Kõik ekskavaatoritest

Viiekümnendate populaarsed Ameerika ekskavaatorid

1950ndatel olid Ameerikas moes ühekopalised mehaanilised ekskavaatorid, nii mehaanilised pöördkoppekskavaatorid kui ka mehaanilised pärikoppekskavaatorid. Tuntud tootjad olid Bucyrus-Erie, Harnishfeger/P&H, Link-Belt, Lorain, ManitowocMarion, Northwest ja Unit. 

Manitowoc 3000, 1,9m3 mehaaniline pärikoppekskavaator:

Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

Mehaaniline pärikoppekskavaator

Mehaaniline pärikoppekskavaator (pärikopp, otsekoppekskavaator, otsekopp, face shovel, shovel, cable shovel, rope shovel, mechanical shovel, power shovel) on mehaaniline ekskavaator mille kopp on avatud ekskavaatorist pärisuunas, e. ekskavaatorist eemale.
Mehhaaniline pärikoppekskavaator (karjääriekskavaator, e. laadimisekskavaator):
From Ekskavaatorid
Mehhaaniline pärikoppekskavaator (paljandusekskavaator, e. katendiekskavaator):
From Ekskavaatorid

Esimesed suured, kiired Saksamaa ekskavaatorid

1956. aastal tegi Menck & Hambrock mehaanilise pärikoppekskavaatori DN3, millel oli 4 kuupmeetrine kopp, kuid mille tsükliaeg oli vaid 12 sekundit. Seetõttu oli ekskavaatori tootlikkus1000 tonni raskelteksaveeritavat kaevist tunnis. Samas nõudis kiire töö kolme juhti, kellest igaüks suutis töötada maksimumvõimsusel 20 minutit järjest.Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

  Viiekümnendate mitmeotstarbelised ekskavaatorid

  1950ndatel hakati tegema mitmeotstarbelisi ekskavaatoreid, mille baasmasin oli sama, kuid nooltvõi alusvankrit muutes sai koostada erineva ekskavaatori - draglainihaardkoppekskavaatori võipöördkoppekskavaatori

  Pildil on O&K L651, 46,5 tonnine 15 meetrise noolega 1,6 kuupmeetrise kopaga draglain, mis laadib Euclid TS-24 traktorskreeperit  Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs


  Ratasekskavaator

  Ratasekskavaator on ratasvankril (ratastel alusvanker) liikuv ekskavaator. Ratasekskavaator on liikuvam, kergem, nõrgem kui roomikvankril ekskavaator. Veeremi järgi klassifitseerimist kasutatakse juhul, kui see on oluline - kui oluline on näiteks ekskavaatori liikumine asfaldil ja roomikekskavaator asfaldit lõhuks. Kui rõhutatakse tööoperatsiooni e. ekskaveerimist, siis kasutatakse tööorganipõhist klassifitseerimist - pöördkoppekskavaatorgreiferkoppekskavaator jt.   Ratasekskavaatorid:


  1956. aastal ehitas Fuchs ratasekskavaatori Fuchs 301 Universal-Autoexcavator, mis leidis laialdast kasutamist ja järgijaid. Sellele ekskavaatorile sai lisada üle 40 tööorgani või seadme. Pildil on Fuchs 301 mehaanilise pöördkoppekskavaatorina:


  Mäendusõpik - mi.ttu.ee/opik: Esimene ratasekskavaator: 1947. aastal nimetati ratasekskavaatorit tulevikuekskavaatoriks. Uuendusena oli kõrvaldatud kallis veoauto raam, eraldiseisev mootor ja v...

  American General 105 "tulevikuekskavaator":

  1895. aastal konstrueeris Richard Thew esimese ekskavaatori, mis ei vajanud liikumiseks rööbasteed. Ekskavaator valmistati Clevelandis, Variety Iron Works tehases. Seejärel rajati ekskavaatorite tootmiseks Thew Automatic Shovel Co., millest sai Lorain - kuni 1920. aastani maailma suurim pöördkoppekskavaatorite tootja maailmas. 

  From Earthmoving


  Esimene legendaarne Saksamaa ratasekskavaator

  1956. aastal ehitas Fuchs ratasekskavaatori Fuchs 301 Universal-Autoexcavator, mis leidis laialdast kasutamist ja järgijaid. Sellele ekskavaatorile sai lisada üle 40 tööorgani või seadme. Pildil on Fuchs 301 mehaanilise pöördkoppekskavaatorina:
  Mehaaniline pöördkoppekskavaator

  Mehaaniline pöördkoppekskavaator on pöördasetusega kopaga, mehaanilise noole ja kopa ajamigaekskavaator. Noolt, koppa ja kopavart liigutatakse mehaaniliselt, e. trosside, kettide, hammasrataste või hammaslattide abil. Seejuures võib ekskavaatori mootor ja ajam olla erinev -auru-elektri-diisel-hüdro-, pneumo- vm. Kuna mehaaniline jõuülekanne on pöördkoppekskavaatori puhul suhteliselt keeruline ja ebaefektiivne, siis mehaanilisi pöördkoppekskavaatoreid tänapäeval enam ei valmistata. Need on asendunud hüdrauliliste pöördkoppekskavaatoritega. 

  Mehaaniline roomikutega (roomikvankril) pöördkoppekskavaator:


  Aurumootoriga pöördkoppekskavaator:
     

  Esimesed Ida-Saksamaa miniekskavaatorid

  Saksamaa esimese miniekskavaatori eeskujule järgnesid paljud masinatootjad Lääne-Sakamaalt: Bünger, Demag, Dortmunder Union (P&H ekskavaatorite tootja), Fuchs, Gottwald, Gross, Wilhelm Hagenkamp (Wilhag), Kasper Lochner, Lohmann, Malzbender (Wittener Baggerfabrik), O&K, Nilsson&Korte ja Weserhütte.

  1957. aastal ehitas Ida-Saksamaa masinaehitaja VEB Mähdrescherwerk Weimar esimeseminekskavaatori Weimarloader T170. Nii nagu ka teisi taolisi ekskavaatoreid, sai seda kasutada haaratsiga ja 0,25 kuumpeetrise greiferkopaga


  Platvormekskavaator

  Tõstetava platvormiga ekskavaatori peamisteks tööülesanneteks on madalas vees pinnase süvendamine ja kraavide rajamine. Tööorgan on vahetatav vastavalt tööülesandele. Platvormekskavaator on disainitud töötamaks madalas vees, kuni 4 meetri sügavusel.

  Tõstetava platvormiga ekskavaator:

  Ekskavaatorit juhitakse kabiinist või maismaalt kasutades GPS ja SONAR (veealune navigatsioon) tehnoloogial põhinevaid kaughaldussüsteeme.

  Tõstetava platvormiga ekskavaatori juhtimiskonsool:

  Merevees kaevandamiseks on masin kaetud paksu värvikihiga ja on kasutatud spetsiaalset õli, mis kaitseb ekskavaatorit soolase merevee poolt tekitatava rooste eest.

  Tõstetava platvormiga ekskavaator merevees:

  Autor: Kaupo Kuusemäe

  Kabiin

  Kabiin on ekskavaatori, kalluri ja muu masina juhtimisruum. Nähtavus peab olema hea, eriti kaevandamis- ja laadimismasinal, sest sellest sõltub tootlikkus. Kabiin koosneb erinevatest juhtimissüsteemidest, kangidest, näidikutest jms. Tänapäevased kabiinid on muudetud mugavateks ja lihtsustavad tööd märgatavalt. Lisaks ei pea paljudel mäemasinatel enam tööd kabiinist juhatama. GPS ja SONARil  põhinevad kaughaldussüsteemidega saab masina tööd juhtida otse kontorist.

  Miniekskavaator

  Miniekskavaator on võrreldes enamuse mäemasinatega miniatuurne. See kaalub 1 kuni 5 tonni ja kasutab 0,1 kuni 1 kuupmeetrist koppa. Peamine põhjus, miks minekskavaatoreid tehakse, on vajadus neid mugavalt objektilt objektile vedada. Kergemaid miniekskavaatoreid saab vedada sõiduauto järelhaagisel.

  Inglise keeles on kasutusel ka terminid - compact excavator ja midi excavatorCompact excavatortähistab nii mini- kui midiekskavaatoreid. Eesti keeles võiks neid mäemasinate mõistes nimetada miniekskavaatoriteks. Ehitusmasinate mõistes on aga oluline erinevus, kuna üle 1..2 tonniseid ekskavaatoreid tuleb vedada veoautoga ja vedu on seetõttu komplitseeritum ( nn. tellimustöö ) kui sõiduautoga vedamine. 

  Caterpillar 301.7D miniekskavaator BAUMAL:


  Minimasinate eelkäija oli Calfdozer

  JCB traktorekskavaatorite eelkäija oli Major Loader.

  JCB roomikutega kompakteksavaator JCB 8065 RTS:

  Esimesed suure tootlikkusega draglainid

  Esimese suure tootlikkusega draglaini tegi Manitowoc 1947. aastal. Uuendustena kasutati Manitowoc 4500 ekskavaatoril (3,8 m3, 150t) VICON ajamit, hüdrovintsi Link-Belt-Speeder ja hüdrosidureid. Seda ekskavaatorit sai monteerida ka pärikoppekskavaatoriks, kuid draglainina saavutas see paremad tulemused. 
  Esimesed operatiivekskavaatorid

  1948. aastal valitsesid veel Saksamaa turgu auruekskavaatorid. 17 tonnise auruekskavaatori lahti- ja kokkumonteerimine võttis liiga kaua ( 280 inimtundi). Kuna laiaulatuslikud ehitustööd nõudsid aga operatiivseid ekskavaatoreid, siis hakati USA-s neid massiliselt tootma. 

  The Michigan Power Shovel Company monteeris ekskavaatori TM-16 (draglaini) Ross Carrieri veoauto raamile, mis tehti spetsiaalselt ehitustöödeks. 

  Esimesed treilerid

  Pärast teist maailmasõda tuli hakata kasutama ekskavaatoreid operatiivselt taastamistöödel. Selleks leiutati esiteks kasutatavad suured rehvid ja tehti nii suure kandevõimega järelhaagised ehk treilerid kui ka sobivad veetavad ekskavaatorid. 

  Wilhag UR5 ekskavaator treileril:


  Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs
   Esimesed üldotstarbelised väikeekskavaatorid

   Esimesed üldotstarbelised väikeekskavaatorid tehti pärast teist maailmasõda. Nende all mõeldakse suhteliselt väikeseid, kiireid ja universaalseid masinaid ( Rapid excavators,haagisekskavaatorA350 ). Peamine nõue oli, et neid saaks hõlpsalt objektile vedada. Üldotstarbeliste ekskavaatorite vajadus kasvas Euroopas sõjahävingu korrastustööde vajaduse tõttu. 

   Rapieri 7,4 tonnine 0,28 m3 kopaga, hüdraulilise siduriga universaalekskavaator Model 410skimmerina (sai muuta operatiivselt nii pöördkoppekskavaatoriks kui kraanaks):


   Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs

   Haagisekskavaator

   1947. aastal tõi Åkerman turule 4,8 tonnise haagisekskavaatori Åkerman 200D, mida sai vedada poolhaagisena traktori taga ja mis sai jõuülekande traktori kardaanist. See muutis ekskavaatori hinna ja kasutamise soodsaks. 


   Allikas500 Years of Earthmoving 1994, Heinz-Herbert Cohrs
   Demagi esimene paljandusekskavaator

   1941. aastal tegi Demag 5,5 m3 kopaga 15,5 m ammutuskõrgusega mehaanilisepärikoppekskavaatori U35. See kaalus 319,5 tonni ja liikus 1,5 m laiustel roomikutel. Ekskavaatorit käitas neli elektrimootorit. 8 m kõrguse astangu ja 120 kraadise pööramise korral saavutas seetootlikkuse 125..250 m3/h. 


   EŠ-15/90A

   EŠ (vene keeles экскаватор шагающий) on sammuva mehhanismiga draglain ehk paljandusekskavaator, mis on enimkasutatav mehhaaniline heitekoppekskavaator Eesti suurtes vaalkarjäärides.  
   Draglain seisab puur-lõhketöödega (PLT) kobestatud kõvade kivimite astangul ja teisaldab katendi kivimit sisepuistangusse. 
   Esimene narv pärast tähti näitab kopamahtu, milleks on 15 mja teine number näitab noolepikkust ehk 90 meetrit. Tähtsamatest parameetritest võib välja tuua ammutusraadiuse 66,5 m; ammutussügavuse 35 m; tühjendusraadiuse 66,5 ja tühjenduskõrguse 27,5 m.

   EŠ-15/90A:


   Autor: Raul Roots

   Esimene üle 20 kuupmeetrine pärikoppekskavaator

   1935. aastal ehitas Bucyrus-Erie 23 kuupmeetrise kopaga, kaheksa roomikuga pärikoppekskavaatori 950-B. Sellel oli sarnaselt kaevanduse tõstekongile vastukaal, mida tõsteti ja langetati ekskavaatori pööramise ajal. See vähendas tsükliaega ja ka elektrienergia kulu.
   From Earthmoving

   Viimase nädala populaarsed kirjed

   Viimase kuu populaarsed kirjed

   Kõigi aegade populaarseimad kirjed

   Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

   Top Week

   Top Month

   Top

   Loading...

   Labels

   Mäeinstituut (826) Film (729) Video (720) YouTube (712) Masinajaht (572) Põlevkivi (348) Mäeinstituudi nädalakiri (308) Ajalugu (297) Ekskavaator (292) Esimene (238) Turvas (237) Nädalakiri (234) Kallur (189) Geotehnoloogia (185) Oil Shale (174) Pöördkoppekskavaator (172) Konkurss (169) Kopplaadur (163) kaevandamine (158) Mining (149) Traktor (147) Mining links (137) Animals (135) tarkvara (129) Konverents (122) Buldooser (118) Fosforiit (118) Kaart (112) Mäemuuseum (111) Photography (106) Projekteerimine (101) Pinterest (92) Projektid (90) Mäeõpik (88) Nature (82) Maavara (81) Veekõrvaldus (81) mäendus (70) Geoloogia (69) Kaevandus (69) Eesti (68) Tagasi ülikooli (68) MI75 (67) Mining truck (67) Publikatsioon (65) Hydraulic Excavator (64) Bulldozer (63) Karjäär (63) hüdrogeoloogia (63) Välitöö (62) MGIS (57) Cooperation (56) Lubjakivi (54) Project (54) SOMP (53) Lõhketööd (52) Mäeinstituut 75 (52) Publication (52) Dozer (50) ETP (50) Puurvanker (50) Truck (50) Mäemuuseumi eksponaat (49) Pump (49) Koostöö (48) Veiko Karu (48) Kaardid (47) Drill (46) Rock (46) Drilling (45) Drilling machine (45) Heidi Soosalu (45) PLT (45) MIN-NOVATION (44) Projekt (44) Vastuvõtt (44) 2012 (43) 2013 (43) Department of Mining (43) Funny (43) GIS (43) Greider (43) Inseneeria (42) Interesting (42) Maailma suurim kallur (41) Panoraam (41) Artikkel (40) Pärikoppekskavaator (40) Masinad (39) Meedia (39) Seminar (39) TTÜ (39) #avatudtalud (38) Avatud talude päev 2016 (38) Draglain (38) Kivid (38) Makett (38) Mäemeedia (38) Places (38) Research (38) Teenused (38) Täitmine (38) 3D (37) Artiklid (37) Karjäärikallur (37) Näitus (37) Sünnipäev (37) Minikopplaadur (36) Doctoral School of Energy and Geotechnology (35) Kopp (35) Mäemasin (35) Tallinn University of Technology (35) Estonia (34) Laboritööd (34) Planning (34) World largest trucks (34) Mäeinsener (33) Uudised (33) sustainable mining (33) Akrediteeritud laboriteenused (32) GIS päev (32) Ingo Valgma (32) Kaitsmine (32) Killustik (32) Kogumik (32) Muuseumiöö (32) Teehöövel (32) Ettekanne (31) Mall Orru (31) Pildid (31) http://mi.ttu.ee/projekteerimine/ (31) Eesti Energia (30) Excavator (30) Tractors (30) doktorandid (30) Ain Anepaio (29) Lõhkamine (29) Rusikareegel (29) Skreeper (29) veeseire (29) Design (28) Enno Reinsalu (28) Vagonett (27) #mäeaarded (26) Ajakiri (26) ESRI (26) Hüdrovasar (26) Meediakajastus (26) Sisseastujale (26) Traktorekskavaator (26) Vilistlased (26) #mäeaardejaht (25) Traktorskreeper (25) Allmaakaevandamine (24) Koolitus (24) Seismika (24) Teadus (24) Vivika Väizene (24) stipendium (24) uuringud (24) Maavarad (23) Mäeselts (23) SOMP2010 (23) avatudtalud (23) Ülo Sõstra (23) 2015 (22) Asfaldifrees (22) Backfilling (22) Joke (22) Kaeveõõs (22) Liigendkallur (22) Machine hunting (22) Mining Education (22) Nafta (22) Põlevkivikaevandus (22) Raadio (22) Sadamakraana (22) Suurim (22) Tööpakkumine (22) Wikipedia (22) 2014 (21) Chuck Norris (21) Chuck Norris jokes (21) Chuck Norrise naljad (21) Halb termin (21) Liiv (21) Maailma sügavaim kaevandus (21) Mehaaniline pärikoppekskavaator (21) Mineraloogia (21) Muuseum (21) TV (21) AlphaGIS (20) Aprillikonverents (20) Maardu (20) Nädalateema (20) TalveAkadeemia (20) Vibratsioon (20) Vulkaan (20) Geoloogia sügiskool (19) Kraana (19) Mäendusõpik (19) Müra (19) Raamat (19) Tehnoloogia (19) Vedu (19) Doktorikool (18) EMS (18) EUExNet (18) Ettekanded (18) LHD (18) Lastele (18) Lily Mine Collapse (18) Paljukopaline kettekskavaator (18) Publications (18) Rootsi (18) Savi (18) Tennobert Haabu (18) Wirtgen (18) 2010 (17) Eesti mäendus (17) Freeskombain (17) Hüdrauliline ekskavaator (17) Kaevandusvesi (17) Kvaliteedinäitaja (17) Maailma sügavaim kullakaevandus (17) Mäenduslik keskkonnakaitse (17) Mäering (17) VKG (17) lõpetamine (17) Buldooserkobesti (16) Doktoritöö kaitsmine (16) Facebook (16) Fotod (16) Fotokonkurss (16) Grader (16) Kaardistamine (16) Karinu (16) Kivim (16) Large (16) Lintkonveier (16) Maailma suurim ekskavaator (16) Magistrantuur (16) Mäeinstituudi töötajad (16) Mäekonverents (16) Mäenduslik geopeitus (16) Sildid (16) Suundpuurvanker (16) Uudiskiri (16) Avatud talude päev (15) Bauma (15) Dolokivi (15) EEK (15) Eesti Energia Kaevandused AS (15) Korrastamine (15) Kristallograafia (15) Maanteekallur (15) Mäenduslikud omadused (15) Rakendusgeoloogia (15) Saksamaa (15) Seened (15) Wirtgenijaht (15) ingovalgma (15) teadustöö (15) Doktoritöö (14) EGK (14) Geodisaini kursus (14) Kaevis (14) Kildagaas (14) Loeng (14) Maailma suurim hüdrauliline ekskavaator (14) MapInfo Professional (14) Mineraal (14) Oil Shale Symposium (14) Poola (14) Puurimine (14) Pöördkoppeksavaator (14) Ratastraktor (14) Roomiktraktor (14) Sotsiaalmeedia (14) Surpac Vision (14) Sõelur (14) Toestik (14) Turba kaevandamine (14) Tööpakkumised (14) Veebiõpik (14) Vesi (14) Virumaa Kolledž (14) Water (14) mi.ttu.ee (14) rlept (14) tudengitele (14) veetase (14) 2011 (13) Aerofilm (13) EP (13) Eesti Põlevkivi (13) Guinnessi rekord (13) Haardkoppekskavaator (13) Huvitav (13) KIK (13) Konveier (13) Käsiraamat (13) Lõhkeaine (13) Lühendid (13) PKK (13) Photos (13) Pneumovasar (13) Purusti (13) Raimamine (13) Soome (13) Soonur (13) Veoauto (13) Välissuhted (13) World's most (13) AIMS (12) Aerial (12) ArcGIS (12) CD (12) Computers_Geosciences (12) ETF7499 (12) Freesturvas (12) Geoloogiline uuring (12) Greiferkoppekskavaator (12) Juubel (12) Jäätmed (12) Karin Robam (12) Kivimite omadused (12) Konverentsid (12) Kruus (12) MapInfo (12) Pdf (12) SDIMI (12) Seen (12) Seenele (12) Traktor-ekskavaator (12) Täienduskoolitus (12) Tööorgan (12) Vasalemma (12) korrastamisprojekt (12) 1948 (11) Avatud uste päev (11) EMC (11) Geoloogiasektsioon (11) Google Plus (11) Influence of water discharging on water balance and quality in the Toolse river in Ubja oil shale mining region (11) Kaadur (11) Kaevandamistehnoloogia (11) MGT (11) Maailma suurim kopplaadur (11) Mäejaht (11) Mäekateeder (11) Mäetehnika (11) Norra (11) Papers (11) Pargas (11) Ratasekskavaator (11) Risk (11) TPI (11) TTÜ Mäeinstituut (11) Tootajad (11) Train (11) Tuulutus (11) Uuring (11) Varing (11) Väliskülalised (11) 1947 (10) 1950 (10) 1953 (10) Allmaakopplaadur (10) Caterpillar (10) EMTEL (10) ENTA (10) Eesti Energia Kaevandused (10) Failid (10) Filmid (10) Fotojaht (10) Information sheet (10) Island (10) Kaevurite päev (10) Karjääriekskavaator (10) Laavakombain (10) Labor (10) Maa-amet (10) Margit Kolats (10) Markšeideriasjandus (10) Minerals Engineering (10) Mining Publications (10) Modelleerimine (10) Mäemasinad (10) Nordkalk (10) Näitused (10) Praktika (10) Puurauk (10) RLEPT8 (10) Rekord (10) Stabiilsus (10) Tolm (10) Täitematerjal (10) World's largest (10) bakalaureus (10) keskkonnaseire (10) paekonverents (10) 1.1 (9) 1938 (9) 1949 (9) 1954 (9) 1955 (9) 2008 (9) Aerial video (9) Aheraine (9) Aukkarjäär (9) BCE (9) Betoonilaotur (9) Conference (9) EMK (9) ERR (9) ESTGIS (9) Eesti maavarad ja nende kasutamine (9) Energeetika (9) Geomaatika (9) Kiviõli (9) Kombain (9) Lastele kaevandamisest (9) Legend (9) MSM (9) Maailma suurim draglain (9) Machinery accidents (9) Machines with name (9) Masin (9) Müüt (9) Nõlv (9) Online tarkvara (9) Paljandamine (9) Puistematerjalid (9) Pumbajaam (9) Põlevkivikarjäär (9) Põlevkivimaa (9) Sergei Sabanov (9) Space (9) Toestamine (9) Turbaväli (9) Tõste (9) Valem (9) Veejuhtivus (9) Ventilaator (9) erasmus (9) rahvusvaheline koostöö (9) Õpik (9) 1916 (8) 2016 (8) Blasting (8) DoRa (8) Doctoral School (8) Dotsent (8) EMA (8) Ehitusmess (8) Gaas (8) Galerii (8) Geology (8) Graniit (8) Jägala juga (8) Jäätmekäitlemine mäetööstuses (8) Kaevandamise keskkonnamõju (8) Kaevandamisjäätmed (8) Kunda (8) Külastused (8) Laadur (8) Lisa link (8) Lumemasinajaht (8) MPES (8) Masin muuseumis (8) Miniekskavaator (8) Mining machines (8) Mäeinstituudi labor (8) Mäemees (8) Mäemuuseumiöö (8) Mäenduslikud meened ja suveniirid (8) Panoraampilt (8) Paul Vesiloo (8) Pilt (8) Punker (8) Põlevkivi kompetentsikeskus (8) Rakke (8) Rikastamine (8) Ripper (8) Selisoo (8) Tahhümeeter (8) Teerull (8) Twitter (8) Vagun (8) Vedur (8) Vertical Mapper (8) ajakirjad (8) blogs.station (8) doktorant (8) energeetika üldkursus (8) töö (8) õppepäev (8) 1939 (7) Aidu karjäär (7) Andre Lüüde (7) Aukkaevandamine (7) Bakalaureuse lõputöö (7) Betoonipump (7) Crane (7) EGSN (7) EGU 2015 (7) EURODOC (7) Edukad lõpetajad (7) Enn-Aavo Pirrus (7) Environment. Technology. Resources (7) Geodeesia (7) Geodeet (7) Geodisain (7) Golden Software (7) Heavy Equipment (7) Hüdrauliline pöördkoppekskavaator (7) Kamberkaevandamine (7) Karjäärid (7) Kategooriad (7) Kraapkonveier (7) Kukruse (7) Kuld (7) Laboriteenused (7) Largest Machines (7) Maailma suurim buldooser (7) Maardla (7) Magister (7) Mehaaniline pöördkoppekskavaator (7) Mine water (7) Monitoring (7) Moskva (7) Mudel (7) Mäemehed (7) Mälestused (7) Mõõdistamine (7) Nädala tegija (7) Oil (7) Peat (7) Plakatid (7) Pruunsüsi (7) Puurpink (7) Põlevkiviuuringud (7) RG (7) Rikastusvabrik (7) Rootorekskavaator (7) Seire (7) TJA (7) Teadlaste öö (7) Tehnika ja masinad (7) Toru (7) Transport (7) Varingujaht (7) Veealune kaevandamine (7) World largest excavators (7) doctoral students (7) lõpuaktus (7) 1937 (6) 1943 (6) 1945 (6) 1946 (6) 1951 (6) 1952 (6) 1956 (6) 2007 (6) Alo Adamson (6) Ankurtoestik (6) Anton Timofejev (6) Arengufond (6) Astang (6) Auruekskavaator (6) Auto (6) AutoCAD (6) Avakaevandamine (6) Calculator (6) Doktorantuur (6) EFEE (6) EUExImp (6) Edumine (6) Eesti Energia AS (6) Eesti maavarad (6) Eesti põlevkivi töötlemine (6) Energeetikateaduskond (6) Erik Väli (6) Frontaallaadur (6) Füüsikalised väljad (6) GIF (6) GPS (6) Geodisain 2011 (6) Geodisaini kursus 2010 (6) Kaevandajad (6) Kaevandamine ja keskkond (6) Kaevandamisala (6) Kaevandamisviis (6) Katendi eemaldamine (6) Kivisüsi (6) Kodukohakaevandaja (6) Küsimus (6) Laadimine (6) Laadurijaht (6) Laavakaevandamine (6) Labidas (6) Laev (6) LapBiat (6) Lembit Uibopuu (6) Linkedin (6) Links - mining (6) Loom (6) Maailma suurim mäeettevõte (6) Markšeideritööd (6) Mining Papers (6) Mootor (6) Mäeinstituudi artiklid (6) Mäenaised (6) Mäetööd (6) Mäeöö2016 (6) Narva karjäär (6) Objektid (6) Ohutus (6) Online Tool (6) Palju õnne (6) Paljukopaline ekskavaator (6) Panoraamgalerii (6) Pinnasepump (6) Plokikivi (6) Professor (6) Projects (6) Põlevkivisümpoosion (6) Rataslaadur (6) Regio (6) Research Gate (6) Riho Iskül (6) Ruumiandmed (6) Rööbastee (6) Scraper (6) Seismoloogia (6) Software (6) Surface mine (6) Suundpuur (6) TTÜ Muuseum (6) Tarmo Tohver (6) Teeviit (6) Toolse (6) Tugevusteooriad (6) Tuhk (6) Tunnel (6) Turbatooted (6) Turbaõpik (6) Underground mine (6) Uudis (6) Vaalkaevandamine (6) Vasemaak (6) Veeb (6) Veekonverents (6) Võistlus (6) WMC (6) http://mi.ttu.ee/geotehnoloogia/ (6) kõige (6) põlevkivipäev (6) Õppejõud (6) Šurf (6) 1919 (5) 1925 (5) Academia.edu (5) Aurumootor (5) Bunker (5) Digitaalprojekteerimine (5) Draag (5) EAS (5) EGDK (5) EMK2009 (5) Edetabel (5) Elevaatorkonveier (5) Estonia kaevandus (5) Euroopa Maavarade Päev (5) Filtratsioonimoodul (5) Flickr (5) Grant (5) Häid pühi (5) Jüri-Rivaldo Pastarus (5) KNT (5) Kaevandamise projekt (5) Kaevandamisluba (5) Katend (5) Katenditegur (5) Kiltkivi (5) Kivimite füüsikalis-tehnilised omadused (5) Kurevere (5) Kutseomistamine (5) Käpplaadur (5) LMG (5) LUS geoloogiasektsioon (5) Limestone (5) Lingi lisamine (5) Lokomobiil (5) Lumekoristusmasin (5) Lumemasinad (5) Lõhkevõrk (5) Lühieekombain (5) Maailma mäendus (5) Maailma suurim järelveetav traktorskreeper (5) Maailma suurim traktorskreeper (5) Maavarade komisjon (5) Maavärin (5) Mente et Manu (5) Mobiilne purusti (5) My things (5) Mäeinstituudist (5) Mäenduslikud mänguasjad (5) Mäendustingimused (5) Mäendusuudised (5) Mäeosakond (5) Niiduk (5) Noorgeograafide sügissümpoosion (5) Paekivi (5) Pakri poolsaar (5) Phosphate rock (5) Point Load Test (5) Projekteerija (5) Purustussõlm (5) Põhjavesi (5) Quality (5) Reinsalu (5) Researchgate (5) Ressurss (5) Riga (5) Rock truck (5) Seirefoorum (5) Serbia (5) Soo (5) Sotsiaalvõrgud (5) St.Peterburg (5) Sulev Kasemetsa (5) Sustainable Mining Conditions in Estonia (5) Symposium (5) Süvend (5) TTÜ Virumaa Kolledž (5) Tabelid (5) Tallinna Reaalkool (5) Teaduskeele konverents (5) Teepinna stabiliseerija (5) Terminoloogia (5) Tihedus (5) Tootlikkus (5) Turbakoguja (5) Turbatööstus (5) Turbauuringud (5) Tuutoritund (5) Täistekstid (5) USA (5) Ubja (5) Underground (5) Uraan (5) Vaalkarjäär (5) Vanim (5) Varingud (5) Veekõrvalduspuurauk (5) Vilistalsed (5) Virtuaalne kaevandamine (5) Välitöö(d) (5) Väljavõte (5) Värsked geoetehnoloogid Mäeinstituudist (5) XVII Aprillikonverents (5) ZOFO (5) koopia (5) neljapäevak (5) töökoosolek (5) Õli (5) Ü.Sõstra (5) Ülepeakopplaadur (5) Ümarlaud (5) Šaht (5) 1940 (4) 2004 (4) ADT (4) AMIREG (4) Abrasiivsus (4) Aktuaalne Kaamera (4) Allmaa- (4) Arengukava (4) Aru-Lõuna (4) Assistent (4) Astangu (4) Autodesk (4) Balneoloogia (4) Bridge (4) Brussels (4) Carlson (4) Coal (4) Corel (4) Delicious (4) Detsember 2012 (4) Doctoral Thesis (4) Doctoral school of energy and geotechnology II (4) Dragline (4) ECM (4) EECS (4) EIL (4) EIT Raw Minerals (4) ELUS (4) ETV (4) Ee pass (4) Eesti Ehitab (4) Eesti Geoloogiakeskus (4) Ehitusmaterjal (4) Elektromagnetilised omadused (4) Esi (4) Estonia põlevkivikaevandus (4) Euro Mine Expo (4) Excavators (4) FEL (4) FEMP (4) Finland (4) GIS päev 2011 (4) Geodisain 2012 (4) Geoloogia alused (4) Geotagging (4) Gispäev (4) Helirõhk (4) Helsingi (4) Horizon 2020 (4) Hüdrauliline pärikoppekskavaator (4) IMCET (4) Insener (4) International Symposium on Energy Challenges and Mechanics (4) JKTech (4) JPI (4) John Deere (4) Jordaania (4) Jordan International Oil Shale Symposium (4) Julia Ljaš (4) Julija Šommet (4) Järve- ja meremuda (4) Järvelubi (4) Jõulud (4) Jüri Gümnaasium (4) KNT keskkonnapäev (4) Kaevandamine ja vesi (4) Kaeveväli (4) Kaevurite päev 2013 (4) Kaldenurk (4) Karinu lubjakivikarjäär (4) Keerdpuur (4) Keskkond (4) Keskkonnaministeerium (4) Keskkonnapäev (4) Kivimi raimamine ja rikastamise valikmeetoditega (4) Kivimid (4) Kivimimassiiv (4) Klassifikatsioonisüsteemid (4) Komatsu (4) Koolide külastus (4) Kuhu minna õppima? (4) Kuivendamine (4) Kunda Nordic Tsemendi keskkonnapaev (4) Kurevere-Esivere (4) Kvaliteet (4) LIDAR (4) LNG (4) Laava (4) Laeng (4) Laenguauk (4) Liikmelisus (4) Limestone quarry (4) Lingikogud (4) Los Angelese meetod (4) Lubi (4) Läbindamine (4) Läbinduskombain (4) MINEX (4) Maa-alune (4) Maailma suurim konteinerlaev (4) Maailma suurim rootorekskavaator (4) Maavõngete mõõtmine (4) Magistri lõputöö (4) Masinamudelid (4) Masinatootjad (4) Mehaaniline ekskavaator (4) MinExpo (4) Mine Closure (4) Mining Estonia (4) Mining Photos (4) Mining museums (4) Mis eriala valida? (4) Muuseumiöö 2016 (4) Mäeinstituudi kogumik (4) Mäeveeb (4) Mäeõpiku TOP10 (4) Märgistus (4) Mürameeter (4) Nivelliir (4) Oilshale (4) Ojamaa (4) Open Cast (4) Operatsioon (4) Otsing (4) Paepõnnid (4) Paper (4) Pavandu karjäär (4) Pealmaakaevandamine (4) Plakat (4) Plokkturvas (4) Poolvääriskivi (4) Protsess (4) Puistematerjalide sõelanalüüs (4) Puur (4) Põlevkivi arengukava 2016-2030 (4) Põlevkivimaa 2011 (4) Põlevkivituhk (4) Põlevkiviõli (4) Püsivus (4) RMR (4) RUDN (4) Raba (4) Rajoneerimine (4) Ratasbuldooser (4) Raudtee (4) Reserve (4) Resource (4) Rezekne (4) SOMP photos (4) Savikivi (4) Seismomeeter (4) Settebassein (4) Stoll (4) Suvepraktika (4) Säästliku kaevandamise tingimused (4) Sõel (4) Sõelanalüüs (4) Sügis (4) Sündmusaare (4) Tagasiside (4) Tehnika (4) Tektooniline konverents (4) Teleskooptõstuk (4) Tervik (4) Torutransport (4) Traktorijaht (4) Turkey (4) Tõstetorn (4) Töötuba (4) Tükkturvas (4) Uus töötaja (4) Varistustoestik (4) Varu (4) Varud (4) Veekogur (4) Veekõrvaldustorud (4) Venemaa (4) Veok (4) Vibration (4) Vibratsiooni mõõtmine (4) Vikipeedia (4) Visual MODFLOW (4) Vulkaaninäitus (4) atesteerimine (4) digiõppematerjalid (4) direktor (4) energiafoorum (4) gümnaasium (4) http://mi.ttu.ee/geodisain/ (4) infopäev (4) külastus (4) maa all (4) magistriõpe (4) markšeider (4) mäenduse maine (4) personal (4) rakendusgeoloogia assistent (4) sygiskool (4) tudengitööd (4) Õppeained (4) Õppetegevus (4) Üritused (4) 1921 (3) 1923 (3) 1936 (3) 1944 (3) 1970 (3) 1980 (3) 1989 (3) 1990 (3) 1995 (3) 1998 (3) 1999 (3) 28s Põlevkivi Sümpoosion (3) 29th Oil Shale Symposium (3) 70 (3) Aalto University (3) Academic research (3) Ader (3) Aidu põlevkivikarjäär (3) Aktiivne tarbevaru (3) Allmaakaeveõõs (3) Allmaavagonett (3) Ammutamine (3) Andmebaas (3) Andmebaasid (3) Andmed (3) Animatsioon (3) Arvuti (3) BAUMA2013 (3) Bakalaureuseõpe (3) Baltem (3) Big Loads (3) Biotiit (3) Blogi (3) Bucyrus (3) Cambridge Ülikool (3) Cave (3) Cleantech (3) Collaboration (3) Colorado School of Mines (3) Crusher (3) Digiteavik (3) Digiõpik (3) Diigo (3) Discover (3) Doktoriõpe (3) Droon (3) Droonifilm (3) ECM2 (3) EGEA-Tartu (3) EJ (3) EMD (3) EMK 2011 (3) ESRI konverents (3) ETAg (3) ETF (3) Eesti põlevkivivaru hinnang (3) Eesti suurim kopp (3) Ekskursioon (3) Ekspeditsioon (3) Encom (3) Encom Discover 3D (3) Encom Discovery (3) Energia- ja geotehnika doktorikool II (3) Energy (3) Eriala (3) Esimene kaevandus (3) Ettevõtted (3) ExpoTunnel (3) Frontaalkombain (3) GI (3) GIS nädal (3) Gaia Grossfeldt (3) Gas and Energy (3) Geo Peidus (3) Geoloog (3) Geoloogilised uuringud (3) Geotehnika (3) Geotehnoloogia nädal (3) Geotehnoloogilised objektid (3) Geoterminid (3) Gneiss (3) Greifer (3) Haagis (3) Handbook (3) IACMAG (3) IMWA (3) INSPIRE (3) ISW (3) Infiltratsioon (3) Info (3) International Oil Shale Symposium (3) International Workshop on Geomechanics and Energy (3) JPI Water (3) Jaapan (3) Jordan (3) Journal (3) Jääk (3) Jõulukaart (3) KNC (3) Kaabliader (3) Kaal (3) Kaevandamine - delicious (3) Kaevandamiskoht (3) Kaevandamismoodus (3) Kaevandamistehnoloogiad (3) Kaevandus 2 (3) Kaevandused (3) Kaevandusvaring (3) Kaeveõõned (3) Kaevur (3) Kaevurilamp (3) Kanal : Mäetehnika (3) Kaupo Kuusemäe (3) Keskkonnaamet (3) Kiiver (3) Kirka (3) Kivimimehaanika (3) Kivimimehhaanika (3) Kivimurd (3) Kiviõli kaevandus (3) Klassifikatsioonid (3) Kobestustegur (3) Kohtla Kaevanduspark - muuseum (3) Kohtla kaevandus (3) Kolu (3) Kombainilaava (3) Kong (3) Konks (3) Konveierigalerii (3) Koonuspurusti (3) Kraav (3) Kraavilõikaja (3) Kreeka (3) Kristalliinne ehituskivi (3) Kruusakarjäär (3) Kukruse Põlevkivimuuseum (3) Kvaasistabiilne maa (3) Laboriseade (3) Lagi (3) Lamam (3) Lapimaa (3) Laserkaugusmõõtja (3) Lasum (3) Lasumustingimus (3) LatAm International Mining Conference (3) Liebherr Mining (3) Lisavastuvõtt (3) Loodus (3) Lugu (3) Lumesahk (3) Läbinduskilp (3) Lõugpurusti (3) Löökpurusti (3) MAAPÕUEKASUTUS ja KESKKONNAHOID (3) MKT (3) Maa-vara (3) Maagid (3) Maailma pikim kaarsild (3) Maailma suurim aukkarjäär (3) Maailma suurim greider (3) Maailma suurim laev (3) Maailma suurim mehhaaniline karjääri-pärikoppekskavaator (3) Maailma suurim pehme kivimi läbinduskilp (3) Maailma suurim pärikoppekskavaator (3) Maailma suurim rauamaagi aukkarjäär (3) Maailma suuruselt teine mäeettevõte (3) Maailma sügavaim plaatina kaevandus (3) Maasoojus (3) Maavara kaevandamise luba (3) Machine hunt (3) Machines (3) Mahumass (3) Majandus (3) Map (3) Martin Saarnak (3) MassMin (3) Mehaaniline raimamine (3) Mida õppida? (3) Millist eriala valida? (3) Milos (3) Mining research (3) Mining waste (3) Minipöördkoppeksavaator (3) Minu suurim masin (3) Modelling (3) Mootorgreider (3) Muda (3) Muuseumiöö 2012 (3) Muuseumiöö 2013 (3) Muuseumiöö 2014 (3) Mäeeraldis (3) Mäeinstituudi GIS nädal (3) Mäeinstituudi nädala tegija (3) Mäeinstituudi projekt (3) Mäeinstituudi uudiskiri (3) Mäeinstituudi vilistlased (3) Mäekombain (3) Mäekonverentsid Eestis (3) Mäemuuseumi muuseumiöö (3) Mäendusajakiri (3) Mäenduse ajalugu (3) Mäendustarkvara (3) Mäetöö (3) Mäeõpiku koopia (3) Märgala (3) Märgalade päev (3) Märgalade päeva seminar (3) Müra mõõtmine (3) Müratase (3) Nabala (3) Nali (3) Networks (3) Niiskus (3) Noise (3) Nonel juhe (3) Nool (3) Oherdi (3) Ojamaa põlevkivikaevandus (3) Ore Geology Reviews (3) Ortofoto (3) PERUMIN (3) PK_KTH (3) PVT (3) Paekivitoodete Tehas OÜ (3) Paleomagnetism (3) Paljand (3) Parts (3) Peterburi mäeinstituut (3) PhD (3) Pinnas (3) Piusa (3) Portugal (3) Puistang (3) Puistangusild (3) Purunemiskindluse määramine (3) Puurmasin (3) Põhi (3) Põlevkivi kadudeta ja keskkonnasäästlik kaevandamine (3) Põlevkivi ressurss (3) Põlevkivi varu (3) Põlevkivi varu uuringud (3) Põlevkivikaevandused (3) Põlevkivikonverents (3) Põlevmaavara (3) Põllumajandusmuuseum (3) Quarry (3) RG nädal Mäeinstituudis (3) RQD (3) RRR (3) Raudteeekskavaator (3) Raul Roots (3) Rekordikatse (3) Riia (3) Roomiklaadur (3) Roomikutega kopplaadur (3) Rootorpurusti (3) SDIMI 2015 (3) SOMP 2010 (3) Sahk (3) Saksamaa2009 (3) Sankt-Peterburgi Mäeülikooli (3) Seade (3) Skeem - drawing (3) Skimmer (3) Skipp (3) Sood (3) Sponsorluse pakett (3) Stability (3) Statistika (3) Stipendiumid (3) Surface Mining (3) Survetugevus (3) Suundpuurimine (3) Suvemängud (3) Sweden (3) Sõnaraamat (3) Sügavaim kaevandus (3) Süvendamine (3) TTÜ veebileht (3) Tabasalu tunnel (3) TalveAkadeemia 2010 (3) Teadusmeedia konverents (3) Teadusseminar (3) Technology (3) Teemad (3) Tehas (3) Telli uudised (3) Tihendamine (3) Tina (3) Toober (3) Topical Issues of Rational Use of Natural Resources (3) Topics (3) Tsement (3) Tsentrifugaalpump (3) Tsükkel (3) Tsükliaeg (3) Turbaaunataja (3) Turbalõikaja (3) Turbanädal (3) Turbaraba (3) Tuulutusšurf (3) Tõsteseade (3) Töötajad (3) Tšiili (3) Uuendused (3) VKG keskkonnapäev (3) VTZ (3) Vahearuanne (3) Valikväljamine (3) Valtspurusti (3) Vanatehnika (3) Vask (3) Veebileht (3) Veekraav (3) Veomasin (3) Vibromeeter (3) Viivikonna (3) Vilistlaste mälestused (3) Vints (3) Viru kaevandus (3) Vladimiri Traktoritehas (3) Volvo (3) Vulkaanid (3) Välisõpe (3) Võitjad (3) World Mining Congress (3) XVIII Aprillikonverents (3) XXIV Aprillikonverents (3) g+ (3) geostatistika (3) http://mi.ttu.ee/uudiskiri/ (3) http://mi.ttu.ee/varing/ (3) intensiivkursus (3) kontakt (3) lasteaed (3) mitmes oled? (3) mäetudeng (3) reclamation (3) vestlus (3) wipfrag (3) ÕIS (3) Õlitehas (3) Õppimine (3) Üleriigilise tähsusega maardla (3) Ülevaade (3) Ülgase (3) Ülgase fosforiidikaevandus (3) Üliõpilased (3) Ülo Tambet (3) -3000 (2) -8000 (2) 12 (2) 1917 (2) 1929 (2) 1932 (2) 1933 (2) 1957 (2) 1958 (2) 1959 (2) 1977 (2) 1991 (2) 1_1 (2) 2000 (2) 2003 (2) 2006 (2) 31th Oil Shale Symposium (2) 3D laserskanner (2) 3D laserskänner (2) 437 (2) 90 (2) AFC (2) AGA (2) AGH (2) ANFO (2) ANGA (2) Aachen (2) Aardejaht (2) Aatrium (2) Aerofoto (2) Agricola (2) Aherainepuistang (2) Aherdumine (2) Ain Sarv (2) Aire Västrik (2) Ajavaod (2) Akrediteerimine (2) Akrediteeritud labor (2) Alanduslehter (2) Alaplokid (2) Album (2) Alfred Nobel (2) Alfred Reier (2) Allmaa (2) Allmaakallur (2) Allmaarajatis (2) Amfibool (2) Andres Leht (2) Aprillikonverents 2015 (2) AquaChem (2) Archimedes (2) Artiklite võistlus (2) Aruanded (2) Asfaldilaotur (2) Austria (2) Automining (2) Avalik loeng (2) Avamusjoon (2) Avatud ülikool (2) BAPT (2) BAT (2) BAUMA 2013 (2) BEST (2) BWE (2) BalRock OÜ (2) Betoon (2) Bilanss (2) Brikett (2) Brüssel (2) CO2 (2) CadnaA (2) Canada (2) Carlson Software (2) Caves (2) Cement and Concrete Science Conference (2) CostMine (2) Czech Republic (2) DMTUT (2) Defence (2) Defense (2) Dekaan (2) Delegatsioon (2) Delfi (2) Digitaliseerimine (2) Digitark (2) Diktüonaamakilt (2) Diktüoneemakilt (2) Discovery (2) Docstoc (2) Doctoral Theses (2) Draglaini kopp (2) Dredging (2) Dredž (2) Dünamiit (2) EMK2011 (2) EMPS (2) EMR (2) EMR2012 (2) EMÜ (2) EPB (2) ETL (2) EVG (2) EXTEMIN (2) Earth-Science Reviews (2) Earthmoving equipment (2) Earthworks in Europe (2) Eesti Fosforiit (2) Eesti Geoloogia Seltsi Fotokonkurss 2013 (2) Eesti Looduse Fond (2) Eesti Mäendus II (2) Eesti Veeühing (2) Eesti kaevandused (2) Eesti maavarade kaevandamine (2) Eesti maavarade kasutamine (2) Eesti põlevkivimaardla (2) Eesti suurim kallur (2) Ehitusliiv (2) Eile nägin ma Eestimaad (2) Ekskavaatorkobesti (2) Elektri hind (2) Elektrijuhtivus (2) Elu (2) Energeetikateaduskonna nõukogu (2) Energia- ja geotehnika doktorikool (2) Energia-ja geotehnika doktorikool II (2) Energiaagentuur (2) Energy Sources (2) Enermin (2) Environment and Mineral Processing (2) Environmental and Climate Technologies (2) Environmental and Climate Technologies (2) Equipment (2) Esimesed karjäärid (2) EuroMinExpo (2) Euroopa Mineraalide Päev (2) European Minerals Day (2) European Seismological Commission (2) Event Cache (2) Exhibitions (2) Failinädal (2) Filtratsioon (2) Fosforiidi kaevandamine (2) Fosforiidikaevandus (2) Frakkimine (2) Fraktsioon (2) Freesimine (2) Freiberg (2) Full text (2) GIS juubelinädal (2) GIS päev 2009 (2) GIS õpik (2) Gecamin (2) Gemcom (2) Geodesign Summit (2) Geodesign Summit Europe (2) Geograafia õpetaja (2) Geoloogia Seltsi vestlusõhtu (2) Geoterminite korrastamine (2) Germany 2009 (2) GigaPan (2) Google + (2) Google Streetview (2) Gradiir (2) Grapher (2) Greiferkopp (2) Grupipildid (2) HMS (2) Haagisskreeper (2) Haamer (2) Haamerpurusti (2) Haardkopp (2) Hammas (2) Hammer and pick (2) Haridus (2) Harku järv (2) Helena Lind (2) Hiib (2) Hiina (2) Hiina Tianjin-i provintsi juhtkonna delegatsioon (2) Hind (2) Hoidetervik (2) Horizon 2020 Mining (2) Hunnik (2) Huumor (2) Hydraulic Excavators (2) Häid jõule (2) Hõbe (2) Hüdrofrakkimine (2) Hüdrosilinder (2) IAG (2) IMPS (2) IOC (2) ISEE (2) Ice breaker (2) Ilmo Kukkonen (2) Imitorud (2) Infomine (2) Infovoog (2) Isomorfism (2) Itaalia (2) J.-R. Pastarus (2) JIOSS (2) JPI Ocean (2) Jaan Kark (2) Jaanuar 2013 (2) Jan Berkovitch (2) Joonised (2) Juubelikonverents ja vilistlaste kokkutulek (2) Järva-Jaani (2) Jääkobesti (2) Jääksood (2) Jäämägi (2) Jõhvi (2) Kaadvagonett (2) Kaardinädal (2) Kadu (2) Kaevamine (2) Kaevandamine ja keskkond 2012 (2) Kaevandamine ja keskkond. Mäeinstituut 2012 (2) Kaevandamise ajalugu (2) Kaevandamise õppetool (2) Kaevandamistasu (2) Kaevandatud maa (2) Kaevandimisviisid (2) Kaevandus praktika (2) Kaevandusala (2) Kaevandusvaringud (2) Kakumäe pank (2) Karjäärimaastur (2) Karst (2) Kast (2) Kateedri juhataja (2) Kattekivim (2) Keila juga (2) Keskkonnaminsteerium (2) Keskkonnamüra konverents (2) Keskkonnauuringute Keskus (2) Kihind (2) Kiht (2) Kiil (2) Kilt (2) Kittilä kullakaevandus (2) Kivihuviliste fotokonkurss (2) Kivikülv (2) Kivimimehhanika (2) Kivipildid (2) Klaasiliiv (2) Kobestusader (2) Kohtla Kaevanduspark (2) Kohtla karjäär (2) Kohtla põlevkivikaevandus (2) Kohtla-Järve (2) Kooliõpilased (2) Kopavars (2) Kopp ees või kopa sees (2) Kopparberg (2) Kuhi (2) Kunda Nordic Tsement AS (2) Kunda tsemenditehas (2) Kuremäe (2) Kvarts (2) Käsikäru (2) Käsitsi kaevandamine (2) Käwa kaevandus (2) Kõrgusandmed (2) Kõvadus (2) Kühvel (2) Külastamine (2) Küttejõu karjäär (2) Küttejõud (2) Kütteturvas (2) Kütus (2) LA katse (2) Laadimismasin (2) Laadimissõlm (2) Labidad (2) Laboratory (2) Laenguaugu kork (2) Lagunemisaste (2) Lahustamisega kaevandamine (2) Langetatud maa (2) Lasu (2) Lasumus (2) Leiutaja (2) Lembit Kaljuvee (2) Liige (2) Liikmed (2) Liivakaevandus (2) Lingid (2) Linnalaager (2) Linnuvaatlus (2) Litsents (2) Litsentsid (2) Loomaaed (2) Losses (2) Läti (2) Lõhe (2) Lõhenevus (2) Lõhkematerjalid (2) Lõiketera (2) Lõputööde kaitsmine (2) MINEXRUSSIA (2) MPES2009 (2) MTR (2) Maa (2) Maailma ajaloo rikkaim inimene (2) Maailma raskeim rong (2) Maailma suurim hõbedakaevandaja (2) Maailma suurim hõõrits (2) Maailma suurim karjäär (2) Maailma suurim karjääriekskavaator (2) Maailma suurim konveiersild (2) Maailma suurim kullakaevandaja (2) Maailma suurim lennuk (2) Maailma suurim liigendkallur (2) Maailma suurim läbinduskilp (2) Maailma suurim mehhaaniline karjääriekskavaator (2) Maailma suurim söekaevandaja (2) Maailma suurim uraanikaevandaja (2) Maailma suurimad masinad (2) Maailma suuruselt kolmas mäeettevõte (2) Maailma suuruselt neljas mäeettevõte (2) Maailma suuruselt viies mäeettevõte (2) Maailma võimsaim diiselmootor (2) Maailma võimsaim mobiilse masina diiselmootor (2) Maakoor (2) Maapind (2) Maapõu (2) Maapõue strateegia konverents (2) Maardu graniidikaevandus (2) Maardu kaevandus (2) Maardu viadukt (2) Maastik (2) Maavara kaod (2) Magnetism (2) Magnus Mägedi (2) Maja lõhkamine (2) MapBasic (2) MapManager (2) Martin Lohk (2) Martin Nurme (2) Masinajahimehed (2) Masinaportaalid (2) Mass (2) Meditsiin (2) Mehaaniline turbakoguja (2) Meleski korsten (2) Mendeley (2) Merle Otsmaa (2) Mine (2) Mineprofs blog (2) Mineraalid (2) Minihüdrovasar (2) Minimasin (2) Minin (2) Mining History (2) Mining History Congress (2) Mining Machinery (2) Mining Technology (2) Mining Waste Directive (2) Mining Waste Management (2) Mining conference (2) Mining in Europe (2) Mining software (2) Mining videos (2) Minnovation (2) Mitmeotstarbeline ekskavaator (2) Mohsi skaala (2) Monorelss (2) Monorelssvedu (2) Muld (2) Muuseumid (2) Mäe- ja ehitusmasinate messid (2) Mäeettevõte (2) Mäeettevõtted (2) Mäeinstituudi 75. juubelinädal Mäeinstituudis (2) Mäeinstituudi ajalugu (2) Mäeinstituudi akrediteeritud labor (2) Mäeinstituudi artiklid andmebaasides (2) Mäeinstituudi kontakt (2) Mäeinstituudi põlevkiviuuringud (2) Mäeinstituudi tudengite artiklid (2) Mäeinstituudi töötajate artiklid (2) Mäekino (2) Mäekonverents 2011 (2) Mäemajandus (2) Mäendus internetis (2) Mäendusartiklid (2) Mäenduse ja geoloogia teadusklubi (2) Mäendusmakett (2) Mäendusõpik ja teemalehed (2) Mäenänn (2) Mäeosakonna loomine (2) Mäeportaal (2) Mäeringi suvepäevad (2) Mäerõhk (2) Mäetehnikum (2) Mäeõigus (2) Mäng (2) Mängud (2) Märt Raud (2) Müraallikas (2) NASA (2) NGM (2) NUMGE2010 (2) Nidusus (2) Nikolai Varb (2) Nordkalk AS (2) Nädal (2) Näritspuur (2) Næstved Gümnaasium (2) Oil Shale Symposium - abstracts deadline 17.02.09 (2) Oil Shale Symposium Tallinn (2) Oil Shale Symposium Tallinn 2009 (2) Oktoobri karjäär (2) PVRT (2) Paakauto (2) Padaorg (2) Paeliit (2) Pajatusi paekivist (2) Panoraampiltide nädal Mäeinstituudis (2) Pavandu (2) Pavandu kaevandus (2) Payloader (2) Pealmaakopplaadur (2) Peenes (2) Phosphate (2) Piik (2) Pikaeekombain (2) Pikkesi (2) Piltsõnastik (2) Pindesi-freeskombain (2) Pindesifreeskombain (2) Pinnaserull (2) Pitney Bowes (2) Plaanid (2) Plahvatus (2) Planeerimine (2) Plaxis (2) Plokilõikaja (2) Plumpsutaja (2) Pogrebov (2) Poland (2) Poolkoks (2) Poster (2) Praktika 2010 (2) Praktikapakkumine (2) Programm (2) Pronks (2) Proov (2) Publikatsiooninädal (2) Puistematerjalide plaatsus (2) Pumbad (2) Punkerlaadur (2) Purustus-sõelumiskompleks (2) Purustuskompleks (2) Purustuskopp (2) PÕLEVKIVI - võimalused koostööks (2) Päevakivid (2) Pärnu (2) Pärnu Kolledž (2) Põlevkivi instituut (2) Põlevkivi kaevandamise tehnoloogia (2) Põlevkivikarjäärid (2) Põlevkivimaardla (2) Põlevkivitööstus (2) Põllutöömasinad (2) Pöördpanoraam (2) Püstpanoraam (2) RSR (2) Rakendusgeoloogia õppetool (2) Rakke lubjatehas (2) Ramp (2) Ratas (2) Rauamaak (2) Raviturvas (2) Reaktsioonipuit (2) Reeper (2) Rehv (2) Resources (2) Ripperkobesti (2) Ritchiewiki (2) Robert Päsok (2) Rong (2) Roomikbuldooser (2) Roomikutega traktorskreeper (2) Rootor (2) SAK (2) SDIMI 2011 (2) SEJ (2) SOMP 2014 (2) SOMP AGM (2) SOMP AGM 2010 (2) SOMP AGM 2011 (2) SONAR (2) SOND (2) Saksamaa 2009 (2) Saku Gümnaasium (2) Santa Barbara (2) Scooptram (2) Scribd (2) Seadusloome komitee (2) Seis (2) Seismoloog (2) Selektiivne kaevandamine (2) Separation (2) Sherpa (2) Silikaattellis (2) Sisseastumine (2) Social Networks (2) Sompa kaevandus (2) Soome Geoloogia Keskus (2) Special call for papers (2) Sport (2) Sputnik (2) St. Peterburg (2) Stendiettekanded (2) Streetview (2) Strekk (2) Sump (2) Surpac (2) Suspensioon (2) Sustainable Development in the Minerals Industry (2) Suured kambrid (2) Suvepraktika 2011 (2) Sõnastik (2) Sümbol (2) TBM (2) TEUK XIII (2) TOPICAL PROBLEMS IN THE FIELD OF ELECTRICAL AND POWER ENGINEERING (2) TP (2) Tabel (2) Tagasi kooli (2) Tahan õppida IT-d (2) Talleks (2) Tallinn (2) Tallinna Mäetehnikum (2) Tallinna Tehnikagümnaasium (2) Tallinna Tehnikaülikool (2) Talter (2) Talv (2) TalveAkadeemia 2011 (2) Tarkade-Klubi (2) Tasuta (2) Teadlaste öö 2012 (2) Teadusmeedia konverents "Teadusrikkuse levialas" (2) Technologies for Decreasing Mining Losses (2) Tee-ehitus (2) Teedeehitus (2) Teesid (2) Tehnoloogiline liiv (2) Teised fotojahid (2) Tektoonika (2) Telefon (2) Teleskoopekskavaator (2) Terminoloogiaseminar (2) The Mining Magazine Congress (2) Tipikate Insenerivõistlus (2) Tooraine (2) Tractor hunt (2) Trafoalajaam (2) Tranšee (2) Trencher (2) Tsemendiwabrik (2) Tsüklon (2) Tudengid (2) Tudengikonverents (2) Tudengitööde konkurss (2) Tuhala (2) Tule õppima (2) Turba tiguprofileerija (2) Turbafrees (2) Tutvustus (2) Tuulik (2) Täiendav vastuvõtt geotehnoloogia erialale (2) Täistekstinädal Mäeinstituudis (2) Tõnu Tomberg (2) Tööstusmüra (2) Töötlemine (2) Tükeldi (2) Tükisuurus (2) USA suurim söekaevandaja (2) Utah (2) Uudisvoog (2) Uure (2) Uus-Kiviõli (2) VA419 (2) VKG keskkonnapäev 2013 (2) Vaal (2) Vaatluspuurkaev (2) Vajum (2) Vanamõisa karjäär (2) Varinguauk (2) Vasar (2) Veebikonverents (2) Venemaa Sankt-Peterburgi Mäeülikool (2) Ventilatsioon (2) Veovahend (2) Vermeer (2) Veskitammi lasteaed (2) Vestlusõhtu (2) Vibraator (2) Viimistluskivi (2) Viimsi Kool (2) Viivikonna karjäär (2) Viivikonna põlevkivikaevandus (2) Vikerraadio (2) Vili (2) Vilistlasportaal (2) Vilistlaste kokkutulek 2013 (2) Viru põlevkivikaevandus (2) Voglers (2) Volitatud mäeinsener (2) Voolikpump (2) Vulkanism (2) Välispraktika (2) Välispuistang (2) Väljamine (2) Värvi ise (2) Võimsaim (2) Võti Tulevikku (2) WOMP (2) Water removal (2) Wheel Loaders (2) Wirtgen Eesti (2) World's largest electric shovel (2) World's largest machines (2) XIX Aprillikonverents (2) ained (2) baasfinantseerimine (2) ehitusuudised (2) fidelis studiosus (2) geoloogidele (2) google pluss (2) http://maetehnika.blogspot.com/ (2) http://mi.ttu.ee/ETF7499/ (2) http://mi.ttu.ee/emc/ (2) http://mi.ttu.ee/linkedin (2) http://mi.ttu.ee/toolse/ (2) kaevanduspark (2) laserskaneerimine (2) liivakarjäär (2) maavara koopia (2) maine (2) markšeiderimõõdistamine (2) mustamäe gümnaasium (2) mäefoto (2) mäkonverents (2) mõõtmised (2) pH (2) pH-meeter (2) pesemine (2) ptth2009 (2) põlevkivimuuseum (2) rakendusgeoloogia dotsent (2) rebased (2) siseriiklik leping (2) täiendkoolitus (2) vidin (2) vilistlaste kokkutulek (2) välisprojekt (2) wtc11 (2) Äripäev (2) Õhk (2) Õpe (2) Õpikud (2) Ökoloogia Instituut (2) Ökoloogiakonverents (2) Ühikud (2) Üliõpilane (2) Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss (2) Ümberhindamine (2) Ürgkalad (2) õppematerjal (2) õppetöö (2) #GC2AZWM (1) #GC302Y9 (1) -1000 (1) -14000 (1) -1600000 (1) -200000 (1) -2400000 (1) -250000 (1) -2500000 (1) -300000 (1) -3000000 (1) -35000 (1) -45000 (1) -500 (1) -5000 (1) -6000 (1) 1. aprill (1) 1. kursus (1) 1.2 (1) 1.2. (1) 101 (1) 11 (1) 1200 (1) 13 (1) 1494 (1) 15 - 28. (1) 15th IHSS MEETING (1) 1627 (1) 17.02.09 Põlevkivisümpoosioni abstraktide tähtaeg (1) 1744 (1) 1745 (1) 1765 (1) 1773 (1) 1774 (1) 1795 (1) 1796 (1) 1820 (1) 1825 (1) 1826 (1) 1827 (1) 1834 (1) 1840 (1) 1870 (1) 1872 (1) 1907 (1) 1909 (1) 1914 (1) 1915 (1) 1922 (1) 1924 (1) 1927 (1) 193 (1) 1930 (1) 1934 (1) 1935 (1) 1941 (1) 1942 (1) 1965 (1) 1966 (1) 1968 (1) 1969 (1) 1971 (1) 1972 (1) 1975 (1) 1976 (1) 1978 (1) 1979 (1) 1981 (1) 1982 (1) 1983 (1) 1984 (1) 1986 (1) 1988 (1) 1992 (1) 1993 (1) 1994 (1) 1996 (1) 1997 (1) 20 (1) 2001 (1) 2002 (1) 2005 (1) 2009 (1) 2010 kalender (1) 23(1) (1) 24.03.11 (1) 24th International Baltic Conference on the History of Science (1) 26 (1) 28(3) (1) 3 linki (1) 30 (1) 32nd Oil Shale Symposium (1) 33rd Oil Shale Symposium (1) 35 m3 (1) 3D nädal Mäeinstituudis (1) 4. kaevandus (1) 447 - 463. (1) 4th WEST CENTRAL AFRICA MINING SUMMIT 2011 (1) 5 (1) 6 (1) 6ICEG (1) A. E. Vorobiev (1) ACI (1) AEROC (1) AFRICA GEOSPATIAL FORUM (1) AGM (1) AIMS 2016 (1) AIMS2009 (1) AIMS2012 (1) AIMS2013 (1) AIMS2014 (1) AIMS2015 (1) AIMS2016 (1) AK (1) ALLU (1) AMIREG 2009 (1) AQ (1) AS Harku Karjäär (1) AS Rudus (1) ASDEvents (1) Aalto Ülikool (1) Aasta betoonehitis (1) Aasta õppejõud 2013 (1) Abandoned (1) Abiraamatud (1) Academia edu (1) Action (1) Adobe (1) Adobe Premiere Elements (1) Advances in Remote Sensing for Archaeology and Cultural Heritage Management (1) Aegluubis lõhkamine (1) Aegviidu (1) Aeratsioonivöönd (1) Aerodays (1) Aerokaart (1) Aeronädal Mäeinstituudis (1) Aeropilt (1) Aerovideo (1) Aggregates and Mnining (1) Agreement (1) Agueoon (1) Ahi (1) Ahtme (1) Ajaloolised mäemasinad (1) Ajam (1) Akadeemiline kohus (1) Akrediteering (1) Aksel Ers (1) Aktus (1) Ala (1) Aleksandr Safronov (1) Algimpulss (1) Allan Viil (1) Allar Aamer (1) Allika Lasteaed (1) Allikad (1) Allmaakäigud (1) Allmaamasinad (1) Allmaaobjektid (1) Allmaatransport (1) Allmaavedu (1) Allveekaevandamine (1) Allveekombainkaevandamine (1) Alo Adamson 70 (1) Alusvanker (1) Ameerika (1) Ameerika sügavaim kaevandus (1) Ametid (1) Ametlikud teadeanded (1) Amfiboliit (1) Amfiboolid (1) Ammunition store (1) Analogism (1) Analyses of trade oil shale quality of Ojamaa oil shale mine (1) Andrei Sekljutski (1) Andres Kurling (1) Andry Sinijärv (1) Ankruauk (1) Ankur (1) Anname teadushuvile võimaluse! (1) Annetus (1) Annual Conference on Explosives and Blasting Technique (1) Annual Global Health and Safety Forum in Mining (1) Annual Global Mining Forum (1) Annual Rare Earths; Strategic Metals (1) Annual report (1) Apatiit (1) Application of mining economics and taxes (1) Aprillikonverents 2011 (1) Aprillikonverents 2012 (1) Aprillikonverents 2013 (1) Aprillikonverents 2014 (1) Arbavere välibaas (1) Arhaikum (1) Arheoloogia (1) Arhiiv (1) Arte Gümnaasium (1) Arteesiavesi (1) Article (1) Articles (1) Artikliute kogumik (1) Artur Aleksander Linari-Lindholm (1) Artur Luha (1) Aru-Lõuna lubjakivikarjäär (1) Aruküla (1) Aruküla koopad (1) Aruküla liivakaevandus (1) Aruküla liivakoopad (1) Arumetsa (1) Arumetsa savikarjäär (1) Arvo Veskimets (1) Aseri (1) Aseri tellis (1) Asfalditehas (1) Atraktsioon (1) Aun (1) Auro (1) Aurumasin (1) Aurupuistur (1) Aurusilinder (1) Aurutraktor (1) Austraalia suurim mäeettevõte (1) Australia (1) Autasustamine (1) AutoCAD Civil 3D (1) Autoekskavaator (1) Avalik (1) Avalik arutelu (1) Avalike suhete juht (1) Avamus (1) Avamusala (1) Avatud uksed 2014 (1) Avatud uste päev Mäeinstituudis (1) Ave Õnnis (1) Avinurme gümnaasium (1) B36 (1) BACC (1) BAF (1) BAUMA 2016 photos (1) BF97 (1) BF98 (1) BMA (1) Baaskaart (1) Backhoe Loaders (1) Bager (1) Balkanmine (1) Baltech (1) Baltic Sea Programmes (1) BelAZ (1) BelAZ-548A (1) Belgia välistudengid (1) Belgrad (1) Beml (1) Beneficiation of Coal (1) Bensiinimootor (1) Benthamscience (1) Bentoniit (1) Betoonipäev (1) Bingham Canyon Mine (1) Blasing (1) Blog Articles (1) Blogstation (1) Boliden (1) Boliivia suurim karjäär (1) Boreholes (1) Brasiilia suurimad võõrkaevandajad (1) Breaking (1) Bremsberg (1) Briketivabrik (1) Brisantlõhkeaine (1) Brisantne lõhkeaine (1) Bucket Wheel Excavators (1) Buldooserskreeper (1) Bulgaaria (1) Bulgaria (1) BulkEurope (1) Bulldozers (1) Business (1) CANADA'S NUCLEAR HISTORY (1) CGTrader (1) CMIC (1) CMM Energy (1) COM (1) CONEXPO (1) CRIRSCO (1) CV (1) Calorific value (1) Carbon Capture and Storage (1) Care Track (1) Cat Magazine (1) Cement and Concrete Science (1) Central Baltic (1) Certification (1) Chala One (1) China (1) Christmas (1) Citation indices (1) Clay (1) Cleantech Scandinavia (1) Climate Services (1) Closed mines (1) Coal Handling and Storage Conference (1) Coal Information (1) Collapse (1) Compressive strength (1) Conference on Mass Mining (1) Conference update (1) Conferences (1) Congeo (1) Connect (1) Contact (1) Continuous Surface Mining (1) Copper (1) Corel PaintShop Pro (1) CorelCAD (1) CorelDRAW (1) Correlation (1) Cost evaluation (1) Courses (1) Cross sections (1) CrossRef (1) Crushing resistance (1) Cutting (1) Czech Visitors (1) D36x50DR (1) DH (1) DOC (1) DT-75 (1) Daik (1) Darcy seadus (1) Data (1) DataKustik (1) De re Metallica (1) Deepest (1) Deepest mine (1) Defence tunnels (1) Deklaratsioon (1) Demag (1) Demolishing (1) Departement of Mining (1) Detonaator (1) Detonatsioon (1) Detriitlubjakivi (1) Diamond (1) Didger (1) Digitizing (1) Diiselkallur (1) Diiselmootor (1) Diktüoneema argiliit (1) Diküoneemaargilliit (1) Disqus (1) Diver (1) Doktor (1) Doktoritööd (1) Dolomiit (1) Donbass (1) Donpass (1) Drainage water (1) Dresdner Sprengschule (1) Drill and Blast WA (1) Drilling and Blasting Conference (1) Drive (1) Dust (1) DustTrak (1) Dünaamiline veetase (1) E-MJ (1) E.; Valgma (1) E.Minnuse mälestuspäev (1) EAGE (1) EASL (1) ECM1 (1) EE24 (1) EECS 2011 (1) EESTI MÄETÖÖSTUSE HETKESEIS (1) EGEC (1) EGEOS (1) EGEOSi suvepäevad (1) EGÜ (1) EIA (1) EIT (1) EIT Raw Material (1) EIT Raw Materials (1) EIT Raw Materials KIC (1) EKG (1) EKG4U (1) EKI (1) EKKTT (1) ELECTRIC POWER (1) EMC 2006/2007 ekskursioon Eestis (1) EMC 2009/2010 ekskursioon Eestis (1) EMC2009 (1) EMEC (1) EMF (1) EMK2008 (1) EMK2010 (1) EMMEP (1) ENEFIT (1) ENERGEETIKA TÖÖJÕU UURING (1) ENVI (1) ENVIR (1) EPCM for Energy and Mining Projects (1) EPL (1) EPNM (1) EPOS (1) EPÜ (1) ESBE2014 (1) ESCC (1) ESF Junior Summit (1) ETF6558 (1) ETF8123 (1) ETF8999 (1) ETF9018 (1) ETIS (1) EU (1) EU-NORM (1) EUMICON (1) EURGEO 2012 (1) EUROCK 2010 (1) EVG 35/65 (1) EVG35/65 kopp (1) EVG3565 (1) EXPO (1) EXPOMIN (1) EaMP (1) Earthquake (1) Earthworks-jobs.com (1) Easy GPS (1) EcoIst (1) Eekonveier (1) Eelaadur (1) Eepuur (1) Eerik Heinpalu (1) Eesti Elektrijaam (1) Eesti Energia keskkonnapäev (1) Eesti Inseneride Liit (1) Eesti Kaevur (1) Eesti Keskkonnamõju Hindajate Ühing (1) Eesti Maaülikool (1) Eesti Mäemees 2008 (1) Eesti Rahva Muuseum (1) Eesti Statistikaselts (1) Eesti asjatundmatuim rekordilugu põlevkivi teemal (1) Eesti ehitab 2015 (1) Eesti ime 2012 (1) Eesti karjäärid (1) Eesti lahedaim muusemiöö (1) Eesti looduskeskseim eriala Tallinna Tehnikaülikoolis (1) Eesti maapõu (1) Eesti maasoojusenergia arengukava (1) Eesti minut (1) Eesti mäeteaduse ajalugu (1) Eesti märgalad 2014 (1) Eesti parim õpik (1) Eesti pikim lintkonveier (1) Eesti suurim buldooser (1) Eesti suurim ekskavaator (1) Eesti suurim lubjakivikarjäär (1) Eesti suurim masin (1) Eesti suurimad masinad (1) Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved (1) Eestimaa Looduse Fond (1) Efektiivseim (1) Ehitajad (1) Ehitus (1) Ehitusmaterjalid (1) Ehitusmess 2016 (1) Ehitusteadus (1) Ehitusteaduskond (1) Eino Tomberg (1) Eklogiit (1) Eksam (1) Eksami kava (1) Ekskavaatori simulaator (1) Ekskavaatoriõpik (1) Ekspertkomisjon (1) Ekspositsioon (1) Ekstreemmasinad. (1) Elekter (1) Elektriauto (1) Elektrijaam (1) Elektrimootor (1) Elektrivints (1) Elevaatorskreeper (1) Elusloodus (1) Encom Discover (1) Encom Discover Mobile (1) Energeetikaduskonna jõulupidu 2010 (1) Energeetikaressurss (1) Energeetikateaduskonna õppenõukogu (1) Energia (1) Energiamajanduse riiklik (1) Energianädal (1) Energiasäästlik kool (1) Energiasäästunädal (1) Energiatehnoloogia programm (1) Energiatootlus (1) Energy Strategy Reviews (1) Energy and Materials Research Conference (1) Engineering (1) Engineering for Rural Development (1) Enim sama firma traktoreid üheskoos töös (1) Enim traktoreid Tallinnas (1) Enn Vaher (1) EnviroMine2009 (1) Environment (1) Environment: Science and Policy for Sustainable Development (1) Environmental Impact (1) Environmental Management in Mining (1) Environmental taxes (1) Eoon (1) Equipment hunt (1) Equipment hunting (1) Erimasin (1) Eripreemia (1) Erisused (1) Erkki Kaisla (1) Ermistu (1) Esimene põlevkivi kaevandamise koht (1) Esimesed kaevandused (1) Esku (1) Estland (1) Estonica (1) Ettepanekud (1) Ettevõte (1) Ettevõtjale (1) EuLA (1) Euroclay (1) Euroopa Maavarde päev (1) Euroopa Mäenduskursused(EMC) (1) Euroopa suurim buldooser (1) Euroopa suurim kopplaadur (1) Euroopa suurim kullakaevandus (1) Euroopa suurim kullakarjäär (1) Euroopa suurima kandevõimega kallur (1) Europa (1) European Minerals Conference Madrid 2010 (1) Events (1) Exchange (1) Exhibitions_Conferences (1) Exploration of Underground Pipes without Excavation (1) Explosives (1) External Relations (1) Extraction and processing of rock with selective methods (1) EÜN (1) EÜS (1) (1) EŠ-15/90A (1) FEM (1) FEM 2013 (1) FOPS (1) FRAGBLAST (1) Failinädal Mäeinstituudis (1) Fanerosoikum (1) Farmtrac 675/675DT (1) Featured Equipment (1) Fennia (1) Filipiinide suurim mäeettevõte (1) Filtrituhk (1) Firma (1) Firmad (1) Flickriver (1) Flotatsioon (1) Flotoliiv (1) FoSW symposium Ecosystem Services in soil and water research (1) Follow (1) Fordson (1) Fosfaatkeraamika (1) Fosforiidi ajalugu (1) Fosforiidikaevur (1) Fosforiidikarjäär (1) Fosforiidivabrik (1) Fossiilne kütus (1) Fredrik Karell (1) Free Paper Download (1) Fresno (1) Full text mining papers (1) Future Mining (1) Future of oil shale mining technology (1) G+ group (1) G+ page (1) G3651 (1) G5164 (1) GC6473T (1) GC6479Q (1) GEOMED (1) GEOSPACE EUROPE (1) GFF (1) GIB (1) GIS in Mining_Exploration (1) GLOBE Eesti konverents (1) GLOBE Eesti suvelaager (1) GO reisiajakiri (1) GPS TrackMaker (1) GPS Utility (1) Gaasbetoon (1) Gagarini inimlauamäng (1) Gallery (1) Garaaž (1) Gas and Environment (1) Geo-slope (1) GeoConference (1) GeoDrilling (1) GeoICT4DM (1) GeoStudio2007 (1) Geofence (1) Geofüüsika (1) Geojaht (1) Geokronoloogiline skaala (1) Geologica V kogumik (1) Geology Rocks OilSim Geology for Non-Geologists (1) Geoloogia V sügiskooli (1) Geoloogia; Rakendus geoloogia (1) Geoloogiline läbilõige (1) Geoloogiline rike (1) Geomaterials (1) Geomorfoloogia (1) Geomärgendamine (1) Geoportaal (1) Georgius Agricola (1) Geotag'imine (1) Geotechnical and Geological Engineering (1) Geotehnoloogia õppekava (1) Geotermaalenergia (1) Geotoop (1) Geotour2009 (1) Germany (1) GigaPan Stich (1) Gigantekskavaator (1) Gigantkallur (1) Gigantmäemasin (1) Gigantrehv (1) Gildagaas (1) Giljotiin (1) Gipronikel (1) Giprotsvetmet (1) Globaalsed energia arengud (1) Global Energy Developments (1) Global Health and Safety Forum in Mining (1) Global Sustainable Mining Summit (1) Globalstone (1) Glossary (1) Glück Auf (1) Glückauf (1) Gold (1) Google (1) Google Book (1) Google Maps (1) Google Plus album (1) Google Plus group (1) Google drive (1) Graafik (1) Graniidikaevanduse makett (1) Graniidikillustik (1) Graptoliitargilliit (1) Gravel (1) Greece (1) Ground water (1) Groundwater (1) Group (1) Groups (1) Grupid (1) Grupitöö (1) Guugel pluss (1) H.; Sokman (1) H2020 (1) HEJ (1) HIGH SELECTIVE OIL SHALE MINING (1) HWM (1) Haabersti Vene Gümnaasium (1) Haagisekskavaator (1) Haagisveok (1) Haakeseade (1) Haamerveski (1) Haarats-kopp (1) Haaratskopp (1) Haaratskoppekskavaator (1) Hamm (1) Hammaskett (1) Hando Sutter (1) Haprus (1) Hard Rock (1) Hard Rock Miner’s Handbook (1) Hardi Torn (1) Haridus ja karjäär (1) Haridusmess2009 (1) Harku karjäär (1) Harvester (1) Harvester John Deere 770D (1) Harvesters (1) Hea palk (1) Heap Leach Solutions (1) Heavy Oil: An Interactive Discussion (1) Heikki Seppä (1) Heini Viilup (1) Heino Aruküla (1) Heli Milvek (1) Helisõnastik (1) Heljum (1) Helsingi Ülikool (1) Helsinki (1) Helsinki Mining Summit (1) Helsinki UT (1) Herman Lang (1) Hernes (1) High Performance Mining (1) Highwall Miner (1) Hiina suurim kaevandaja (1) Hiina suurim mäemasinate tootja (1) Hinnad (1) Hinnakiri (1) History (1) Hobujõud (1) Hobuskreeper (1) Hobuveok (1) Hobuvints (1) Horisont (1) How to hide blogger navbar? (1) Hugo Sampka (1) Hugo Treffneri Gümnaasium (1) Humala tunnel (1) Humiinained (1) Huvigrupid (1) Huvilehed (1) Hydrogeology (1) Hydrological Sciences Journal (1) Hydroprocess (1) Hyndai (1) Hyundai (1) Häid pühi Mäeinstituudist (1) Hõlm (1) Hõõrits (1) Höövel (1) Hübriid (1) Hübriidajam (1) Hübriidekskavaator (1) Hüdrauliline haardkoppekskavaator (1) Hüdrauliline masin (1) Hüdrauliline sahk (1) Hüdroajam (1) Hüdromonitor (1) Hüdromootor (1) Hüdropump (1) Hüdrotäitmine (1) Hüdrovasara piik (1) I (1) I.; Iskül (1) I.; Lind (1) ICAT (1) ICEES (1) ICFMEME (1) ICGG (1) ICMM (1) ICOEST (1) ICOGE (1) IFMMS (1) IFTTT (1) IGC (1) IHSS (1) IJAST (1) ILMF (1) ILMF 2013 (1) IME (1) IMMS (1) INDMIN (1) INERMA (1) INTERNATIONAL OCTOBER CONFERENCE on Mining and Metallurgy (1) INTERREG (1) ISARC (1) ISF (1) ISMS (1) ISSMGE (1) IST World (1) ISW Tallinn 2012 (1) ITA-AITES (1) ITA-AITES World Tunnel Congress (1) Ida-Virumaa (1) Iisaku gümnaasium (1) Ilmandu metoriidikraater (1) Ilmar Jõgi (1) Ilming (1) Ilves (1) Imbi Tomberg (1) Imitoru (1) Industrial minerals (1) Influence (1) Info lisamine (1) Infomess (1) Infoportaal (1) Inglismaa (1) Initsieerimisvahend (1) Initsieeriv lõhkeaine (1) Inseneride Liit (1) Inseneride aastakonverents (1) Insenerikoolitusest (1) International Baltic Conference on the History of Science (1) International Conference on Energy and Environmental Science (1) International Conference on Explosive Education and Certification of Skills (1) International Conference on Geo-information and Communication 4 Disaster Management (1) International Conference on Geology and Geophysics (1) International Conference on IT in Geo-Engineering (1) International Conference on Mine Closure (1) International Conference on Oil (1) International Conference on Shaft Design and Construction (1) International Congress on Automation in the Mining Industry (1) International Geomechanics Conference (1) International Journal of Coal Preparation and Utilization (1) International Journal of Geography (1) International Mine Water Association (1) International Mining History Congress (1) International Rotating Equipment Conference (1) International Symposium of Continuous Surface Mining (1) Intervjuu - SOMP AGM 2010 (1) Inventuur (1) Inversiooniteljed (1) Iron (1) Ironix (1) Iru soojuselektrijaam (1) Isetegevus (1) Isikukaitsevahendid (1) Issuu (1) JCB (1) JCB 4CX (1) JKMultiBal (1) JKSimBlast (1) JKSimFloat (1) JKSimMet (1) Jaan Järvik (1) Jaan Poska (1) Jaanus Rattur (1) Jahutus (1) Jakuutia (1) Jalgratas (1) Jan Palarski (1) Jaoskond (1) Jekaterina Šestakova (1) Jigging (1) Johannes Aavik (1) John Deere 648 (1) Joint Research Centre (1) Joonestamine (1) Joonis (1) Joonistamine (1) Joonistused (1) Josdaania (1) Journal of Geophysics and Engineering (1) Journal of Sustainable Mining (1) Journal of the Geological Society of Sweden (1) Joy P&H 4800XPC (1) Juga (1) Juhe (1) Julia Gulevitš (1) Juriidiline liige (1) Juubeliüritused (1) Jägala (1) Jägala jõgi (1) Jälgi (1) Jälgi Mäeinstituudi uudisvoogu (1) Jälgi infovoog (1) Jälgi masinajahti (1) Jälgi mäendust (1) Jälgi mäevoogu (1) Järelkäru (1) Järelveetav skreeper (1) Järva-Jaani vanatehnika varjupaik (1) Järvekriit (1) Järvemuda (1) Jäägid (1) Jäämurdjaujuvekskavaator (1) Jäätehas (1) Jõelähtme (1) Jõul (1) Jõuülekanne (1) K. (2006). Technogenic water in closed oil shale mines . Oil Shale (1) K.; Valgma (1) KCEM (1) KGHM (1) KKI (1) KKP (1) KM (1) KMH (1) KNOVEL (1) KOMTRAX (1) KUMU (1) Kaabel (1) Kaalman (1) Kaardinädal Mäeinstituudis (1) Kaarma dolokivikarjäär (1) Kaetud konveier (1) Kaevand (1) Kaevandaja (1) Kaevandamine - Mining (1) Kaevandamise kaart (1) Kaevandamise teemaline nädal Mäeinstituudis (1) Kaevandamise vastutav spetsialist (1) Kaevandamisloa muutmine (1) Kaevandamismahud (1) Kaevandatud ala (1) Kaevandus Nr 4 (1) Kaevanduse jalgratas (1) Kaevanduse mõõdistamine (1) Kaevandusettevõte (1) Kaevandusgaas (1) Kaevanduste kaart (1) Kaevanduste nädal (1) Kaevanduste nädal Mäeinstituudis (1) Kaevandusvaringute kaart (1) Kaevandusvee soojus (1) Kaevanduvaringud (1) Kaevejärk (1) Kaevik (1) Kaevisekogu (1) Kaevurite päev 2012 (1) Kaevurite pühak (1) Kahjurid (1) Kahur (1) Kajalood (1) Kaksikpoorsus (1) Kaldkaeveõõs (1) Kaldkiht (1) Kalkulatsioon (1) Kallurhaagis (1) Kalmer Sokman (1) Kaltsiit (1) Kamber (1) Kambriumi savi (1) Kana (1) Kanada (1) Kanada mäendus (1) Kandevõime (1) Kardaan (1) Karjäär ja kaevandus (1) Karjäär nr. 3 (1) Karjääri element. (1) Karjääriala (1) Karjääride kaart (1) Karjäärigreider (1) Karjäärikallurite pesudušš (1) Karjäärivesi (1) Karjääriväli (1) Kark (1) Karsti koopad (1) Kartograafiakonverents (1) Kasahhi (1) Kataloog (1) Katendi teisaldamine (1) Katendiliiv (1) Katsepumpamine (1) Kaubamärgid (1) Kaugõpe (1) Kaunase ülikool (1) Keelekonverents (1) Keemilised elemendid (1) Keerdpuuripea (1) Kehra (1) Keila-Joa (1) Keila-Joa juga (1) Kellu ja kitarriga (1) Ken Cross (1) Kergkruus (1) Kes on insener? (1) Keskkkonnajuhtimine (1) Keskkohnikannate (1) Keskkonnainfopäev (1) Keskkonnainvesteeringute Keskus (1) Keskkonnakaitselised piirangud (1) Keskkonnaministeeriumi (1) Keskkonnamõju hindamine (1) Keskkonnategu mäenduses 2010 (1) Ketas (1) Ketaslõikur (1) Ketassaag (1) Ketassoonur (1) Kettekskavaator (1) Kevadkool (1) Kihilisus (1) Kiire (1) Kiirkandur (1) Kiiu Soon (1) Kilbikud (1) Killustikutehas (1) Kilp (1) Kingitus (1) Kirjanik (1) Kirjastaja (1) Kiud (1) Kiudbetoon (1) Kivi (1) Kivielukad (1) Kiviimur (1) Kivimi tihedus (1) Kivimite ja mineraalide näitus (1) Kivimite kogu (1) Kivimite kõvadus (1) Kivisool (1) Kivivasar (1) Kiviõli Keemiatööstus (1) Kiviõli poolkoksimägi (1) Klaas (1) Klaasisepad (1) Klassiekskursioon (1) Klastrid (1) Klinker (1) Klivaaž (1) Kobestamine (1) Kohaliku tuulutuse ventilaator (1) Kohaliku tähtsusega maardla (1) Koht (1) Kohtla (1) Kohtla Vanaküla põlevkivikarjäär (1) Kohtla muuseum (1) Koidula Gümnaasium (1) Kokkutulek (1) Kolbpump (1) Kollane kopake (1) Kolor (1) Kombaini matus (1) Komid (1) Kommentaar (1) Kommenteerige (1) Kommenteerimine (1) Kompaktor (1) Kompassi töötuba (1) Kompressor (1) Konkurentsieelis (1) Kontaktivorm (1) Kontsessioon (1) Kontsessioonileping (1) Konverennts (1) Konverentsi pildid (1) Konvergents (1) Kooli külastus (1) Koolid (1) Koolikülastus (1) Koopia mäendusõpikust (1) Koordinaatsüsteem (1) Koostöö Freiburgi mäekateedriga (1) Kopa hammas (1) Kopa luuk (1) Kopp-purusti (1) Kopp-sõel (1) Kopplaadurinädal Mäeinstituudis (1) Korea (1) Korea televisioon Mäeinstituudis (1) Koristustööd (1) Korralik eriala (1) Korrasamine (1) Korrastamise projekt (1) Korrastamistingimused (1) Korrosioon (1) Kostomukša (1) KrAZ 256 B1 (1) Kraater (1) Kraaton (1) Kraavipuhastaja (1) Kraavitaja (1) Kraptoliitargilliit (1) Kriidikarjäär (1) Kriit (1) Krim2009 (1) Kriminaal süüteod (1) Krisallograafilised mudelid (1) Krista Täht Kok (1) Krista Täht-Kok (1) Kristallvõre (1) Kronometraaž (1) Krossing (1) Kruusasõelur (1) Kruusliiv (1) Kuhu lähed (1) Kuhu minna (1) Kuhu minna? (1) Kuidas peita bloggeri navbari? (1) Kuivaine kütteväärtus (1) Kukruse kaevandus (1) Kukruse mõis (1) Kukruse põlevkivikaevandus (1) Kuku raadio (1) Kulla uhtmine (1) Kullakaevandus (1) Kulu (1) Kuluhinnang (1) Kunda HEJ (1) Kunda Nordic Tsement (1) Kunda keskkonnapäev 2011 (1) Kunst mäenduses (1) Kurd (1) Kuremäe kaevandus (1) Kurisu (1) Kus korraldada õppepäev (1) Kus on mis? (1) Kus saab õppida IT-d? (1) Kus õppida? (1) Kutseandja (1) Kutsekomisjon (1) Kuubik (1) Kuulveski (1) Kuusalu (1) Kvalifikatsiooniraamistik elukestva õppe toeks (1) Kvartsiit (1) Kvartsliiv (1) Kvaternaari savi (1) Kveeršlaag (1) Käiguosa (1) Käik (1) Kärn (1) Käsikivi (1) Käsitamp (1) Käsivints (1) Käva (1) Käva põlevkivikaevandus (1) Kõige masinad (1) Kõige suurem Steyr traktorite paraad (1) Kõige tugevam vulkaanipurse (1) Kõige-kõige (1) Kõige-kõige-kõige (1) Kõrgharidusfoorum (1) Kõrghariduskonverents (1) Kõrgsoo (1) Kõrgõzstani suurim aukkarjäär (1) Köistee (1) Köistõste (1) Külgkivim (1) Küllastusvöönd (1) Külmakindlus (1) Küsi (1) Küsige (1) Küsimused (1) Küsitlus (1) Küttejõu (1) Kütused (1) Küüditamine (1) LKAB (1) LMIN10094 (1) LTBD09 (1) Laadung (1) Laadur-ekskavaator (1) Laadurekskavaator (1) Laboratooriumi seadmed (1) Laboratory Tests (1) Laboripäev (1) Ladu (1) Laevakruvi (1) Lahe mäng (1) Lake mud (1) Lammikarjäär (1) Langatused (1) Laotur (1) Las Vegas (1) Lasila (1) Lasteraamat (1) LeTourneau (1) Leedu (1) Legislation (1) Lehmakomm (1) Leica (1) Leica Geosystems (1) Leid (1) Leiunurk (1) Leivapäev Vabaõhumuuseumis (1) Lembit Vali (1) Lemminkäinen Eesti AS (1) Leningradi Mäeinstituut (1) Lennundusmuuseum (1) Lennupaat (1) Lep10010 (1) Lep10038 (1) Lep10044 (1) Lep10080 (1) Lep11062 (1) Lep7079 (1) Lep7096A (1) Lep8057 (1) Lep9080 (1) Lep9090 (1) Levila (1) Ligniit (1) Lihtlõhkeaine (1) Liigendkopplaadur (1) Liigendveok (1) Liikuv pilt (1) Liitlõhkeaine (1) Liiva kaevandamine (1) Liiva veealune kaevandamine (1) Liivakivi (1) Liivapuistur (1) Liivasõelur (1) Lingikogu (1) Lingistikud (1) Links (1) Linnalähedane kaevandamine (1) Linnulend (1) Linnulennult (1) Lint (1) Lisa veebiaadress (1) Lisamine (1) Lissabon (1) Listid (1) Loata kaevandamine (1) Location (1) Loengud (1) Loo (1) Looduse Omnibuss (1) Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010-2020 (1) Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava koostamine (1) Loodusmuuseum (1) Loodusmälestis (1) Loomanädal (1) Loomanädal Mäeinstituudis (1) Los Angelas (1) Los Angelese tegur (1) Lubjakivisõelmed (1) Ludvig Kaalman (1) Luige kivi (1) Lumekombain (1) Luts (1) Läbipaistvus (1) Läige (1) Läänemere programmid (1) Lõhkeainetehas (1) Lõhkematerjal (1) Lõhkematerjali käitlemine (1) Lõhkematerjalinädal Mäeinstituudis (1) Lõhketöö (1) Lõhketööd OÜ (1) Lõhketööde nädal Mäeinstituudis (1) Lõikamine (1) Lõikepea (1) Lõiketrummel (1) Lühiesi (1) Lühike tonn (1) MEI Conferences: Upcoming Conferences (1) MGIS labor (1) MI (1) MINERAL PROCESSING PLANT OPTIMISATION and CONTROL (1) MINING EXPO (1) MINPROSHOW (1) MIT Global Startup Workshop (1) MPES2012 (1) MPES2013 (1) MRE (1) MRN (1) MTÜ Ökokratt (1) Maa-ala (1) Maa-alune maailm (1) Maa-alune rajatis (1) Maa-aluse maailma saladused (1) Maagikeha (1) Maagikogu (1) Maahommik (1) Maailm (1) Maailma Mäekongress (1) Maailma energeetika akadeemia (1) Maailma esimesed töötlemata kivist tööriistad (1) Maailma kaevandused (1) Maailma karjäärid (1) Maailma kasumlikuim mäeettevõte (1) Maailma kergeim metall (1) Maailma kiireim rong (1) Maailma kuulsaim nüüdisaegne kaevandusõnnetus (1) Maailma kõige hullem kaevandusõnnetus (1) Maailma kõige ohtlikum kivim (1) Maailma kõrgeim mägi (1) Maailma mäenduse ajalugu (1) Maailma pikim konveiersüsteem (1) Maailma pikim raudteetunnel (1) Maailma pikim rong (1) Maailma pikim sild (1) Maailma pikim teleskoopkonveier laevade laadimiseks (1) Maailma populaarseim vaatamisväärsus (1) Maailma rikkaim mäeettevõte (1) Maailma sagedaseimad mineraalid (1) Maailma suurim allmaakallur (1) Maailma suurim diiselmootorite tootja (1) Maailma suurim dinosaurus (1) Maailma suurim haardkopp (1) Maailma suurim haruldaste metallide tootja (1) Maailma suurim kaevandaja (1) Maailma suurim kaevandus (1) Maailma suurim kahur (1) Maailma suurim kallurikast (1) Maailma suurim kildagaasi tootja (1) Maailma suurim kivisöekaevandaja (1) Maailma suurim klassikaliste traktorite paraad (1) Maailma suurim kruiisilaev (1) Maailma suurim kullakaevandamiskoht (1) Maailma suurim kullakang (1) Maailma suurim kullakarjäär (1) Maailma suurim käsitsikaevandatud teemandikarjäär (1) Maailma suurim linn (1) Maailma suurim majandus (1) Maailma suurim masin (1) Maailma suurim metallimaagikaevandus (1) Maailma suurim mobiilne masin (1) Maailma suurim mäemasin (1) Maailma suurim mäemasinate tootja (1) Maailma suurim pargas (1) Maailma suurim ratasbuldooser (1) Maailma suurim rauamaagi kaevandaja (1) Maailma suurim reisisait (1) Maailma suurim rong (1) Maailma suurim roomiktraktor (1) Maailma suurim soolakaevandus (1) Maailma suurim söekaevandamise õnnetus (1) Maailma suurim talgivabrik (1) Maailma suurim tank (1) Maailma suurim teemandikaevandaja (1) Maailma suurim teemandikarjäär (1) Maailma suurim teemant (1) Maailma suurim transportlaev (1) Maailma suurim varu (1) Maailma suurim vasemaagi kaevandaja (1) Maailma suurim ühekopaline ekskavaator (1) Maailma suurima kandevõimega lennuk (1) Maailma suurima kandevõimega veok (1) Maailma suurima söevaruga riik (1) Maailma suurima toodanguga teemandikarjäär (1) Maailma suurimad kopplaadurid (1) Maailma suuruselt teine pärikoppekskavaator (1) Maailma suuruselt teine vasemaagi kaevandamiskoht (1) Maailma suuruselt teine vasemaagikarjäär (1) Maailma sügavaim allmaakontsert (1) Maailma sügavaim karjäär (1) Maailma sügavaim puurauk (1) Maailma tulusaimad kaevandamiskohad (1) Maailma vanim kaevandus (1) Maailma vastandlikuim kaevandamine (1) Maailma väikseim dinosaurus (1) Maailma võimsaim mobiilne kraana (1) Maak (1) Maakera (1) Maaleht (1) Maanteemuuseum (1) Maapinnalähedane põhjavesi (1) Maapõuekasutus (1) Maardu Gümnaasium (1) Maardu fosforiidikaevandus (1) Maardu fosforiidikarjäär (1) Maardu fosforiidimaardla makett (1) Maardu järve tunnel (1) Maardu kaevandamisala (1) Maardu keemiakombinaat (1) Maardu liivaloss (1) Maardu lubjakivikarjäär (1) Maardu ringtee panoraam (1) Maasoojuse teemaline seminar Mäeinstituudis (1) Maastikuelement (1) Maavara kaevandamise aastamäär (1) Maavara kaevandamise loa pikendamine (1) Maavara kaevandamisloa graafiline lisa (1) Maavara kaevandamisõiguse tasu (1) Maavara kasutusala kood (1) Maavara rikastamine (1) Maavarade kaevandamise õppetool (1) Maavarade konverents (1) Maavarade nädal Mäeinstituudis (1) Maavaravaru koondbilanss (1) Maavaravaru kuuluvus (1) Maavärinad (1) Maavõngete mõõtmine koos kaasneva müraga (1) Maavõnked (1) Madalsoo (1) Maidla (1) Majakas (1) Maketid (1) Maketinädal (1) Maketinädal Mäeinstituudis (1) Maksimaalne lubatud võnkekiirus (1) Malmberget (1) Mantemin (1) Map of erupting volcanoes & earthquakes (1) MapMine Mapper (1) MapViewer (1) Mapla (1) Mapping (1) Mappingsworlds (1) Maps (1) Maptek (1) Marie Skłodowska-Curie (1) Marinova dolokivikarjäär (1) Markšeideritöö (1) Markšeidermõõdistamine (1) Markšeidermõõtmised (1) Marmomacc 2010 (1) Maroko suuruselt teine mäeettevõte (1) Martin Metsmaaker (1) Martin Riibe (1) Masina jaht (1) Masinad kaardil (1) Masinafirmad (1) Masinagruppide nädal Mäeinstituudis (1) Masinajahi panoraam (1) Masinakaart (1) Masinamudel (1) Masinamäng (1) Masinanädal (1) Masinasaak (1) Masinate ajalugu (1) Masinate mass (1) Matemaatik (1) Matemaatika (1) Materjal (1) Materjaliteisaldamine (1) Measuring (1) Mechanical breaking (1) Mecro (1) Meediakajastused (1) Meeting of the European Heads of State Mining Authorities (1) Mehaaniline masin (1) Members (1) Mentions (1) Mere geotehnika (1) Mereakadeemia (1) Meremiini lõhkamine Tallinna lahes (1) Meremuda (1) Merevaiguleiud Saaremaa pärastjääaegsetes setetes - merevaigu geokeemilised omadused (1) Mess (1) Metaan (1) Methods (1) Metroo (1) Metroriidikraater (1) Metsalangetustraktor (1) Metsaveotraktor (1) Metsaviktoriin 2012 (1) Metso-Minerals (1) Mida minna õppima? (1) Mida teha (1) Mida teha? (1) Mikael Fortelius (1) Mikael Rinne (1) Mikroskoop (1) Mikser (1) Militaarkelder (1) Milos Declaration (1) Milos Island (1) Min-Novation Newsletter (1) Min-Novationi koosolek ja konverents Stavangeris (1) Mine Project Feasibility (1) Mine Site Automation; Communication (1) Mine Site Automation; Communication Forum (1) Mine Transport; Logistics (1) Mine Water Solutions (1) Mine Water Solutions in Extreme Environments (1) Mine collapse (1) Mine plan (1) MineSched (1) Mined Out Area (1) Mineprofs (1) Mineraalid loodusmuuseumis (1) Mineraalide kogu (1) Mineraalressurss (1) Mineralogical and Geological Materials (1) Mines (1) Mines and Money (1) Minewater (1) Minibuldooser (1) Minilaadur (1) Minin 2012 (1) MininIQ (1) Mining Explained (1) Mining History Organisation (NAMHO) conference (1) Mining Information (1) Mining Publication (1) Mining Qualification Framework (1) Mining Technologies (1) Mining Technology: technical innovation in the extractive industries (1) Mining Waste Sudies at the Department of Mining (1) Mining and Metals Infographics (1) Mining equipment (1) Mining in Estonia (1) Miningne (1) Minister (1) Mires and Peat (1) Mis kus (1) Mis leht see on? (1) Mississippi Lime Congress (1) Mitmeotstarbeline kopplaadur (1) Mobiilne ekskavaator (1) Mobiilne lõugpurusti (1) Mobiilne masin (1) Mobile (1) ModFlow (1) Models (1) Mongoolia (1) Mongoolia suurim vase- ja kullamaagi kaevandaja (1) Monoköis (1) Monoköisto​ober (1) Monorelsskaadurvagonett (1) Motor Graders (1) Mponeng (1) Muda ammutamine (1) Muda kaevandamine (1) Mudelid (1) Muljumine (1) Mullakaart (1) Mullibetoon (1) Munakivi (1) Murdepind (1) Murdmine (1) Must huumor (1) Muusemiöö (1) Muuseumiöö 2015 (1) Muusumiöö (1) My thing (1) Mäasinajaht (1) Mäe-elektriinsener (1) Mäeaardejaht (1) Mäedisain (1) Mäeelektro insener (1) Mäeeraldise teenindusmaa (1) Mäehariduse ajalugu (1) Mäeinistituut (1) Mäeinseneride klubi (1) Mäeinsenerideõpetamine Eestis (1) Mäeinsitituut (1) Mäeinspektor (1) Mäeinstituudi ettekanded (1) Mäeinstituudi kogumik 2012 (1) Mäeinstituudi kogumik 2014 (1) Mäeinstituudi kogumik 2014 Mäendus (1) Mäeinstituudi nädalakiri nr. 2013-43 (1) Mäeinstituudi projektid (1) Mäeinstituudi teenused (1) Mäeinstituudi tegevusalad (1) Mäeinstituudi tegevusvaldkonnad (1) Mäeinstituudi uuringud (1) Mäeinstituudi õppejõud (1) Mäeinstituudid (1) Mäeinstituut andis välja vilistlaste ajalookogumiku - MÄEINSTITUUT 75 (1) Mäeinstituut; Mäeinstituut 75 (1) Mäejahinädal Mäeinstituudis (1) Mäekaardid (1) Mäekaardinädal Mäeinstituudis (1) Mäekaart (1) Mäekataloog (1) Mäekino ja masinajaht (1) Mäekonverents 2013 (1) Mäekonverents Mäeseadusandlus (1) Mäekonverents veebis (1) Mäekonverentsid (1) Mäekonverentside ajalugu (1) Mäelabor (1) Mäelehed (1) Mäemajanduse õppejõud (1) Mäemasinate tootjad (1) Mäemeeste ametid (1) Mäemeeste nädal (1) Mäemeeste suvepäevad (1) Mäemuuseumiöö 2013 (1) Mäemuuseumiöö 2014 (1) Mäemärk (1) Mäenduse ajaloo nädal Mäeinstituudis (1) Mäenduse andmebaas (1) Mäenduse infoportaal (1) Mäenduse infoportaali nädal Mäeinstituudis (1) Mäendusfilm (1) Mäenduskaart (1) Mäendusmärk (1) Mäendusportaal (1) Mäendussuveniir (1) Mäendusuudiste tellimine (1) Mäendusuuringud (1) Mäeprofessorite ajalugu (1) Mäepääste (1) Mäepääste korv (1) Mäepõnnid (1) Mäerendi ja tagatisraha rakendamise praktiline lahendus (1) Mäerent (1) Mäeseltsi ajalugu (1) Mäeseltsi kogumik (1) Mäeteadus (1) Mäetehnik (1) Mäetehniku täienduskursus (1) Mäetööd Teadlane (1) Mäetööde õpperaamat (1) Mäetööstus (1) Mäeveteranid (1) MäeÖÖ2015 (1) Mäeöö (1) Märkus (1) Määeinsener (1) Määemees (1) Määruste rikkumised (1) Mõjuala (1) Mõõtmine (1) München (1) Müratõke (1) NGI (1) NGM2013 (1) NGM2015 (1) NGWM (1) NMA (1) NONEL (1) Naftaplatvorm (1) Naised (1) Naistepäev (1) Narva (1) Narva põlevkivikarjäär (1) Navigatsioon (1) Near Surface Geophysics (1) Neljas põlevkivikavandus (1) Network (1) News (1) Newsletter (1) Niidukijaht (1) Nimekiri (1) Ninamaa neem (1) Noomitus (1) Noorpõlv (1) Noorteadlased (1) NordBau (1) Nordic Seismology Seminar (1) Nordkalk AS/ (1) Nordplus (1) North-Eastern Federal University (1) Null (1) Nutikas roheline majandus - uus võimalus Eestile? (1) Nädala teema (1) Näitus "Eesti Energeetika" (1) Näitus Eesti Energeetika (1) Näritspuurpea (1) Nõgu (1) Nõlvakarjäär (1) Nõmme (1) Nõukogu (1) OCP (1) Obsidiaan (1) Offshore Technology Conference (1) Oil Shale mining-related research in Estonia (1) Oil and Gas Journal (1) Ojamaa kaevandus (1) Ojamaa kaevanduse kaubapõlevkivi kvaliteedijuhtimise auditi koostamine (1) Ojamaa mine (1) Old Construction & Mining Equipment Show (1) Old Construction Surface Mining Equipment Show (1) Oleg Nikitin (1) Online (1) Ontario (1) Ooid (1) Open Pit (1) OpenStreetMap (1) Operaciones (1) Operatiivekskavaator (1) Organisaator (1) Orica (1) Orogenees (1) Ort (1) Ortoklass (1) Oru (1) Osman Zeki Hekimoglu (1) Osoon (1) Otsekoppekskavaator (1) Otseülekanne (1) Outokumpu Mining Museum (1) OÜ Steiger (1) PA (1) PLT nädal Mäeinstituudis (1) PPT (1) PTTH_2009 (1) Paanajärv (1) Paas (1) Paekivikarjäär (1) Paepäev (1) Pahvumine (1) Paiskav lõhkeaine (1) Paldiski paljand (1) Paleoliitikum (1) Paljandusekskavaator (1) Pallipõnni lasteaed (1) Panorama (1) Panoramic (1) Panotour Pro (1) Paper: Sustainable Development in Estonian Mining (1) Paper: Technologies for Decreasing Mining Losses (1) Parim (1) Parim õppejõud 2009 (1) Parkimine (1) Parteilane (1) Partneritele (1) Pasportiseerimine (1) Paul Kand (1) Paul Kents (1) Peainsener (1) Peruu (1) Pesur (1) Petrograafia (1) PhD theses (1) Phosphates 2012 (1) Photosynth (1) Pideva tööviisiga masin (1) Piimkvarts (1) Piirideta teadus (1) Pikim (1) Pildi lisamine (1) Pildi saatmine (1) Pildialbumid (1) Pildialbumite nädal Mäeinstituudis (1) Pildinädal Mäeinstituudis (1) Pilootseade (1) Pimešaht (1) Pind (1) Pinnasestabiliseerija (1) Pinnasevesi (1) Pinnaveekogu (1) Piotr Czaja (1) Pipparkoogimaja (1) Pit (1) Pittsburgh (1) Piusa klaasiliivakaevandus (1) Piusa liivakaevandus (1) Plaatkonveier (1) Plaatkonveierekskavaator (1) Plaatsus (1) Plaattoitur (1) Plagioklass (1) Plahvatuskiirus (1) Plan (1) Planeering (1) Planeet (1) Planšett (1) Plastsus (1) Plokikivikarjäär (1) Pneumoajam (1) Pneumoajamiga greiferkoppekskavaator (1) Pneumomootor (1) Pneumovedur (1) Point load index (1) Polkowice - Sieroszowice vasemaagikaevandus (1) Polõsajevskaja kaevandus (1) Polümorfism (1) Pomm (1) Poola suurim kaevandaja (1) Poor (1) Poorbetoon (1) Popid (1) Populaarsete postituste nädal Mäeinstituudis (1) Pori (1) Porkuni paekonverents (1) Porod (1) Porous Media (1) Portaal (1) Possibilities of oil shale mining under the Selisoo mire of the Estonia oil shale deposit (1) Posterettekanne (1) Posters (1) Postimees (1) Postrid (1) Praam (1) Praktik 2011 (1) Praktika kaevandustes. Mäeinstituut (1) Prantsusmaa (1) Premier Mining and Mineral Exploration Forum in Russia (1) PresidentPresident Ilves külastas Ida-Virumaa suurettevõtteid (1) Pressiteade (1) Prison (1) ProGeo (1) Probleem (1) Procemin (1) Professional (1) Professor Linari (1) Profile (1) Project Evaluation (1) Project Lep11072 (1) Project VE509 (1) Project VE518 (1) Projekt VE518 (1) Promine (1) Pronksiaeg (1) Proterosoikum (1) Prügi kaardile (1) Publikatsioonid (1) Puhastuspall (1) Puhatu (1) Puistangujaht (1) Puistangumoodustaja (1) Puistur (1) Puittoestik (1) Pulp (1) Pumpamine (1) Pumping conferences (1) Pumpjaam (1) Punaarmeelane (1) Punktkoormustest (1) Puno (1) Purunemiskindlus (1) Purustamine (1) Purustus- ja sorteerimiskompleksi makett (1) Purustusaste (1) Puur- ja lõhketööde makett (1) Puuraugu likvideerimine (1) Puuraukude andmebaas (1) Puurkroon (1) Puurpea (1) Puurplatvorm (1) Puurpuru (1) Puursüdamikud (1) Puurvarras (1) PÕLEVKIVI KASUTAMISE RIIKLIK ARENGUKAVA 2008–2015 (1) Pädevus (1) Päevakivide asendajad (1) Päevapilk (1) Pääslüla (1) Põdrakanep (1) Põhikaart (1) Põhilagi (1) Põhioperatsioon (1) Põhiraamatud (1) Põhja Tallinn (1) Põhjala (1) Põhjavee nädal (1) Põhjavee seire (1) Põhjaveekiht (1) Põhjaveemaardla (1) Põhjaveetase (1) Põiksus (1) Põka (1) Põleng (1) Põlevkituhk (1) Põlevkivi - Ahtme põlevkivikaevandus (1) Põlevkivi AS (1) Põlevkivi kaevandamine (1) Põlevkivi kaevandamise mõju (1) Põlevkivi põletamisega kaasnevate tahkjäätmete uute kasutusalade alused (1) Põlevkivi tooted (1) Põlevkivi tulevik – innovatsioon (1) Põlevkivi ümarlaud (1) Põlevkiviajaloo nädal Mäeinstituudis (1) Põlevkivienergeetika tulevikust (1) Põlevkivikaevanduse makett (1) Põlevkivikaevandused Eestis (1) Põlevkivikarjääri makett (1) Põlevkivilabor (1) Põlevkiviplokk (1) Põlevkiviseminar (1) Põlevkivisümpoosium (1) Põlevkivituhaplokk (1) Põllumajandusmuusem (1) Põllumajandustraktor (1) Põltsamaa graniit (1) Põltsamaa loss (1) Põltsamaa lossi siseõu (1) Põlva Teed AS (1) Pöördahi (1) Pöördemoment (1) Pürokseenid (1) Pürotehnika (1) Püssirohi (1) Quarry Academy (1) Quarry Academy 2011 (1) R. (2011). Influence of water discharging on water balance and quality in the Toolse river in Ubja oil shale mining region. Oil Shale (1) REL (1) RFS (1) RISTSÕNA (1) RMK (1) ROC F9C SmartRig (1) ROPS (1) RTU (1) RVG (1) Raamatu esitlus (1) Raamatud (1) Rabad (1) Radoon (1) Rahn (1) Rahvaloendus (1) Rahvusraamatukogu (1) Rahvusvaheline põlevkivisüpoosion (1) Rahvusvaheline põlevkivisüpoosion 2013 (1) Rahvusvahelise mäendusinfo nädal Mäeinstituudis (1) Raimamismasin (1) Raimammine (1) Raimatavus (1) Rajatis (1) Rakendusgeoloogia dotsent - tööpakkumine (1) Rakett 69 (1) Ralli (1) Rannamõisa tee (1) Rapla Vesiroosi Gümnaasium (1) Rasketehnika (1) Rauamaagid (1) Rauarikas liiv (1) Raudrattad (1) Raudtee-allmaakopplaadur (1) Raudtee-ülepeakopplaadur (1) Raudteekopplaadur (1) Raukas (1) Rauno Raudsepp (1) Raw Materials (1) Reader (1) Rebenemisnurk (1) Recovery (1) Referaat (1) Reformierakond (1) Registreerumine (1) Regulation of the geological terms (1) Reili (1) Reisiplaneerija (1) Rekultiveerimine (1) Relss (1) Renn (1) Reoloogia (1) Researcher Gate (1) Researcherid (1) Resources on Sustainability (1) Ressursid ja energiasääst 14.05.2014 (1) Reunion (1) Riigi ametnik (1) Riigikaitse õpetamine (1) Riik (1) Riiul (1) Rikastusjääk (1) Ringpanoraam (1) Roadmap (1) Robam (1) Robot (1) Rock Engineering Symposium (1) Rock Mechanics and Rock Engineering (1) Rock crushing (1) RockPack (1) Rockbolting and Rock Mechanics in Mining (1) Rockinpicks (1) Romboeeder (1) Roobas (1) Roomik (1) Roomikud (1) Roomikvagun (1) Roomitraktor (1) Rootsi suurim karjäär (1) Rudus AS (1) Rullsõel (1) Rumm (1) Rummu (1) Rummu karjäär (1) Rummu lubjakivikarjäär (1) Russia (1) Rööbas (1) S. Sabanov (1) SA Archimedes (1) SAFEX (1) SDIMI 2013 (1) SDIMI2013 (1) SDMI (1) SETAC (1) SGEM2012 (1) SGEM2014 (1) SGEM2015 (1) SM (1) SME (1) SOMP - Society of Mining Professors (1) SOMP 2015 (1) SOMP AGM 2012 (1) SOMP AGM 2013 (1) SOMP AGM 2015 (1) SOMP AGM 2015 Freiberg (1) SOMP Freiberg (1) SWEMP (1) Saada lugu (1) Saagimine (1) Saaremaa geopargi rajamine (1) Sadam (1) Sadamad (1) Sajand (1) Saksa Keskkonnafond (1) Samepoint (1) Sammuv draglain (1) Sammuv ekskavaator (1) Sander Kahk (1) Sapropeel (1) Satu Mertanen (1) Savimineraal (1