google Streetview (2) Gradiir (2) Grapher (2) Gravel (2) Great Britain (2) Greiferkopp (2) Groundwater (2) Grupipildid (2) H2020 (2) HMS (2) Haagisskreeper (2) Haamer (2) Haamerpurusti (2) Haardkopp (2) Hammas (2) Haridus (2) Harku järv (2) Hiib (2) Hiina (2) Hiina Tianjin-i provintsi juhtkonna delegatsioon (2) Hind (2) History (2) Hoidetervik (2) Horizon 2020 Mining (2) Humala tunnel (2) Hunnik (2) Huumor (2) Hydraulic Excavators (2) Häid jõule (2) Hüdrofrakkimine (2) Hüdrosilinder (2) IAG (2) IMPS (2) IOC (2) ISEE (2) ISW Tallinn 2012 (2) Ice breaker (2) Ida-Virumaa (2) Imitorud (2) Infomine (2) Infotund (2) Infovoog (2) Insenergia (2) International Baltic Conference on the History of Science (2) International Conference on Explosive Education and Certification of Skills (2) International Geomechanics Conference (2) International Symposium of Continuous Surface Mining (2) Isomorfism (2) Itaalia (2) J.-R. Pastarus (2) JPI Ocean (2) Jaan Kark (2) Jaanuar 2013 (2) Jan Berkovitch (2) Joonised (2) Journal of Sustainable Mining (2) Juubelikonverents ja vilistlaste kokkutulek (2) Järva-Jaani (2) Jääkobesti (2) Jääksood (2) Jäämägi (2) Jõhvi (2) Kaadvagonett (2) Kaardinädal (2) Kadu (2) Kaevamine (2) Kaevand (2) Kaevandamine ja keskkond 2012 (2) Kaevandamine ja keskkond. Mäeinstituut 2012 (2) Kaevandamise ajalugu (2) Kaevandamise õppetool (2) Kaevandamistasu (2) Kaevandimisviisid (2) Kaevandus praktika (2) Kaevandusala (2) Kaevandusmuuseumid meil ja maailmas (2) Kaevik (2) Kakumäe pank (2) Karjäärimaastur (2) Karjääripäevad (2) Karst (2) Kast (2) Kateedri juhataja (2) Kattekivim (2) Keila juga (2) Keskkonnaminsteerium (2) Keskkonnamüra konverents (2) Keskkonnauuringute Keskus (2) Kihind (2) Kiht (2) Kiil (2) Kilt (2) Kittilä kullakaevandus (2) Kivihuviliste fotokonkurss (2) Kivikülv (2) Kivimimehhanika (2) Kivipildid (2) Kiviõli põlevkivikaevandus (2) Klaasiliiv (2) Kobestusader (2) Kohtla põlevkivikaevandus (2) Kohtla-Järve (2) Kooliõpilased (2) Kopavars (2) Kopparberg (2) Korea (2) Kuhi (2) Kukruse kaevandus (2) Kukruse polaarmõis (2) Kullakaevandus (2) Kunda - HeidelbergCement (2) Kunda Nordic Tsement AS (2) Kunda tsemenditehas (2) Kuremäe (2) Kvarts (2) Käsikäru (2) Käsitsi kaevandamine (2) Kõige-kõige (2) Kõrgusandmed (2) Kõvadus (2) Kühvel (2) Külastamine (2) Küttejõud (2) Kütteturvas (2) Kütus (2) LA katse (2) Laadimissõlm (2) Labidad (2) Laboratory (2) Laenguaugu kork (2) Laevaring (2) Lagunemisaste (2) Lahustamisega kaevandamine (2) Langetatud maa (2) Lasu (2) Lasumus (2) Leiutaja (2) Lembit Kaljuvee (2) Lennundusmuuseum (2) Liige (2) Liikmed (2) Liivakaevandus (2) Lingid (2) Links (2) Linnalaager (2) Linnulennult (2) Linnuvaatlus (2) Litsents (2) Litsentsid (2) Loomaaed (2) Losses (2) Lõhe (2) Lõhenevus (2) Lõhkematerjalid (2) Lõiketera (2) Lõputööde kaitsmine (2) MINEXRUSSIA (2) MPES2009 (2) MTR (2) MTÜ Ökokratt (2) Maa (2) Maailma ajaloo rikkaim inimene (2) Maailma raskeim rong (2) Maailma suurim hõbedakaevandaja (2) Maailma suurim hõõrits (2) Maailma suurim karjäär (2) Maailma suurim karjääriekskavaator (2) Maailma suurim konveiersild (2) Maailma suurim kullakaevandaja (2) Maailma suurim lennuk (2) Maailma suurim liigendkallur (2) Maailma suurim läbinduskilp (2) Maailma suurim mehhaaniline karjääriekskavaator (2) Maailma suurim söekaevandaja (2) Maailma suurim uraanikaevandaja (2) Maailma suurimad masinad (2) Maailma suuruselt kolmas mäeettevõte (2) Maailma suuruselt neljas mäeettevõte (2) Maailma suuruselt viies mäeettevõte (2) Maailma võimsaim diiselmootor (2) Maailma võimsaim mobiilse masina diiselmootor (2) Maakoor (2) Maapind (2) Maapõu (2) Maapõue strateegia konverents (2) Maardu graniidikaevandus (2) Maardu järv (2) Maardu kaevandus (2) Maardu viadukt (2) Maastik (2) Maavara kaod (2) Maavõngete mõõtmine koos kaasneva müraga (2) Magnetism (2) Magnus Mägedi (2) Maja lõhkamine (2) MapBasic (2) MapManager (2) Martin Lohk (2) Martin Nurme (2) Masinajahimehed (2) Masinaportaalid (2) Mass (2) Meditsiin (2) Meetings (2) Mehaaniline turbakoguja (2) Meleski korsten (2) Members (2) Mendeley (2) Metaan (2) Mida teha? (2) Milos Mining Museum (2) Mine (2) Mineprofs blog (2) Mineraalid (2) Minihüdrovasar (2) Minimasin (2) Minin (2) Mining History (2) Mining History Congress (2) Mining Machinery (2) Mining Technology (2) Mining Waste Directive (2) Mining Waste Management (2) Mining conference (2) Mining in Estonia (2) Mining in Europe (2) Mining research (2) Mining software (2) Minnovation (2) Mis leht see on? (2) Mitmeotstarbeline ekskavaator (2) Mohsi skaala (2) Mojave Underground (2) Monorelss (2) Monorelssvedu (2) Mponeng (2) Muld (2) Mäe- ja ehitusmasinate messid (2) Mäe- õppepraktika (2) Mäeaare (2) Mäeettevõte (2) Mäeinstituudi 75. juubelinädal Mäeinstituudis (2) Mäeinstituudi ajalugu (2) Mäeinstituudi akrediteeritud labor (2) Mäeinstituudi artiklid andmebaasides (2) Mäeinstituudi kontakt (2) Mäeinstituudi põlevkiviuuringud (2) Mäeinstituudi tudengite artiklid (2) Mäeinstituudi töötajate artiklid (2) Mäekino (2) Mäemajandus (2) Mäemeeste suvepäevad (2) Mäendus internetis (2) Mäendusartiklid (2) Mäenduse andmebaas (2) Mäenduse ja geoloogia teadusklubi (2) Mäendusmakett (2) Mäendusõpik ja teemalehed (2) Mäenänn (2) Mäeosakonna loomine (2) Mäeportaal (2) Mäeringi suvepäevad (2) Mäeteadus (2) Mäetehnikum (2) Mäeõigus (2) Mäng (2) Mängud (2) Märt Raud (2) Müraallikas (2) NASA (2) NGM (2) NUMGE2010 (2) News (2) Nidusus (2) Nikolai Varb (2) Noorteadlased (2) Nordkalk AS (2) Nädal (2) Näritspuur (2) Næstved Gümnaasium (2) Oil Shale Symposium Tallinn (2) Oil Shale Symposium Tallinn 2009 (2) PVRT (2) Paakauto (2) Padaorg (2) Paeliit (2) Panoraampiltide nädal Mäeinstituudis (2) Panorama (2) Pavandu (2) Pavandu kaevandus (2) Payloader (2) Pealmaakopplaadur (2) Peenes (2) Phosphate (2) Piik (2) Pikaeekombain (2) Pikkesi (2) Piltsõnastik (2) Pindesi-freeskombain (2) Pindesifreeskombain (2) Pinnaserull (2) Pitney Bowes (2) Piusa kaevandus (2) Piusa liivakaevandus (2) Plaanid (2) Plahvatus (2) Planeerimine (2) Plaxis (2) Plokikivikarjäär (2) Plokilõikaja (2) Plumpsutaja (2) Pogrebov (2) Poolkoks (2) Poster (2) Praktika 2010 (2) Praktikumid (2) Programm (2) Pronks (2) Proov (2) Publikatsiooninädal (2) Puistangujaht (2) Puistematerjalide plaatsus (2) Pumbad (2) Punkerlaadur (2) Puno (2) Purustus-sõelumiskompleks (2) Purustuskompleks (2) Purustuskopp (2) PÕLEVKIVI - võimalused koostööks (2) Päevakivid (2) Pärnu (2) Pärnu 2013 (2) Pärnu Kolledž (2) Põlevkivi instituut (2) Põlevkivi kaevandamise tehnoloogia (2) Põlevkivikarjäärid (2) Põlevkivimaardla (2) Põlevkivitööstus (2) Põllutöömasinad (2) Pöördpanoraam (2) Püstpanoraam (2) Quarry Life Award (2) REV stipendium (2) RSR (2) RTU (2) Rahvusraamatukogu (2) Rakendusgeoloogia õppetool (2) Rakke lubjatehas (2) Ratas (2) Raviturvas (2) Reaktsioonipuit (2) Reeper (2) Rehv (2) Reiche Zeche (2) Resources (2) Ripperkobesti (2) Ritchiewiki (2) Robert Päsok (2) Rong (2) Roomikbuldooser (2) Roomikutega traktorskreeper (2) Rootor (2) SDIMI 2011 (2) SDIMI 2013 (2) SEJ (2) SME (2) SOMP 2012 (2) SOMP AGM 2011 (2) SOMP AGM 2015 (2) SOMP Regional Meeting (2) SOMP members (2) SONAR (2) SOND (2) Saksamaa 2009 (2) Saku Gümnaasium (2) Santa Barbara (2) Scribd (2) Seadusloome komitee (2) Seis (2) Seismoloog (2) Selektiivne kaevandamine (2) Separation (2) SergeiSabanov (2) Sherpa (2) Silikaattellis (2) Sillamäe (2) Sillamäe uraanikaevandus (2) Skyfall (2) Social Networks (2) Sompa kaevandus (2) Sompa põlevkivikaevandus (2) Special call for papers (2) Sport (2) Sputnik (2) St. Peterburg (2) Stendiettekanded (2) Streetview (2) Students (2) Sump (2) Surface miners (2) Surfer (2) Surpac (2) Suspensioon (2) Sustainable Development in the Minerals Industry (2) Suurbritannia (2) Suured kambrid (2) Suvepraktika 2011 (2) Särghaua (2) Sõnastik (2) Sümbol (2) TEUK XIII (2) TOPICAL PROBLEMS IN THE FIELD OF ELECTRICAL AND POWER ENGINEERING (2) TP (2) Tabel (2) Tagasi kooli (2) Tahan õppida IT-d (2) Talleks (2) Tallinna Mäetehnikum (2) Tallinna Tehnikagümnaasium (2) Tallinna Tehnikaülikool (2) Talter (2) Talv (2) Tammiku põlevkivikaevandus (2) Tarkade-Klubi (2) Tasuta (2) Teadlaste öö 2012 (2) Teadusmeedia konverents "Teadusrikkuse levialas" (2) Teadusseminar (2) Technologies for Decreasing Mining Losses (2) Tee (2) Tee-ehitus (2) Teealune tunnel (2) Teemant (2) Tehnoloogiline liiv (2) Teised fotojahid (2) Tektoonika (2) Telefon (2) Teleskoopekskavaator (2) Termin (2) Terminoloogiaseminar (2) Titicaca (2) Tooraine (2) Trafoalajaam (2) Trencher (2) Trimble (2) Tsemendiwabrik (2) Tsüklon (2) TudengiTeaduse päev (2) Tudengiteadus (2) Tudengitöö (2) Tuhala (2) Tule õppima (2) Turba tiguprofileerija (2) Turbafrees (2) Tutvustus (2) Tuulik (2) Täiendav vastuvõtt geotehnoloogia erialale (2) Täistekstinädal Mäeinstituudis (2) Töökeskkonna müra (2) Töötlemine (2) Tükeldi (2) Tükisuurus (2) USA suurim söekaevandaja (2) Uudisvoog (2) Uure (2) Uurimisvaldkonnad (2) Uus-Kiviõli (2) VA419 (2) VKG keskkonnapäev 2013 (2) Vaal (2) Vaatluspuurkaev (2) Vajum (2) Vanamõisa karjäär (2) Varingud kaardil (2) Varingute kaart (2) Vasar (2) Vastuvõtt 2015 (2) Veebikonverents (2) Venemaa Sankt-Peterburgi Mäeülikool (2) Veovahend (2) Vesi allmaarajatistes (2) Veskitammi lasteaed (2) Vestlusõhtu (2) Vibraator (2) Viimistluskivi (2) Viimsi Kool (2) Viivikonna karjäär (2) Viivikonna põlevkivikaevandus (2) Viivikonna põlevkivikarjäär (2) Vili (2) Vilistlasportaal (2) Vilistlaste kokkutulek 2013 (2) Viru põlevkivikaevandus (2) Vladislav Kecojevic (2) Volitatud mäeinsener (2) Voolikpump (2) Vulkanism (2) Välispuistang (2) Väljamine (2) Väo Paas (2) Värvi ise (2) Vääna turbaraba (2) Võimsaim (2) WMD (2) WOMP (2) Waste management (2) Water removal (2) Wheel Loaders (2) Wirtgen Eesti (2) World's largest electric shovel (2) World's largest machines (2) XIX Aprillikonverents (2) ained (2) baasfinantseerimine (2) ehitusuudised (2) fidelis studiosus (2) fotoklubi (2) fotopraktika (2) geoloogidele (2) google pluss (2) http://mi.ttu.ee/ETF7499/ (2) http://mi.ttu.ee/emc/ (2) http://mi.ttu.ee/linkedin (2) http://mi.ttu.ee/toolse/ (2) infoüritus (2) kaevanduspark (2) kursus (2) laserskaneerimine (2) lecturing (2) liivakarjäär (2) maavara koopia (2) magistrandid (2) maine (2) markšeiderimõõdistamine (2) mustamäe gümnaasium (2) mäefoto (2) mäkonverents (2) mõõtmised (2) pH (2) pH-meeter (2) pesemine (2) ptth2009 (2) rakendusgeoloogia dotsent (2) siseriiklik leping (2) tudengipäevad (2) tuutor (2) valikaine (2) veekõrvaldamine (2) vidin (2) vilistlaste kokkutulek (2) välisprojekt (2) wtc11 (2) Äripäev (2) Õhk (2) Õpetamine (2) Õpikud (2) Õppeaine (2) Õppekäik (2) Õppematerjalid (2) Ökoloogiakonverents (2) Ühikud (2) Üliõpilane (2) Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss 2013 (2) Ümberhindamine (2) Ürgkalad (2) õppematerjal (2) #GC2AZWM (1) #GC302Y9 (1) #kkkillavoor (1) -1000 (1) -14000 (1) -1600000 (1) -200000 (1) -2400000 (1) -250000 (1) -2500000 (1) -300000 (1) -3000000 (1) -35000 (1) -45000 (1) -500 (1) -5000 (1) -6000 (1) 1. aprill (1) 1. kursus (1) 1.2 (1) 1.2. (1) 101 (1) 11 (1) 1200 (1) 13 (1) 1494 (1) 15 - 28. (1) 15th IHSS MEETING (1) 1627 (1) 17.02.09 Põlevkivisümpoosioni abstraktide tähtaeg (1) 1744 (1) 1745 (1) 1765 (1) 1773 (1) 1774 (1) 1795 (1) 1796 (1) 1820 (1) 1825 (1) 1826 (1) 1827 (1) 1834 (1) 1840 (1) 1870 (1) 1872 (1) 1907 (1) 1909 (1) 1914 (1) 1915 (1) 1922 (1) 1924 (1) 1927 (1) 193 (1) 1930 (1) 1934 (1) 1935 (1) 1941 (1) 1942 (1) 1965 (1) 1966 (1) 1968 (1) 1969 (1) 1971 (1) 1972 (1) 1975 (1) 1976 (1) 1978 (1) 1979 (1) 1981 (1) 1982 (1) 1983 (1) 1984 (1) 1986 (1) 1988 (1) 1992 (1) 1993 (1) 1994 (1) 1996 (1) 1997 (1) 20 (1) 2001 (1) 2002 (1) 2005 (1) 2009 (1) 2010 kalender (1) 2011 Annual General Meeting (1) 22nd AGM SOMP (1) 23(1) (1) 24.03.11 (1) 26 (1) 28(3) (1) 3 linki (1) 30 (1) 32nd Oil Shale Symposium (1) 33rd Oil Shale Symposium (1) 35 m3 (1) 3D nädal Mäeinstituudis (1) 4. kaevandus (1) 447 - 463. (1) 45th INTERNATIONAL OCTOBER CONFERENCE on Mining and Metallurgy (1) 4th WEST CENTRAL AFRICA MINING SUMMIT 2011 (1) 5 (1) 6 (1) 6ICEG (1) A new International Graduate Summer Course in Iceland 2013 (1) A. E. Vorobiev (1) ACI (1) AEROC (1) AFRICA GEOSPATIAL FORUM (1) AIESEC (1) AIMS 2016 (1) AIMS2009 (1) AIMS2012 (1) AIMS2013 (1) AIMS2014 (1) AIMS2015 (1) AIMS2016 (1) AKG0050 (1) AKM0110 (1) AKM0254 (1) AKM0262 (1) AKM0362 (1) AMIREG 2009 (1) AQ (1) AS Harku Karjäär (1) AS Rudus (1) ASBESTOS (1) ASDEvents (1) Aalto Ülikool (1) Aasta betoonehitis (1) Aasta õppejõud 2013 (1) Abiraamatud (1) Academia edu (1) Action (1) Adobe (1) Adobe Premiere Elements (1) Advances in Remote Sensing for Archaeology and Cultural Heritage Management (1) Aegluubis lõhkamine (1) Aegviidu (1) Aeratsioonivöönd (1) Aerodays (1) Aerokaart (1) Aeronädal Mäeinstituudis (1) Aeropilt (1) Aerovideo (1) Aggregates and Mnining (1) Agreement (1) Agueoon (1) Ahi (1) Ahtme (1) Air overpressure (1) Ajaloolised mäemasinad (1) Ajam (1) Akadeemiline kohus (1) Akrediteering (1) Aksel Ers (1) Aktus (1) Ala (1) Algimpulss (1) Allan Viil (1) Allar Aamer (1) Allika Lasteaed (1) Allikad (1) Allmaalinn (1) Allmaamasinad (1) Allmaaobjektid (1) Allmaatransport (1) Allmaatuur (1) Allmaavedu (1) Allveekaevandamine (1) Allveekombainkaevandamine (1) Alo Adamson 70 (1) Alte Elisabeth (1) Alusvanker (1) Ameerika sügavaim kaevandus (1) Ametid (1) Ametlikud teadeanded (1) Amfiboliit (1) Amfiboolid (1) Ammunition store (1) Analogism (1) Analyses of trade oil shale quality of Ojamaa oil shale mine (1) Andrei Sekljutski (1) Andres Kurling (1) Andry Sinijärv (1) Ankruauk (1) Ankur (1) Anname teadushuvile võimaluse! (1) Annetus (1) Announcements (1) Annual Conference on Explosives and Blasting Technique (1) Annual Global Health and Safety Forum in Mining (1) Annual Global Mining Forum (1) Annual Rare Earths; Strategic Metals (1) Annual report (1) Apatiit (1) Application of mining economics and taxes (1) Aprillikonverents 2011 (1) Aprillikonverents 2012 (1) Aprillikonverents 2013 (1) Aprillikonverents 2014 (1) Arbavere välibaas (1) Arhaikum (1) Arheoloogia (1) Arhiiv (1) Arizona Mines Tourist Information (1) Arteesiavesi (1) Article (1) Artikliute kogumik (1) Artur Aleksander Linari-Lindholm (1) Artur Luha (1) Aru-Lõuna lubjakivikarjäär (1) Aruküla (1) Aruküla koopad (1) Aruküla liivakaevandus (1) Aruküla liivakoopad (1) Arumetsa (1) Arumetsa savikarjäär (1) Arvo Veskimets (1) Aseri (1) Aseri tellis (1) Asfalditehas (1) Assistant Professor (1) Astangu käigud (1) Astangu laskemoonalaod (1) Atraktsioon (1) Aun (1) Auro (1) Aurumasin (1) Aurupuistur (1) Aurusilinder (1) Aurutraktor (1) Austraalia suurim mäeettevõte (1) Australia (1) Australia’s largest underground hard rock mine (1) Autasustamine (1) AutoCAD Civil 3D (1) Autoekskavaator (1) Avalik (1) Avalik arutelu (1) Avalike suhete juht (1) Avamus (1) Avamusala (1) Avatud uksed 2014 (1) Avatud uste päev Mäeinstituudis (1) Avinurme gümnaasium (1) B36 (1) BACC (1) BAF (1) BAUMA 2016 photos (1) BF97 (1) BF98 (1) BMA (1) Baaskaart (1) Backhoe Loaders (1) Bager (1) Baltic Sea Programmes (1) Bastionide käigud (1) BelAZ (1) BelAZ-548A (1) Belgia välistudengid (1) Belgrad (1) Beml (1) Beneficiation of Coal (1) Bensiinimootor (1) Benthamscience (1) Bentoniit (1) Bergslagen (1) Besucherbergwerk Hella-Glück-Stollen (1) Betoonipäev (1) Bingham Canyon Mine (1) Blasing (1) Blegny-Mine (1) Blindaaž (1) Blog Articles (1) Blogstation (1) Boliden (1) Boliivia suurim karjäär (1) Boreholes (1) Brasiilia suurimad võõrkaevandajad (1) Breaking (1) Bremsberg (1) Briketivabrik (1) Brisantlõhkeaine (1) Brisantne lõhkeaine (1) Bucket Wheel Excavators (1) Bucyrus Museum (1) Buldooserskreeper (1) Bulgaaria (1) Bulgaria (1) BulkEurope (1) Bulldozers (1) Business (1) CANADA'S NUCLEAR HISTORY (1) CGTrader (1) CMIC (1) CMM Energy (1) COM (1) CONEXPO (1) CRIRSCO (1) CV (1) Calorific value (1) Carbon Capture and Storage (1) Care Track (1) Cat Magazine (1) Cement and Concrete Science (1) Central Baltic (1) Certification (1) Chala One (1) Chalmersi Tehnikaülikool (1) Christmas (1) Citation (1) Citation indices (1) Clay (1) Cleantech Scandinavia (1) Climate Services (1) Closed mines (1) Coal Handling and Storage Conference (1) Coal Information (1) Communication (1) Compressive strength (1) Condor (1) Conference on Mass Mining (1) Conference update (1) Conferences (1) Congeo (1) Connect (1) Contact (1) Coober Pedy (1) Copper (1) Corel PaintShop Pro (1) CorelCAD (1) CorelDRAW (1) Correlation (1) Cost evaluation (1) Country Boy Mine (1) Courses (1) Cross sections (1) CrossRef (1) Crushing resistance (1) Cullinan Diamond Mine (1) Cutting (1) Czech Visitors (1) D36x50DR (1) DAAD (1) DH (1) DOC (1) DT-75 (1) Daik (1) Darcy seadus (1) Data (1) DataKustik (1) Database (1) De re Metallica (1) Deepest (1) Deepest mine (1) Defence tunnels (1) Deklareerimine (1) Demag (1) Demolishing (1) Departement of Mining (1) Detonaator (1) Detonatsioon (1) Detriitlubjakivi (1) Deutsches Bergbau-Museum (1) Diamond (1) Didger (1) Digikogu (1) Digitizing (1) Diiselkallur (1) Diiselmootor (1) Diktüoneema argiliit (1) Diküoneemaargilliit (1) Disqus (1) Diver (1) DoRa 7 (1) Doctoral study (1) Doktor (1) Doktoriseminar (1) Dolomiit (1) Donbass (1) Donpass (1) Douggies Underground Mine (1) Drainage water (1) Dresdner Sprengschule (1) Drill and Blast WA (1) Drilling and Blasting Conference (1) Drive (1) Dust (1) DustTrak (1) Dünaamiline veetase (1) E-MJ (1) E.; Valgma (1) E.Minnuse mälestuspäev (1) EAGE (1) EBEC2014 (1) ECM1 (1) EE kaevandused (1) EE24 (1) EECS 2011 (1) EESTI MÄETÖÖSTUSE HETKESEIS (1) EGEOS (1) EGEOSi suvepäevad (1) EGÜ (1) EIA (1) EIT (1) EIT Raw Material (1) EIT Raw Materials KIC (1) EKG (1) EKG4U (1) EKI (1) EKKTT (1) ELECTRIC POWER (1) ELEKTRI ALLIKAD (1) EMC 2006/2007 ekskursioon Eestis (1) EMC 2009/2010 ekskursioon Eestis (1) EMC2009 (1) EMF (1) ENEFIT (1) ENERGEETIKA TÖÖJÕU UURING (1) ENVI (1) ENVIR (1) EPCM for Energy and Mining Projects (1) EPL (1) EPNM (1) EPOS (1) EPÜ (1) ERASMUS+ (1) ERMOS (1) ESBE2014 (1) ESCC (1) ESF Junior Summit (1) ETF6558 (1) ETF8123 (1) ETF8999 (1) ETF9018 (1) ETIS (1) EU (1) EU-NORM (1) EURGEO 2012 (1) EVG 35/65 (1) EVG35/65 kopp (1) EXPO (1) EXPOMIN (1) EaMP (1) Earthquake (1) Earthworks-jobs.com (1) Easy GPS (1) EcoIst (1) Eekonveier (1) Eelaadur (1) Eepuur (1) Eerik Heinpalu (1) Eesi Mäeselts (1) Eesti Elektrijaam (1) Eesti Energia keskkonnapäev (1) Eesti Inseneride Liit (1) Eesti Kaevur (1) Eesti Keskkonnamõju Hindajate Ühing (1) Eesti Maaülikool (1) Eesti Mäemees 2008 (1) Eesti Rahva Muuseum (1) Eesti Statistikaselts (1) Eesti Vabaõhumuuseum (1) Eesti asjatundmatuim rekordilugu põlevkivi teemal (1) Eesti ehitab 2015 (1) Eesti ime 2012 (1) Eesti karjäärid (1) Eesti lahedaim muusemiöö (1) Eesti looduskeskseim eriala Tallinna Tehnikaülikoolis (1) Eesti maapõu (1) Eesti maasoojusenergia arengukava (1) Eesti minut (1) Eesti mäeteaduse ajalugu (1) Eesti märgalad 2014 (1) Eesti parim õpik (1) Eesti pikim lintkonveier (1) Eesti suurim buldooser (1) Eesti suurim ekskavaator (1) Eesti suurim lubjakivikarjäär (1) Eesti suurim masin (1) Eesti suurimad masinad (1) Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved (1) Eestimaa Looduse Fond (1) Efektiivseim (1) Ehitajad (1) Ehitus (1) Ehitusmaterjalid (1) Ehitusmess 2016 (1) Ehitusteadus (1) Ehitusteaduskond (1) Eino Tomberg (1) Eklogiit (1) Eksam (1) Eksami kava (1) Ekskavaatori simulaator (1) Ekskavaatoriõpik (1) Ekspertkomisjon (1) Ekspositsioon (1) Ekstreemmasinad. (1) Elekter (1) Elektriauto (1) Elektrijaam (1) Elektrimootor (1) Elektrivints (1) Elevaatorskreeper (1) Elusloodus (1) Encom Discover (1) Encom Discover Mobile (1) Energeetikaduskonna jõulupidu 2010 (1) Energeetikaressurss (1) Energeetikateaduskonna õppenõukogu (1) Energia (1) Energiamajanduse riiklik (1) Energianädal (1) Energiasäästlik kool (1) Energiasäästunädal (1) Energiasüsteemide strateegiline arendamine (1) Energiatehnoloogia programm (1) Energiatootlus (1) Energy Strategy Reviews (1) Energy and Materials Research Conference (1) Engineering for Rural Development (1) Enim sama firma traktoreid üheskoos töös (1) Enim traktoreid Tallinnas (1) Enn Vaher (1) EnviroMine2009 (1) Environment: Science and Policy for Sustainable Development (1) Environmental Impact (1) Environmental Management in Mining (1) Environmental taxes (1) Eoon (1) Equipment hunt (1) Equipment hunting (1) Erialastipendiuminädal Mäeinstituudis (1) Erimasin (1) Erisused (1) Erkki Kaisla (1) Ermistu (1) Esimene põlevkivi kaevandamise koht (1) Esimesed kaevandused (1) Esku (1) Estland (1) Estonica (1) Ettekandeseminar (1) Ettepanekud (1) Ettevõte (1) Ettevõtjale (1) EuLA (1) Euroclay (1) Euroopa Maavarde päev (1) Euroopa Mäenduskursused(EMC) (1) Euroopa muinsuskaitsepäevad 2015 (1) Euroopa suurim buldooser (1) Euroopa suurim kopplaadur (1) Euroopa suurim kullakaevandus (1) Euroopa suurim kullakarjäär (1) Euroopa suurima kandevõimega kallur (1) Europa (1) European Minerals Conference Madrid 2010 (1) European Route of Industrial Heritage (1) Exchange (1) Exhibitions_Conferences (1) Exploration of Underground Pipes without Excavation (1) External Relations (1) Extraction and processing of rock with selective methods (1) EÜS (1) (1) EŠ-15/90A (1) FEM (1) FEM 2013 (1) FOPS (1) FRAGBLAST (1) Failinädal Mäeinstituudis (1) Fanerosoikum (1) Farmtrac 675/675DT (1) Featured Equipment (1) Fennia (1) Filipiinide suurim mäeettevõte (1) Filtrituhk (1) Finished (1) Firma (1) Firmad (1) Flickriver (1) Flotatsioon (1) Flotoliiv (1) FoSW symposium Ecosystem Services in soil and water research (1) Follow (1) Fordson (1) Fosfaatkeraamika (1) Fosforiidi ajalugu (1) Fosforiidikaevur (1) Fosforiidikarjäär (1) Fosforiidivabrik (1) Fossiilne kütus (1) Fotovõistlus (1) Fredrik Karell (1) Free Paper Download (1) Fresno (1) Full text mining papers (1) Future Mining (1) Future of oil shale mining technology (1) G+ group (1) G+ page (1) G3651 (1) G5164 (1) GC6473T (1) GC6479Q (1) GEOMED (1) GEOSPACE EUROPE (1) GFF (1) GIB (1) GIS in Mining_Exploration (1) GLOBE Eesti konverents (1) GLOBE Eesti suvelaager (1) GO reisiajakiri (1) GPS TrackMaker (1) GPS Utility (1) GUIDO (1) Gaasbetoon (1) Gagarini inimlauamäng (1) Garaaž (1) Gas and Environment (1) Geo-slope (1) GeoConference (1) GeoDrilling (1) GeoICT4DM (1) GeoStudio2007 (1) Geofence (1) Geofüüsika (1) Geokronoloogiline skaala (1) Geologica V kogumik (1) Geology Rocks OilSim Geology for Non-Geologists (1) Geoloogia V sügiskooli (1) Geoloogia; Rakendus geoloogia (1) Geoloogide suvepäevad (1) Geoloogiline läbilõige (1) Geoloogiline rike (1) Geomaterials (1) Geomorfoloogia (1) Geomärgendamine (1) Geoportaal (1) Georgius Agricola (1) Geotag'imine (1) Geotechnical and Geological Engineering (1) Geotehnoloogia õppekava (1) Geotermaalenergia (1) Geotoop (1) Geotour2009 (1) Germany (1) GigaPan Stich (1) Gigantekskavaator (1) Gigantkallur (1) Gigantmäemasin (1) Gigantrehv (1) Gildagaas (1) Giljotiin (1) Gipronikel (1) Giprotsvetmet (1) Globaalsed energia arengud (1) Global Health and Safety Forum in Mining (1) Global Sustainable Mining Summit (1) Globalstone (1) Glossary (1) Glück Auf (1) Glückauf (1) Gold mine (1) Google (1) Google Book (1) Google Maps (1) Google Plus album (1) Google Plus group (1) Google drive (1) Google scholar (1) Gotthard (1) Graafik (1) Graniidikaevanduse makett (1) Graniidikillustik (1) Graptoliitargilliit (1) Greece (1) Ground water (1) Group (1) Groups (1) Grupid (1) Grupitöö (1) Guugel pluss (1) H.; Sokman (1) HEJ (1) HIGH SELECTIVE OIL SHALE MINING (1) HWM (1) Haabersti Vene Gümnaasium (1) Haagisekskavaator (1) Haagisveok (1) Haakeseade (1) Haamerveski (1) Haarats-kopp (1) Haaratskopp (1) Haaratskoppekskavaator (1) Hamm (1) Hammaskett (1) Hando Sutter (1) Haprus (1) Hard Rock (1) Hard Rock Miner’s Handbook (1) Haridus ja karjäär (1) Haridusmess2009 (1) Harjutustöö (1) Harku karjäär (1) Harvester (1) Harvester John Deere 770D (1) Harvesters (1) Hea palk (1) Heap Leach Solutions (1) Heavy Oil: An Interactive Discussion (1) Heikki Seppä (1) Heini Viilup (1) Heino Aruküla (1) Heli Milvek (1) Helisõnastik (1) Heljum (1) Helmut Mischo (1) Helsingi Ülikool (1) Helsinki (1) Helsinki Mining Summit (1) Helsinki UT (1) Herman Lang (1) Hernes (1) High Performance Mining (1) Highwall Miner (1) Hiina suurim kaevandaja (1) Hiina suurim mäemasinate tootja (1) Hindamine (1) Hinnad (1) Hinnakiri (1) Hobujõud (1) Hobuskreeper (1) Hobuveok (1) Hobuvints (1) How to hide blogger navbar? (1) Hugo Sampka (1) Hugo Treffneri Gümnaasium (1) Humiinained (1) Huvigrupid (1) Huvilehed (1) Hydrogeology (1) Hydrological Sciences Journal (1) Hydroprocess (1) Hyndai (1) Hyundai (1) Häid pühi Mäeinstituudist (1) Hõlm (1) Hõõrits (1) Höövel (1) Hübriid (1) Hübriidajam (1) Hübriidekskavaator (1) Hüdrauliline haardkoppekskavaator (1) Hüdrauliline masin (1) Hüdrauliline sahk (1) Hüdroajam (1) Hüdromonitor (1) Hüdromootor (1) Hüdropump (1) Hüdrotäitmine (1) Hüdrovasara piik (1) I (1) I.; Iskül (1) I.; Lind (1) IAESTE (1) ICAT (1) ICEES (1) ICFMEME (1) ICGG (1) ICMM (1) ICOEST (1) ICOGE (1) IFMMS (1) IFTTT (1) IGC (1) IHSS (1) IJAST (1) ILMF (1) ILMF 2013 (1) IME (1) IMMS (1) INDMIN (1) INERMA (1) INTERNATIONAL OCTOBER CONFERENCE on Mining and Metallurgy (1) INTERREG (1) ISARC (1) ISF (1) ISMS (1) ISSMGE (1) IST World (1) ITA-AITES (1) ITA-AITES World Tunnel Congress (1) IUR (1) Idaho (1) Idee (1) Iisaku gümnaasium (1) Ilmandu metoriidikraater (1) Ilmar Jõgi (1) Ilming (1) Ilves (1) Imbi Tomberg (1) Imitoru (1) InCites (1) Industrial minerals (1) Influence (1) Info lisamine (1) Infomess (1) Infoportaal (1) Inglismaa (1) Initsieerimisvahend (1) Initsieeriv lõhkeaine (1) Inseneride Liit (1) Inseneride aastakonverents (1) Insenerikoolitusest (1) Instagram (1) Interactive lightning map (1) International Conference on Energy and Environmental Science (1) International Conference on Geo-information and Communication 4 Disaster Management (1) International Conference on Geology and Geophysics (1) International Conference on IT in Geo-Engineering (1) International Conference on Mine Closure (1) International Conference on Oil (1) International Conference on Shaft Design and Construction (1) International Congress on Automation in the Mining Industry (1) International Journal of Coal Preparation and Utilization (1) International Journal of Geography (1) International Mine Water Association (1) International Mining History Congress (1) International Rotating Equipment Conference (1) Intervjuu - SOMP AGM 2010 (1) Inventuur (1) Inversiooniteljed (1) Iron (1) Ironix (1) Iru soojuselektrijaam (1) Isetegevus (1) Isikukaitsevahendid (1) Issuu (1) JCB (1) JCB 4CX (1) JKMultiBal (1) JKSimBlast (1) JKSimFloat (1) JKSimMet (1) Jaan Järvik (1) Jaanus Rattur (1) Jahutus (1) Jakuutia (1) Jalakäijate tunnel (1) Jalgratas (1) Jan Johanson (1) Jan Palarski (1) Jaoskond (1) Jekaterina Šestakova (1) Jigging (1) Job (1) Johannes Aavik (1) John Deere 648 (1) Joint Research Centre (1) Joonestamine (1) Joonis (1) Joonistamine (1) Joonistused (1) Josdaania (1) Journal of Geophysics and Engineering (1) Journal of the Geological Society of Sweden (1) Joy P&H 4800XPC (1) Juga (1) Juhe (1) Juriidiline liige (1) Juubeliüritused (1) Jägala (1) Jägala jõgi (1) Jälgi (1) Jälgi Mäeinstituudi uudisvoogu (1) Jälgi infovoog (1) Jälgi masinajahti (1) Jälgi mäendust (1) Jälgi mäevoogu (1) Järeldoktor (1) Järelkäru (1) Järelveetav skreeper (1) Järva-Jaani vanatehnika varjupaik (1) Järvekriit (1) Järvemuda (1) Jäägid (1) Jäämurdjaujuvekskavaator (1) Jäätehas (1) Jõelähtme (1) Jõul (1) Jõuülekanne (1) K. (2006). Technogenic water in closed oil shale mines . Oil Shale (1) K.; Valgma (1) K.K.K. (1) KCEM (1) KGHM (1) KKI (1) KKP (1) KM (1) KMH (1) KNOVEL (1) KOMTRAX (1) KUMU (1) Kaabel (1) Kaalman (1) Kaardinädal Mäeinstituudis (1) Kaarma dolokivikarjäär (1) Kaetud konveier (1) Kaevandaja (1) Kaevandamine - Mining (1) Kaevandamise kaart (1) Kaevandamise teemaline nädal Mäeinstituudis (1) Kaevandamise tehnoloogia (1) Kaevandamise vastutav spetsialist (1) Kaevandamisloa muutmine (1) Kaevandamismahud (1) Kaevandatud ala (1) Kaevandus Nr 4 (1) Kaevandus- ja mäemuuseumide nädal Mäeinstituudis (1) Kaevanduse jalgratas (1) Kaevanduse mõõdistamine (1) Kaevandusettevõte (1) Kaevandusgaas (1) Kaevanduste kaart (1) Kaevanduste nädal (1) Kaevanduste nädal Mäeinstituudis (1) Kaevandusvaringute kaart (1) Kaevandusvee soojus (1) Kaevanduvaringud (1) Kaevejärk (1) Kaevisekogu (1) Kaevurite päev 2012 (1) Kaevurite pühak (1) Kahjurid (1) Kahur (1) Kainuun Etu (1) Kajalood (1) Kaksikpoorsus (1) Kakumäe (1) Kaldkaeveõõs (1) Kaldkiht (1) Kalkulatsioon (1) Kallurhaagis (1) Kalmer Sokman (1) Kaltsiit (1) Kambriumi savi (1) Kana (1) Kanada (1) Kanada mäendus (1) Kandevõime (1) Kardaan (1) Karjäär ja kaevandus (1) Karjäär nr. 3 (1) Karjääri element. (1) Karjääriala (1) Karjääride kaart (1) Karjäärigreider (1) Karjäärikallurite pesudušš (1) Karjäärivesi (1) Karjääriväli (1) Kark (1) Karsti koopad (1) Kartograafiakonverents (1) Kasahhi (1) Kataloog (1) Katendi teisaldamine (1) Katendiliiv (1) Katsepumpamine (1) Kaubamärgid (1) Kaugõpe (1) Kaunase ülikool (1) Kava (1) Keelekonverents (1) Keemilised elemendid (1) Keerdpuuripea (1) Kehra (1) Keila-Joa (1) Keila-Joa juga (1) Kelder (1) Kellu ja kitarriga (1) Ken Cross (1) Kergkruus (1) Keskkkonnajuhtimine (1) Keskkohnikannate (1) Keskkonnainfopäev (1) Keskkonnainvesteeringute Keskus (1) Keskkonnakaitselised piirangud (1) Keskkonnaministeeriumi (1) Keskkonnamõju hindamine (1) Keskkonnategu mäenduses 2010 (1) Ketas (1) Ketaslõikur (1) Ketassaag (1) Ketassoonur (1) Kettekskavaator (1) Kevadkool (1) Kihilisus (1) Kiire (1) Kiirkandur (1) Kiiu Soon (1) Kilbikud (1) Killustikutehas (1) Kilp (1) Kimberley's Underground Mining Railway (1) Kingitus (1) Kirjanik (1) Kirjastaja (1) Kiud (1) Kiudbetoon (1) Kivi (1) Kiviaeg (1) Kivielukad (1) Kiviimur (1) Kivimi tihedus (1) Kivimite ja mineraalide näitus (1) Kivimite kogu (1) Kivimite kõvadus (1) Kivisool (1) Kivivasar (1) Kiviõli Keemiatööstus (1) Kiviõli poolkoksimägi (1) Klaas (1) Klaasisepad (1) Klassiekskursioon (1) Klastrid (1) Klinker (1) Klivaaž (1) Kobestamine (1) Kohaliku tuulutuse ventilaator (1) Kohaliku tähtsusega maardla (1) Kohlenbergwerk Penzberg (1) Koht (1) Kohtla Vanaküla põlevkivikarjäär (1) Kohtla kaevandusmuuseum (1) Kohtla muuseum (1) Koidula Gümnaasium (1) Kokkutulek (1) Kolar Gold Fields (1) Kolbpump (1) Kollane kopake (1) Kolor (1) Kombaini matus (1) Komid (1) Kommentaar (1) Kommenteerige (1) Kommenteerimine (1) Kompaktor (1) Kompassi töötuba (1) Kompressor (1) Konkurentsieelis (1) Kontaktivorm (1) Kontsessioon (1) Kontsessioonileping (1) Konverennts (1) Konverentsi pildid (1) Konvergents (1) Kooli külastus (1) Koolid (1) Koolikülastus (1) Koopia mäendusõpikust (1) Koordinaatsüsteem (1) Koostöö Freiburgi mäekateedriga (1) Kopa hammas (1) Kopa luuk (1) Kopp-purusti (1) Kopp-sõel (1) Kopplaadurinädal Mäeinstituudis (1) Korea televisioon Mäeinstituudis (1) Koristustööd (1) Korralik eriala (1) Korrasamine (1) Korrastamise projekt (1) Korrastamistingimused (1) Korrosioon (1) Kostomukša (1) KrAZ 256 B1 (1) Kraater (1) Kraaton (1) Kraavipuhastaja (1) Kraavitaja (1) Krakov (1) Kraptoliitargilliit (1) Kriidikarjäär (1) Kriit (1) Krim2009 (1) Kriminaal süüteod (1) Krisallograafilised mudelid (1) Krista Täht Kok (1) Krista Täht-Kok (1) Kristallvõre (1) Kristjan (1) Kronometraaž (1) Krossing (1) Kruusasõelur (1) Kruusliiv (1) Kuhu lähed (1) Kuhu minna (1) Kuhu minna? (1) Kuidas peita bloggeri navbari? (1) Kuivaine kütteväärtus (1) Kukruse mõis (1) Kukruse põlevkivikaevandus (1) Kuku raadio (1) Kulla uhtmine (1) Kulu (1) Kuluhinnang (1) Kummaliste kulgurite killavoor (1) Kunda HEJ (1) Kunda keskkonnapäev 2011 (1) Kunda tsemendimuuseum (1) Kunst mäenduses (1) Kurd (1) Kuremäe kaevandus (1) Kurisu (1) Kus korraldada õppepäev (1) Kus on mis? (1) Kus saab õppida IT-d? (1) Kus õppida? (1) Kutseandja (1) Kutsekomisjon (1) Kuubik (1) Kuulveski (1) Kuusalu (1) Kvalifikatsiooniraamistik elukestva õppe toeks (1) Kvartsiit (1) Kvartsliiv (1) Kvaternaari savi (1) Kveeršlaag (1) Käiguosa (1) Kärn (1) Käsikivi (1) Käsitamp (1) Käsivints (1) Käva (1) Käva põlevkivikaevandus (1) Kääriku (1) Kõige masinad (1) Kõige suurem Steyr traktorite paraad (1) Kõige tugevam vulkaanipurse (1) Kõige-kõige-kõige (1) Kõrgharidusfoorum (1) Kõrghariduskonverents (1) Kõrgsoo (1) Kõrgõzstani suurim aukkarjäär (1) Köistee (1) Köistõste (1) Külgkivim (1) Küllastusvöönd (1) Külmakindlus (1) Küsi (1) Küsige (1) Küsimused (1) Küttejõu (1) Kütused (1) Kütusemahuti (1) Küüditamine (1) LKAB (1) LMIN10094 (1) LTBD09 (1) Laadung (1) Laadur-ekskavaator (1) Laadurekskavaator (1) Laboratooriumi seadmed (1) Laboratory Tests (1) Laboripäev (1) Ladu (1) Laevakruvi (1) Lahe mäng (1) Lake mud (1) Lammikarjäär (1) Langatused (1) Laotur (1) Las Vegas (1) Lasila (1) Laskemoonaladu (1) Laskemoonalaod (1) Lasnamäe tunnel (1) Lasteraamat (1) Lavasaare-Tootsi turbatööstus (1) Le Bois du Cazier (1) LeTourneau (1) Lecture (1) Leedu (1) Legislation (1) Lehmakomm (1) Lehtse turbatööstus (1) Leica (1) Leica Geosystems (1) Leid (1) Leiunurk (1) Leivapäev Vabaõhumuuseumis (1) Lembit Vali (1) Lemminkäinen Eesti AS (1) Leningradi Mäeinstituut (1) Lennupaat (1) Lep10010 (1) Lep10038 (1) Lep10044 (1) Lep10080 (1) Lep11062 (1) Lep7079 (1) Lep7096A (1) Lep8057 (1) Lep9080 (1) Lep9090 (1) Levila (1) Lightning Maps (1) Ligniit (1) Lihtlõhkeaine (1) Liigendkopplaadur (1) Liigendveok (1) Liikuv pilt (1) Liitlõhkeaine (1) Liiva kaevandamine (1) Liiva veealune kaevandamine (1) Liivakivi (1) Liivakrjäär (1) Liivapuistur (1) Liivasõelur (1) Lingikogu (1) Lingistikud (1) Linnalähedane kaevandamine (1) Linnulend (1) Lint (1) Lisa veebiaadress (1) Lisamine (1) Lissabon (1) Listid (1) Loata kaevandamine (1) Location (1) Loengud (1) Loo (1) Looduse Omnibuss (1) Looduse Omnibuss Tallinn (1) Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010-2020 (1) Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava koostamine (1) Loodusmuuseum (1) Loodusmälestis (1) Loomanädal (1) Loomanädal Mäeinstituudis (1) Los Angelas (1) Los Angelese tegur (1) Lubjakivisõelmed (1) Ludvig Kaalman (1) Luige kivi (1) Lumekombain (1) Luts (1) Läbipaistvus (1) Lähteülesanne (1) Läige (1) Läänemere programmid (1) Lõhkeainetehas (1) Lõhkematerjal (1) Lõhkematerjali käitlemine (1) Lõhkematerjalinädal Mäeinstituudis (1) Lõhketöö (1) Lõhketööd OÜ (1) Lõhketööde nädal Mäeinstituudis (1) Lõikamine (1) Lõikepea (1) Lõiketrummel (1) Lõpuaktus 2015 (1) Lõputööde nädal (1) Lühiesi (1) Lühike tonn (1) Lühikursus (1) MEI Conferences: Upcoming Conferences (1) MEI Online (1) MGIS labor (1) MI (1) MINERAL PROCESSING PLANT OPTIMISATION and CONTROL (1) MINING EXPO (1) MINPROSHOW (1) MIT Global Startup Workshop (1) MPES2012 (1) MPES2013 (1) MRE (1) MRN (1) MTV (1) MUUNDURID JA SALVESTID NING NENDE MÕJU ELEKTRIKVALITEEDILE (1) Maa alune (1) Maa-ala (1) Maa-alune linn (1) Maa-alune maailm (1) Maa-alune rajatis (1) Maa-aluse maailma saladused (1) Maa-alused objektid (1) Maagikeha (1) Maagikogu (1) Maahommik (1) Maailm (1) Maailma Mäekongress (1) Maailma energeetika akadeemia (1) Maailma esimesed töötlemata kivist tööriistad (1) Maailma kaevandused (1) Maailma karjäärid (1) Maailma kasumlikuim mäeettevõte (1) Maailma kergeim metall (1) Maailma kiireim rong (1) Maailma kuulsaim nüüdisaegne kaevandusõnnetus (1) Maailma kõige hullem kaevandusõnnetus (1) Maailma kõige ohtlikum kivim (1) Maailma kõrgeim mägi (1) Maailma mäenduse ajalugu (1) Maailma pikim konveiersüsteem (1) Maailma pikim raudteetunnel (1) Maailma pikim rong (1) Maailma pikim sild (1) Maailma pikim teleskoopkonveier laevade laadimiseks (1) Maailma populaarseim vaatamisväärsus (1) Maailma rikkaim mäeettevõte (1) Maailma sagedaseimad mineraalid (1) Maailma suurim allmaakallur (1) Maailma suurim diiselmootorite tootja (1) Maailma suurim dinosaurus (1) Maailma suurim haardkopp (1) Maailma suurim haruldaste metallide tootja (1) Maailma suurim kaevandaja (1) Maailma suurim kaevandus (1) Maailma suurim kahur (1) Maailma suurim kallurikast (1) Maailma suurim kildagaasi tootja (1) Maailma suurim kivisöekaevandaja (1) Maailma suurim klassikaliste traktorite paraad (1) Maailma suurim kruiisilaev (1) Maailma suurim kullakaevandamiskoht (1) Maailma suurim kullakang (1) Maailma suurim kullakarjäär (1) Maailma suurim käsitsikaevandatud teemandikarjäär (1) Maailma suurim linn (1) Maailma suurim majandus (1) Maailma suurim masin (1) Maailma suurim metallimaagikaevandus (1) Maailma suurim mobiilne masin (1) Maailma suurim mäemasin (1) Maailma suurim mäemasinate tootja (1) Maailma suurim pargas (1) Maailma suurim ratasbuldooser (1) Maailma suurim rauamaagi kaevandaja (1) Maailma suurim reisisait (1) Maailma suurim rong (1) Maailma suurim roomiktraktor (1) Maailma suurim soolakaevandus (1) Maailma suurim söekaevandamise õnnetus (1) Maailma suurim talgivabrik (1) Maailma suurim tank (1) Maailma suurim teemandikaevandaja (1) Maailma suurim teemandikarjäär (1) Maailma suurim teemant (1) Maailma suurim transportlaev (1) Maailma suurim varu (1) Maailma suurim vasemaagi kaevandaja (1) Maailma suurim ühekopaline ekskavaator (1) Maailma suurima kandevõimega lennuk (1) Maailma suurima kandevõimega veok (1) Maailma suurima söevaruga riik (1) Maailma suurima toodanguga teemandikarjäär (1) Maailma suurimad kopplaadurid (1) Maailma suuruselt teine pärikoppekskavaator (1) Maailma suuruselt teine vasemaagi kaevandamiskoht (1) Maailma suuruselt teine vasemaagikarjäär (1) Maailma sügavaim allmaakontsert (1) Maailma sügavaim karjäär (1) Maailma sügavaim puurauk (1) Maailma tulusaimad kaevandamiskohad (1) Maailma vanim kaevandus (1) Maailma vastandlikuim kaevandamine (1) Maailma väikseim dinosaurus (1) Maailma võimsaim mobiilne kraana (1) Maak (1) Maakera (1) Maaleht (1) Maanteetunnel (1) Maapinnalähedane põhjavesi (1) Maapõuekasutus (1) Maardu Gümnaasium (1) Maardu fosforiidikaevandus (1) Maardu fosforiidikarjäär (1) Maardu fosforiidimaardla makett (1) Maardu järve tunnel (1) Maardu kaevandamisala (1) Maardu keemiakombinaat (1) Maardu liivaloss (1) Maardu lubjakivikarjäär (1) Maardu mõisa (1) Maardu ringtee panoraam (1) Maasoojus (1) Maasoojuse teemaline seminar Mäeinstituudis (1) Maastikuelement (1) Maavara kaevandamise aastamäär (1) Maavara kaevandamise loa pikendamine (1) Maavara kaevandamisloa graafiline lisa (1) Maavara kaevandamisõiguse tasu (1) Maavara kasutusala kood (1) Maavara rikastamine (1) Maavarade kaevandamise õppetool (1) Maavarade konverents (1) Maavarade nädal Mäeinstituudis (1) Maavaravaru koondbilanss (1) Maavaravaru kuuluvus (1) Maavärinad (1) Maavõnked (1) Madalsoo (1) Magistritööd (1) Magistriõppe infotund (1) Magma (1) Maidla (1) Majakas (1) Maketid (1) Maketinädal (1) Maketinädal Mäeinstituudis (1) Maksimaalne lubatud võnkekiirus (1) Malmberget (1) Mantemin (1) Map of erupting volcanoes & earthquakes (1) MapMine Mapper (1) MapViewer (1) Mapla (1) Mapping (1) Mappingsworlds (1) Maps (1) Maptek (1) Marie Skłodowska-Curie (1) Marinova dolokivikarjäär (1) Markšeideritöö (1) Markšeidermõõdistamine (1) Markšeidermõõtmised (1) Marmomacc 2010 (1) Maroko suuruselt teine mäeettevõte (1) Martin Metsmaaker (1) Martin Riibe (1) Masina jaht (1) Masinad kaardil (1) Masinafirmad (1) Masinagruppide nädal Mäeinstituudis (1) Masinajahi panoraam (1) Masinakaart (1) Masinamudel (1) Masinamäng (1) Masinanädal (1) Masinasaak (1) Masinate ajalugu (1) Masinate mass (1) Matemaatik (1) Matemaatika (1) Materjal (1) Materjaliteisaldamine (1) Measuring (1) Mechanical breaking (1) Mecro (1) Meediakajastused (1) Meeting of the European Heads of State Mining Authorities (1) Mehaaniline masin (1) Mentions (1) Mere geotehnika (1) Mereakadeemia (1) Meremiini lõhkamine Tallinna lahes (1) Meremuda (1) Merevaiguleiud Saaremaa pärastjääaegsetes setetes - merevaigu geokeemilised omadused (1) Mess (1) Methods (1) Metroo (1) Metroriidikraater (1) Metsalangetustraktor (1) Metsaveotraktor (1) Metsaviktoriin 2012 (1) Metso-Minerals (1) Mida minna õppima? (1) Mida teha (1) Mijnmuseum Beringen (1) Mikael Fortelius (1) Mikael Rinne (1) Mikroskoop (1) Mikser (1) Militaarkelder (1) Milos Declaration (1) Milos Island (1) Milose kaevandusmuuseum (1) Min-Novation Newsletter (1) Min-Novationi koosolek ja konverents Stavangeris (1) Mine Project Feasibility (1) Mine Site Automation; Communication (1) Mine Site Automation; Communication Forum (1) Mine Transport; Logistics (1) Mine Water Solutions (1) Mine Water Solutions in Extreme Environments (1) Mine collapse (1) Mine plan (1) MineSched (1) Mined Out Area (1) Mineprofs (1) Mineraalid loodusmuuseumis (1) Mineraalide kogu (1) Mineraalressurss (1) Mineralogical and Geological Materials (1) Mines (1) Mines and Money (1) Minewater (1) Minibuldooser (1) Minilaadur (1) Minin 2012 (1) MininIQ (1) Mining Explained (1) Mining From Wikipedia (1) Mining History Organisation (NAMHO) conference (1) Mining Information (1) Mining Museum (1) Mining Publication (1) Mining Qualification Framework (1) Mining Technologies (1) Mining Technology: technical innovation in the extractive industries (1) Mining Waste Sudies at the Department of Mining (1) Mining and Metals Infographics (1) Mining equipment (1) Miningne (1) Minister (1) Minnesota (1) Minventory (1) Mires and Peat (1) Mis kus (1) Mis seen see on? (1) Mischo (1) Mississippi Lime Congress (1) Mitmeotstarbeline kopplaadur (1) Mobiilne ekskavaator (1) Mobiilne lõugpurusti (1) Mobiilne masin (1) Mobile (1) ModFlow (1) Models (1) Mongoolia (1) Mongoolia suurim vase- ja kullamaagi kaevandaja (1) Monoköis (1) Monoköisto​ober (1) Monorelsskaadurvagonett (1) Motor Graders (1) Mount Lyell Copper Mine (1) Muda ammutamine (1) Muda kaevandamine (1) Mudelid (1) Muljumine (1) Mullakaart (1) Mullibetoon (1) Munakivi (1) Murdepind (1) Murdmine (1) Must huumor (1) Muusemiöö (1) Muuseumi lisamine (1) Muuseumiöö 2015 (1) Muusumiöö (1) My instagram (1) My thing (1) Mäasinajaht (1) Mäe-elektriinsener (1) Mäeaardejaht (1) Mäedisain (1) Mäeelektro insener (1) Mäeeraldise teenindusmaa (1) Mäefacebook (1) Mäehariduse ajalugu (1) Mäeinistituut (1) Mäeinseneride klubi (1) Mäeinsenerideõpetamine Eestis (1) Mäeinsitituut (1) Mäeinspektor (1) Mäeinstituudi allmaatuur (1) Mäeinstituudi ettekanded (1) Mäeinstituudi kogumik 2012 (1) Mäeinstituudi kogumik 2014 (1) Mäeinstituudi kogumik 2014 Mäendus (1) Mäeinstituudi nädalakiri nr. 2013-43 (1) Mäeinstituudi projektid (1) Mäeinstituudi teenused (1) Mäeinstituudi tegevusalad (1) Mäeinstituudi tegevusvaldkonnad (1) Mäeinstituudi uuringud (1) Mäeinstituudi õppejõud (1) Mäeinstituudid (1) Mäeinstituut andis välja vilistlaste ajalookogumiku - MÄEINSTITUUT 75 (1) Mäeinstituut; Mäeinstituut 75 (1) Mäejahinädal Mäeinstituudis (1) Mäekaardid (1) Mäekaardinädal Mäeinstituudis (1) Mäekaart (1) Mäekataloog (1) Mäekino ja masinajaht (1) Mäekonverents 2013 (1) Mäekonverents Mäeseadusandlus (1) Mäekonverents veebis (1) Mäekonverentsid (1) Mäekonverentside ajalugu (1) Mäelabor (1) Mäelehed (1) Mäemajanduse õppejõud (1) Mäemasinate tootjad (1) Mäemeeste ametid (1) Mäemeeste nädal (1) Mäemuuseumiöö 2013 (1) Mäemuuseumiöö 2014 (1) Mäemärk (1) Mäenduse ajaloo nädal Mäeinstituudis (1) Mäenduse infoportaal (1) Mäenduse infoportaali nädal Mäeinstituudis (1) Mäendusfilm (1) Mäenduskaart (1) Mäendusmärk (1) Mäendusportaal (1) Mäendussuveniir (1) Mäendusuudiste tellimine (1) Mäendusuuringud (1) Mäendusõpe (1) Mäendusõppe nädal (1) Mäeprofessorite ajalugu (1) Mäepääste (1) Mäepääste korv (1) Mäepõnnid (1) Mäerendi ja tagatisraha rakendamise praktiline lahendus (1) Mäerent (1) Mäeseltsi ajalugu (1) Mäeseltsi kogumik (1) Mäetehnik (1) Mäetehniku täienduskursus (1) Mäetööd Teadlane (1) Mäetööd ja mäemasinad (1) Mäetööde õpperaamat (1) Mäetööstus (1) Mäeveteranid (1) MäeÖÖ2015 (1) Mäeöö (1) Mägi (1) Mälestised (1) Märgukiri (1) Märkus (1) Määeinsener (1) Määemees (1) Määruste rikkumised (1) Mõjuala (1) München (1) Müratõke (1) NGI (1) NGM2013 (1) NGM2015 (1) NGWM (1) NMA (1) NONEL (1) Naftaplatvorm (1) Naised (1) Naistepäev (1) Narva (1) National Coal Mining Museum for England Trust Ltd (1) National Mining Hall of Fame and Museum - Leadville (1) Navigatsioon (1) Near Surface Geophysics (1) Negavatt (1) Neljas põlevkivikavandus (1) Neoliitikum (1) Network (1) New website (1) Newsfeed (1) Niidukijaht (1) Niisutuskraav (1) Nimekiri (1) Ninamaa neem (1) Noomitus (1) Noored Kooli (1) Noorgeograafide sümpoosion (1) Noorpõlv (1) Noorteseminar (1) NordBau (1) Nordic Seismology Seminar (1) Nordkalk AS/ (1) Nordplus (1) North-Eastern Federal University (1) Null (1) Nutikas roheline majandus - uus võimalus Eestile? (1) Nädala teema (1) Näitus "Eesti Energeetika" (1) Näitus Eesti Energeetika (1) Näritspuurpea (1) Nõgu (1) Nõlvakarjäär (1) Nõmme (1) Nõukogu (1) OCP (1) Obsidiaan (1) Offshore Technology Conference (1) Oil Shale Symposion 2013 (1) Oil Shale Symposium 2013 (1) Oil Shale mining-related research in Estonia (1) Oil and Gas Journal (1) Ojamaa kaevandus (1) Ojamaa kaevanduse kaubapõlevkivi kvaliteedijuhtimise auditi koostamine (1) Ojamaa mine (1) Old Construction & Mining Equipment Show (1) Old Construction Surface Mining Equipment Show (1) Oleg Nikitin (1) Online (1) Online lightning map (1) Online maps (1) Ontario (1) Ooid (1) Open Pit (1) OpenStreetMap (1) Operaciones (1) Operatiivekskavaator (1) Organisaator (1) Orica (1) Orogenees (1) Ort (1) Ortoklass (1) Oru (1) Orvand (1) Osman Zeki Hekimoglu (1) Osoon (1) Otsekoppekskavaator (1) Otseülekanne (1) Outokumpu mäemuuseum (1) OÜ Steiger (1) PA (1) PLT nädal Mäeinstituudis (1) PPT (1) PTTH_2009 (1)